Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień naturalnyBlaty kuchenne granitowe, parapety i schody kamienne w naszym domu
  blaty kuchenne granitowe

  Blaty kuchenne granitowe, parapety i schody kamienne w naszym domu

  Blaty kuchenne granitowe, parapety i schody kamienne w naszym domu

   

  Blaty kuchenne granitowe mają wiele zalet i w zasadzie tylko jedną wadę. Granit jest niesamowicie trwały. Powstaje on na skutek stygnięcia lawy w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura łączy ze sobą wszystkie drobiny kamienne zawarte w Granicie. To sprawia, że ten kamień jest odporny na bardzo wysoką temperaturę. Bez żadnych problemów możemy postawić na nim gorące naczynie.

  Jeśli użytkowałeś kiedyś blaty z płyt MDF musiałeś spotkać się z puchnącą płytą. Taki scenariusz zdarza się coraz częściej, bo jakość płyt MDF jest coraz gorsza. Takie płyty powstają ze sklejonego ze sobą miału drewnianego, który bardzo szybko chłonie wilgoć. Granit jest kamieniem o bardzo wysokiej gęstości a niskiej nasiąkliwości. Dzięki temu wilgoć praktycznie na niego nie wpływa.

  Ostatnim i nie mniej ważną zaletą blatów kuchennych granitowych jest wysoka trwałość powłoki polerowanej. Na granicie praktycznie nie widać zarysować, bo rzadko takie powstają. Najbardziej podatny na zarysowania jest kamień czarny polerowany, za to na matowych czarnych granitach nie widać kompletnie nic. Idealnie sprawdzają się na blaty kuchenne i będą piękne przez długie dekady.

  Jedyną wadą blatów granitowych jest cena. Są zwykle 2-3x droższe od tradycyjnych blatów z płyty. Jednak warto zastanowić się, czy oszczędność nie jest pozorna. Meble kuchenne robione na wymiar cieszą się bardzo wysoką wytrzymałością. Tak naprawdę nie ma potrzeby wymieniać ich przez 10-15 lat. Bo wszystko tam będzie działać.

  Niestety blaty mdf często już po jednym roku nadają się do wymiany. Są spuchnięte i brzydkie. Wymiana blatu generuje dodatkowe koszty, pracę i negatywne emocję, kiedy z blatów kuchennych granitowych będziesz cieszyć się przez te wszystkie lata.

  Na blaty kuchenne mamy spory wybór granitów. Nie wszystkie są tak samo dobre. Najlepiej wybierać z tych najtrwalszych. Pamiętaj jednak, że blat musi Ci się podobać. Będzie o w twojej kuchni przez następne kilka albo kilkanaście lat! Dlatego jeśli bardzo podoba Ci się Granit Star Galaxy to wybierz go do swojej kuchni. Będzie wymagał troszkę więcej pracy, jednak zawsze wchodząc do kuchni będziesz wiedział, że to był dobrym wybór.

  Poza wspomnianym kamieniem na blaty granitowe świetnie sprawdzają się również indyjskie kamienie Kashmir. Ten kamień występuje w kilku kolorach. Najbardziej polecanym są Granit Kashmir White i Granit Kashmir Gold. Te granity charakteryzują się bardzo niską nasiąkliwością. Woda nie robi im żadnej krzywdy. Dodatkowo wzór na nich ma taką formę, że nie widać najmniejszych zarysować i zabrudzeń. Dlatego na blaty kuchenne jestem gotów polecić ten materiał!

  Granit Star Galaxy na parapety i blaty z kamieniaGranit Star Galaxy

  ""</p

  ""</p

   

  Trwałe i niezawodne parapety granitowe. Jakie parapety do okien antracytowych?

  Parapety granitowe podobnie jak blaty mają wiele zalet. Wysoka trwałość parapetów zewnętrznych jest niesamowicie istotna. Każdy właściciel domu musiał się spierać z parapetami, które zaszły brudem i są nie do wyczyszczenia. Z granitem nie ma takiego problemu. Zaopatrzone parapety granitowe w kapinos są dożywotnią inwestycją w dom.

  Okna antracytowe są bardzo popularne w projektach nowoczesnych domów. Połączone z czarnym dachem i biała elewacją wyglądają po prostu pięknie. Częstym problemem są parapety. Ciężko dobrać odpowiedni kolor parapetów do okien antracytowych. Idealny będzie Granit Impala o ciemno szarym kolorze. Kolor jest bardzo zbliżony do antracytu i bardzo dobrze zgrywa się z kolorem okien.

  Granit Impala jest jednym z najtwardszych granitów. A dzięki niskiej cenie ( dwa razy tańszy od Star Galaxy) jest idealnym wyborem do dużych domów. Gdzie inwestycja w drogi kamień mogłaby nie być trafiona. Niska cena i wysoka trwałość tworzą z Afrykańskiej impali jeden z najlepszych kamieni na parapety granitowe.

  Granit impala

  Granit impala

  Schody zewnętrzne, które nie pękają. Czyli schody kamienne.

  Nie raz spotkałem się z płytkami na schodach zewnętrznych. Jest to tani sposób na aranżacje takich schodów. Niestety nie trwały. Płytki klejone na zewnątrz często po pierwszych morzach już pękają i odchodzą od kleju. Taki scenariusz sprawdza się jeszcze częściej w momencie kiedy płytki są niefachowo klejone na tzw „placki”.

  Schody granitowe wykonuje się z elementów docinanych na wymiar. To wraz z montażem gwarantuje trwałe schody, które będą wieczne.

  Granit charakteryzuje się niską ścieralnością. Dzięki temu idealnie nadaje się na schody. Pewnie nie raz widziałeś schody granitowe w sklepach, które pamiętają jeszcze Twojego dziadka.

  Schody granitowe mają jeszcze jeden ogromny plus. Granit płomieniowany to opalony kamień. Taki zabieg tworzy chropowatą strukturę o właściwościach antypoślizgowych. Dzięki temu nie musisz się martwić o niebezpieczne schody podczas mrozów.

  Sorry, the comment form is closed at this time.