Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Płytki kamienne

Hurtownia kamieniaPłytki kamienne

Płytki kamienne

Kamień naturalny jest świetnym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Idealnie sprawdza się także, w formie płytek kamiennych.
Produkty wykonane z kamienia naturalnego mają wiele zalety. Jedną z nich jest unikatowość. Płytki kamienne mają zawsze unikalny wzór. Nigdy nie znajdziesz dwóch takich samych. Dlatego efekt końcowy z wykorzystaniem tego materiału jest zawsze oryginalny i nie do podrobienia!

Naturalny kamień jest też dużo trwalszy, niż każdy materiał sztuczny. Kamień nie jest barwiony, wszystkie kolory i wzory są naturalnie stworzone na skałach. Dzięki temu nie ma obawy, że kamień się wybarwi, straci swój kolor lub zrobi się blady. To samo tyczy się płytek kamiennych. Nie ważne czy chodzi o granitowe płytki, płytki łupek, czy płytki marmurowe.

Świetnym przykładem unikalnych płytek z kamienia są płytki kamienne steel grey. Kamień jest pokryty polerowaną żywicą, która jest niesamowicie twarda i bardzo łatwa w czyszczeniu. Opisywany kamień ma też charakterystyczny wzór, którego nie zobaczysz nigdzie!
Kamień naturalny jest niesamowicie trwały. Tyczy się to zwłaszcza płytek granitowych, które charakteryzują się bardzo niską ścieralnością. Dzięki temu idealnie nadają się na powierzchnie o wysokim natężeniu ruchu.

Płytki z granitu płomieniowanego zapewnią powierzchnie antypoślizgową. Dzięki nim nie musisz się obawiać o przykre niespodzianki podczas zimowych mrozów. Jeśli interesuje Cię kamień polerowany, ale chciałbyś zastosować go w formie kamienia zewnętrznego, przykładowo na schody z granitu, możesz wykorzystać dodatek pasków antypoślizgowych, specjalnie dla Ciebie robionych w granicie. 

Płyty kamienne oferowane w naszej hurtowni kamienia pochodzą z całego świata i są produkowane z różnych materiałów. Materiały, z których najczęściej korzystamy to granit, marmur i łupek. Jednak to nie wszystko, możesz też u nas znaleźć płytki z trawertynu czy bazaltu.

Polerowane płytki kamienne bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy delikatnie wytrzeć zwilżonym mopem. Kamień naturalny dzięki swoim wzorom jest świetny na posadzki kamienne. Niemal nie widać na nim smug i kurzu!

Nieocenioną zaletą płyt granitowych jest niska ścieralność. W miejscach o dużym natężeniu ruchu jak centra handlowe, sklepy, czy urzędy publiczne zastosowanie takiego materiału przyniesie ogromne oszczędności w przyszłości. Posadzki z płytek granitowych, nawet w takich warunkach będą przez całe lata, dokładnie tak piękne jak w dniu montażu!

Płytki z kamienia naturalnego są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie są barwione i nigdy nie tracą koloru, a cena m2 często jest niższa niż płytek gresowych średniej klasy. Warto je wykorzystywać jako płytki podłogowe, zamiast tradycyjnej ceramiki.

Kamień jest idealnym materiał wykorzystywanym w formie płytek ściennych. Płytki ścienne z kamienia warto wybierać o grubości do 1 cm, tak aby nie nadwyrężyć ścian. Dzięki innowacyjnym technologiom, dzisiejsze kleje mają nawet wytrzymałość 90 kg na m2. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że ciężki kamień odpadnie od ścian. Pamiętaj tylko o zagruntowaniu ścian! Zamiast tradycyjnych płytek można zastosować mozaiki kamienne.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników