Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyKamień ozdobny do ogrodu – jak zadbać o piękne dekoracje ogrodowe?
  Otoczak czarny

  Kamień ozdobny do ogrodu – jak zadbać o piękne dekoracje ogrodowe?

  Kamień ozdobny do ogrodu – jaki kamień ogrodowy wybrać?

  Kamień ozdobny w ogrodach, czy jak się popularnie przyjęło kamień ogrodowy, to dziś idealny sposób na aranżacje ogrodu. Bogata baza produktów zachęca do realizacji wszelkich pomysłów na wykończenie swojego oryginalnego ogrodu. Z pomocą kamieni ogrodowych, można stworzyć różne obrazy przydomowych ogródków.. Zaczynając od małych rabatek wokół drzew i krzewów z kory kamiennej oraz białych grysów, przez duże place wyłożone otoczakami, które pięknie prezentują się w słońcu.

  Kamienie ozdobne prócz walorów dekoracyjnych, mają jeszcze szereg innych zalet. Jedną z nich jest pozytywny wpływ na zdrowie i wzrost roślin. Grys ozdobny i każdy inny kamień w mniejszym lub większym stopniu wpływa na PH ziemi. Odczyn gleby bezpośrednio wpływa na rośliny. W zależności od rodzaju roślin, powinniśmy dobrać do nich kamień. 

  Świetnym przykładem będzie bardzo popularny krzew, ze względu na jego piękne kwiaty, rododendron. Ta roślina uwielbia kwaśną ziemię, o PH około 6. Idealnym kamieniem pod niego będą różnego rodzaju kwarcyty, które zmniejszają odczyn gleby. Może zastosować korę kamienną, grys granitowy, lub grys kwarcytowy. Pod rododendrony nigdy nie stosuj białego kamienia, w większości są to marmury, które podwyższą ph ziemi, co może spowodować jego obumarcie. 

  Z białym kamieniem takim jak grys marmurowy,  idealnie zgrywają się trawy i bukszpany, w otoczeniu białego kamienia rosną jak szalone. 

  Stosunkowo neutralny kamień dla gleby to bazalt i kamienie polne. Dla tych kamieni ozdobnych nie musimy wybierać szczególnego miejsca. Można je zagospodarować wszędzie.

  Nieodzownym elementem ogrodów są skalniaki, dzięki wykorzystaniu kamienia ozdobnego Skalite, takie elementy będą mocno przyciągały uwagę. Warto wspomnieć o oczkach wodnych, które można zaprojektować z użyciem płytek otoczanych białych lub złotych. Płytki kamienne będą idealnym wykończeniem, który odpowiednio podkreśli oczko wodne. W naszym asortymencie kamienia ogrodowego można znaleźć między innymi:

   

   

  Kamień ozdobny w ogrodach

  Kamień ogrodowy biały

   

  Otoczaki białe Thassos, śnieżno biały kamień w różnych frakcjach, w zależności od miejsca zaleca się stosowanie odpowiedniej wielkości, pozwoli to zmniejszyć wydatek materiału przy zachowaniu jak najlepszego efektu.

  Otoczaki czarne, tutaj ogrodnicy preferują większe rozmiary, a odpowiedni produkt ma wielkość od 3 do 6 cm. Oczywiście projektanci i architekci krajobrazu często aranżują również inne frakcje, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Czarny otoczak bardzo elegancko prezentuje się w aranżacjach ogrodowych, które obfitują w wodne elementy jak kaskady, fontanny, czy oczka wodne. Kamień bardzo dobrze kontrastuje ze wspomnianym już białym otoczakiem. Warto zaznaczyć, że odpowiednia impregnacja pozwoli stworzyć niemal pełną czerń.Impregnat Mineral Wet

   

   

  Otoczak czerwony, rzadko spotykany w naszych ogrodach. Niecodzienny kamień prosto z Greckich wysp, bardzo mocno podkreśla elementy kamienne w aranżacjach krajobrazu. Czerwony spory kamień, wielkości od 8 do 13 cm cechują białe przerosty podkreślające indywidualizm i wyjątkowość kamienia naturalnego. Bardzo dobry dodatek na skalniaki i oczka wodne.

  Śnieżno biały grys Thassos, podobnie jak otoczaki, jest to kamień o idealnej bieli, dodatek kwarcytu pięknie błyszczy w pełnym słońcu dodając niesamowitego uroku.

  Grys marmurowy, kamień o bogatej ilości barw i dużej gamie frakcji. W zależności od wyboru frakcji grys ma wielkość od 2,5mm do 16mm. Grys Marble często jest utożsamiany z naszym rodzimym kamieniem zwanym „Biała Marianna”, z tą jednak małą różnicą, że Biała Marianna obok Marble jest zwyczajnie żółta…

  Kora kamienna, kamień o pięknej mieszance kolorów zółci, brązu i czerni. Dodatek kwarcytu bardzo ładnie podkreśla korę. Warto wspomnieć o tym, że jest to doskonały zamiennik kory naturalnej. Naturalny kamień gnejsowy z naszych Polskich kopalni, dzięki czemu jego dostępność i cena są na najlepszym poziomie.

  Grysy bazaltowe to również nasze Polskie kamienie. Grafitowy kolor o różnych frakcjach doskonale łączy się z białymi grysami tworząc kontrastowe zestawienia na rabatach i w ogrodzie.

   

   

  Kamień ozdobny Kora kamienna

  Kora kamienna

   

  Kamień ozdobny w ogrodach jest wdzięcznym materiałem na lata, wybór odpowiedniego produktu połączonego z dobrym projektem pozwoli cieszyć się przez długi czas uzyskanym efektem bez obawy o degradacje kamienia, czy mijający czas w różnych warunkach atmosferycznych.

  3.2/5 - (4 votes)

  Sorry, the comment form is closed at this time.