Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyPłytki kamienne na taras. Jaki trwały materiał wybrać na taras?
Płytki kamienne na taras

Płytki kamienne na taras. Jaki trwały materiał wybrać na taras?

Płytki kamienne na taras. Jaki trwały materiał wybrać na taras?

Posadzkę na tarasie można wykonać na wiele różnych sposobów. Każdy ma swoje wady i zalety oraz inną cenę. Można wykonać taras z płyt gresowych i płytek ceramicznych. Modne ostatnio stają się tarasy z płyt betonowych i kostki brukowej. Taras można wykończyć również kamieniem naturalnym.

Popularne płytki gresowe i ceramiczne mają ogromną wadę. W 3 na 4 przypadkach po dwóch sezonach zaczynają odchodzić od posadzki. Wtedy najczęściej trzeba wymienić cały taras. Zwykle określony rodzaj płytek w sklepach jest krótki czas. Rzadko się zdarza, że po 2-3 lata można kupić nadal te same płytki. Wymiana całej powierzchni to są ogromne koszty. Nawet jeśli kupisz tanie płytki, w cenie 40 zł, za położenie musisz zapłacić około 80 zł. Przy powtórnym zabiegu daje to koszt 240 zł za m2 i nie daje żadnej gwarancji, że tym razem nic nie odpadnie.

Powodów odchodzenia płytek jest bardzo dużo. Zły klej, warunki atmosferyczne czy nieumiejętny fachowiec. Nie zmienia to faktu, że to Ty będziesz musiał pokryć koszty wymiany. Dlatego zastanów się, czy od razu nie wykorzystać materiału idealnego, czyli płyt kamiennych na taras.

płytki kamienne z łupku

 

 

Kamień na posadzki

 

Do wyboru są jeszcze płytki betonowe, które nie są wcale tanie. Dobrej jakości płytki betonowe na taras kosztuje około 60 zł, a ich trwałość nie jest idealna. Elementy betonowe są barwione powierzchownie, dlatego każdy obicie, stłuczenie wyciągnie na światło dzienne szary kolor betonu. Takie coś nie ma miejsca przy kamieniu naturalnym. Płytki kamienne na taras nie są barwione. Jeśli coś się obtłucze, cały czas pozostaje naturalna powierzchnia i nic z tym nie trzeba robić.

Barwnik betonu również szybko traci kolor. Po dwóch, trzech latach kolor będzie blady i wypłowiały. Ostatnim problemem z płytami betonowymi jest tłuszcz. Bardzo ciężko jest zabezpieczyć elementy z betonu, tak aby trwale nie zabrudzić ich tłuszczem. Każdorazowa plama z tłuszczu zwykle permanentnie brudzi beton.

Ostatnim produktem na posadzki, szczególnie polecanym przez Nas jest kamień naturalny. Oczywiście nie każdy. Wszystkie piaskowce, wapienie, marmury musisz od razu odrzucić. Te skały są bardzo porowate, ciężko jest zabezpieczyć i utrzymać w czystości.

Na posadzki świetnie sprawdza się granit, łupek, kwarcyt i bazalt. Są to materiały bardzo trwałe o niskiej nasiąkliwości oraz dużej sile zgniotu. Granit już o grubości 3 centymetrów nadaje się w formie podjazdu dla ciężkich samochodów. W przypadku kostki betonowej, trzeba użyć minimalnie 6 cm.

Płytki granitowe na taras

Jak już pisałem, płytka jest dużo trwalsza od betonu. Nie potrzebuje grubych elementów na posadzki. Jeśli chodzi o płytki tarasowe, spokojnie możesz wykorzystać 1-2 cm. Daje Ci moją gwarancje, że nigdy nie popękają.

Kolejną zaletą płytek z kamienia naturalnego na taras jest ich pochodzenie. Materiały naturalne są zawsze unikalne. Każda płytka ma swój niepowtarzalny wzór. Dzięki temu będziesz miał unikalny taras o niezwykłej trwałości, które po 10 latach będzie dokładnie tak samo piękny jak w dniu montażu.

płytki granitowe na taras

płytki granitowe na steel grey

Płytki granitowe mają jeszcze jedną zaletę. Można je dowolnie obrabiać. Jeśli chcesz piękny kamień na wysoki połysk wybierz granit polerowany. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, wybierz granit płomieniowany charakteryzujący się powierzchnią antypoślizgową. A jeśli chcesz, żeby kamień był bardzo łatwy w utrzymaniu czystości polecam Ci granit satynowany.

Płytki kamienne na taras z granitu zaczyna się już od 99 zł za m2!

Płytki kamienne na taras wykonane z łupku

Łupek zwykle kojarzy się z dzikówką wykorzystywaną w ogrodach. Z łupku produkuje się wiele materiałów, także elewacyjnych w postaci paneli kamiennych czy materiału na posadzki w formie płytek kamiennych.

Zaletą tego materiału jest bardzo wysoka trwałość. Płyty kamienne na taras wykonane z łupku są nazwane tak, bo wykazują cechę łupliwości. Chodzi o to, że łupki można łatwo oddzielić wzdłuż ich żył. Cały sekret tkwi w tym, że w odwrotną stroną nie pękają. Płytki kamienne na taras wykonane z łupków są bardzo trwałe. Nie wymagają pielęgnacji, a dobrze dobrany materiał bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Świetną wiadomością jest to, że niektóre płytki z tego materiału można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. A ten materiał montujemy tylko raz na całe pokolenia. Nie musi się martwić o pielęgnacje, czyszczenie czy odświeżanie. Wystarczy od święta je umyć i będą cały czas tak piękne, jak w dniu montażu!

Łupek bazaltowy na taras

Łupek bazaltowy na taras

Oceń naszą treść

Napisz komentarz