Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Płytki kamienne

  Hurtownia kamieniaPłytki kamienne

  Płytki kamienne

  Kamień naturalny jest świetnym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Idealnie sprawdza się także, w formie płytek kamiennych.

  Produkty wykonane z kamienia naturalnego mają wiele zalet. Jedną z nich jest unikatowość. Płytki kamienne mają zawsze unikalny wzór. Nigdy nie znajdziesz dwóch takich samych. Dlatego efekt końcowy z wykorzystaniem tego materiału jest zawsze oryginalny i nie do podrobienia! Jest to szczególnie ważne w realizacjach takich jak ściany czy podłogi. Wybierając zwykłe płytki ceramiczne lub imitacje marmurów z gresu będzie widać powtarzalność wzoru, a to nigdy nie wygląda dobrze. Warto dodać, że do posadzek czy ścian można wykorzystać płyty wielkoformatowe! Dzięki nim stworzysz niesamowite wzory imitujące efekt naturalnych brył skalnych.

  Naturalny kamień jest też dużo trwalszy, niż każdy materiał sztuczny. Kamień nie jest barwiony, wszystkie kolory i wzory są stworzone przez matkę naturę. Dzięki temu nie ma obawy, że kamień się wybarwi, straci swój kolor lub zrobi się blady. To samo tyczy się płytek kamiennych. Nie ważne czy chodzi o granitowe płytki, płytki łupek, czy płytki marmurowe, nigdy nie stracą one swojego blasku pod wpływem codziennych czynności, takich jak sprzątanie, czy pod wpływem warunków atmosferycznych.

  Świetnym przykładem unikalnych płytek z kamienia są płytki kamienne steel grey. Kamień jest pokryty polerowaną żywicą, która jest niesamowicie twarda i bardzo łatwa w czyszczeniu. Opisywany kamień ma też charakterystyczny wzór, którego nie zobaczysz nigdzie! Opisywana powierzchnia nazywa się Lapato, lub laparute. Płytki można stosować w dowolnym miejscu, jako kamień naturalny na ścianę, podłogę czy elewację. Warto dodać, że z dokładnie tego samego materiału można wykonać blaty granitowe, schody czy parapety!

  Kamień naturalny jest niesamowicie trwały. Tyczy się to zwłaszcza płytek granitowych, które charakteryzują się bardzo niską ścieralnością. Dzięki temu idealnie nadają się na powierzchnie o wysokim natężeniu ruchu. Chodzi tutaj o fakt, że zastosowanie tradycyjnej ceramiki do hotelu, restauracji czy centrum handlowego mija się z celem. Po dwóch, czy trzech latach cała posadzka będzie popękana, brzydka i nadająca się tylko do wymiany. Remont takiego miejsca to nie tylko ogromny koszt, ale wielkie straty finansowe z każdym dniem, kiedy obiekt jest zamknięty. Z kamieniem naturalnym jest całkiem inaczej, tutaj nawet po 20 latach płytki będą wyglądać idealnie! Nawet jeśli zdecydujesz się na granit polerowany.

  Płytki z granitu płomieniowanego zapewnią powierzchnie antypoślizgową. Dzięki nim nie musisz się obawiać o przykre niespodzianki podczas zimowych mrozów. Jeśli interesuje Cię kamień polerowany, ale chciałbyś zastosować go w formie kamienia zewnętrznego, przykładowo na schody z granitu, możesz wykorzystać dodatek pasków antypoślizgowych, specjalnie dla Ciebie robionych w granicie. 

  Płyty kamienne oferowane w naszej hurtowni kamienia pochodzą z całego świata i są produkowane z różnych materiałów. Materiały, z których najczęściej korzystamy to granit, marmur i łupek. Jednak to nie wszystko, możesz też u nas znaleźć płytki z trawertynu czy bazaltu.

  Prócz powyższych produktów zajmujemy się również produkcją i układaniem takich projektów jak kamienne mozaiki czy wzory wykonane z kamienia naturalnego. Płytki kamienne zwykle układa się w tradycyjne wzory, z przesunięcie 1/3 lub w caro. Na zamówienie wykonujemy kamienne mozaiki. Nasze płytki kamienne wyróżniają się tym, że trzymają wymiar co do mm! Przy mozaice jest to niesamowicie ważne, aby całość idealnie się zgrała.

  Polerowane płytki kamienne bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy delikatnie wytrzeć zwilżonym mopem. Kamień naturalny dzięki swoim wzorom jest świetny na posadzki kamienne. Niemal nie widać na nim smug i kurzu!

  Nieocenioną zaletą płyt granitowych jest niska ścieralność. W miejscach o dużym natężeniu ruchu jak centra handlowe, sklepy, czy urzędy publiczne zastosowanie takiego materiału przyniesie ogromne oszczędności w przyszłości. Posadzki z płytek granitowych, nawet w takich warunkach będą przez całe lata, dokładnie tak piękne jak w dniu montażu!

  Płytki z kamienia naturalnego są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie są barwione i nigdy nie tracą koloru, a cena m2 często jest niższa niż płytek gresowych średniej klasy. Warto je wykorzystywać jako płytki podłogowe, zamiast tradycyjnej ceramiki. W naszej hurtowni kamienia naturalnego płytki kamienne na ścianę, posadzki oraz elewacji kupisz nawet poniżej magicznej ceny, jaką jest 99 00 zł. Nawet jeśli w grę wchodzi granit polerowany.

  Kamień jest idealnym materiał wykorzystywanym w formie płytek ściennych. Płytki ścienne z kamienia warto wybierać o grubości do 1 cm, tak aby nie nadwyrężyć ścian. Dzięki innowacyjnym technologiom, dzisiejsze kleje mają nawet wytrzymałość 90 kg na m2. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że ciężki kamień odpadnie od ścian. Pamiętaj tylko o zagruntowaniu ścian! Zamiast tradycyjnych płytek można zastosować mozaiki kamienne.

  Idealnym produktem na ściany są panele kamienne. Jest to płytka wykonana z mniejszych elementów kamiennych, sklejonych ze sobą za pomocą żywicy. Taki materiał do zastosowań elewacyjnych ma masę zalet. Kamień elewacyjny chroni dom przed wilgocią, a co za tym idzie przed grzybem i pleśnią. Dzięki niemu też zapłacisz mniej za ogrzewaniem, ponieważ panele kamienne są idealnym izolatorem temperatury.

  Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników