Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Kamień elewacyjny

Hurtownia kamieniaKamień elewacyjny

Kamień elewacyjny

Mamy wiele odmian kamienia elewacyjnego, jednym z nich jest naturalny kamień elewacyjny. Na tle innych produktów na elewacje wyróżniają go jego pochodzenia i zalety, które ze sobą niesie. Kamień naturalny jest surowcem ekologicznym. Wpisuje się więc w tenże ruch, który słusznie stał się bardzo modny w ostatnim czasie. Naturalne elementy w naszym otoczeniu wprowadzają przyjazną i ciepłą atmosferę. Każdy lubi spędzać czas w otoczeniu przyrody. Dzięki temu łatwiej się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia. A właśnie tego każdy z Nas potrzebuje wracając do domu po pracy. Nie jest to jedyna zaleta tych produktów.

Świetnym przykładem jest kamień elewacyjny murak. Płytki wykonane są w takiej formie, aby imitowały kamień murowy. Dzięki niemu możemy mieć dom z naszych marzeń, który został wymurowany tradycyjnym sposobem z kamienia!

Każdy kamień jest zawsze unikatowy. Nigdy nie znajdziesz dwóch takich samych. Dzięki temu masz gwarancje oryginalnego efektu, którego nie zobaczysz nigdzie indziej. Jeśli chcesz wyróżnić dom na tle innych, wybierz kamień naturalny. Obiecuję Ci, że będziesz zadowolony. 

Nie mniej ważnym atutem jest trwałość kamienia naturalnego. Kamień elewacyjny pochodzący z przyrody przetrwa wszystko. Nie ma obawy o niesprzyjające warunki atmosferyczne, grad czy mróz. Kamień od wieków jest wykorzystywany w budownictwie, a niektóre elementy przetrwały do dziś. Greckie i Rzymskie świątynie możemy nadal oglądać w bardzo dobrym stanie. A część z nich ma już ponad 2000 lat!

Kamień dekoracyjny w formie płytek elewacyjnych. 

Kamień dekoracyjny wykonany z kamienia naturalnego ma szereg zalet. Prócz opisanych wcześniej materiały produkowane z naturalnych surowców są niesamowicie trwałe. Nie ma tutaj mowy o utracie koloru. Kamień elewacyjny pozostaje niezmiennie piękny przez długie, długie lata.

Świetnym przykładem jest kamień elewacyjny Malachit. Zastosowaliśmy go do aranżacji całego domu. Dom z kamienia powstał w oparciu o styl rustykalny, który idealnie wpasowuje się w klimat elewacji kamiennej. Jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda dom z kamienia koniecznie zajrzyj do naszej galerii elewacji z kamienia. Taka elewacja ma wiele zalet. Przede wszystkim kamień świetnie izoluje dom przed wilgocią i utratą ciepła. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie będą mniejsze a powietrze dużo zdrowsze. 

Płytki ścienne w formie paneli kamiennych świetnie sprawdzają się na elewacjach. Kamień imituje efekt domu murowanego z kamienia. Takie rozwiązanie jest idealne aby wyróżnić Twój domu wśród sąsiednich, ze zwyczajną, oklepaną już elewacją. Czasem do podkreślenia wystarczy niewielki dodatek. Sprawdź kamień elewacyjny Grafit Castle. Te płytki ścienne idealnie sprawdzą się na cokole domów z białą elewacją.

Dekoracje kamienne w postaci płytek ściennych i ceramiki łazienkowej są idealnym pomysłem na zmianę wystroju łazienki. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zaaranżować łazienkę? Wykorzystaj kamień naturalny w postaci płytki ściennej. A gwarantuje Ci, że będzie to czego szukasz!

Płytki ceramiczne są wykorzystywane niemal w każdej łazience. Wyjdź poza schemat i skorzystaj z kamienia naturalnego. Wybór materiałów jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś dla Siebie. Nie zapominaj, że kamień jest trwały! Dzięki temu nie musisz martwić się, że będzie to remont na rok. Łazienki z kamienia naturalnego są tworzone na całe pokolenia! Najczęściej wybieranym materiałem do łazienek jest kamień elewacyjny Perła. Płytki wykonane są z białego świecącego kamienia. Łazienka z jego dodatkiem stanie się optycznie większa i bardziej przestronna!

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Kamień elewacyjny – Elewacyjny kamień naturalny , zewnętrzny. Hurtownia kamienia

Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz. 

Pamiętaj aby wykorzystać do tego biały klej. Jest to podstawa aby na kamieniu nie wyszły przebarwienia. Jeśli materiał, który wybrałeś jest ciężki to wybierz klej przystosowany do tego. Niektóre mają przyczepność nawet do 30 kg na metr kwadratowy.  Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika dotyczącego montażu kamienia elewacyjnego. Znajdziesz tam wszystkie informacje dotyczące montażu elewacji z kamienia. Opisuje krok po kroku jak przygotować się i zamontować kamień na ścianie. Piszę tam, jakie narzędzia i materiały są niezbędne do instalacji kamienia naturalnego.

Kiedy impregnować kamień elewacyjny.

Kamień impregnujemy zaraz po montażu. Pamiętaj aby kamień był czysty przed impregnacją. Do czyszczenia kamienia najlepiej użyj zwilżonego pędzla. Czysty i suchy kamień możesz zabezpieczyć odpowiednim impregnatem. Kamień impregnujemy za pomocą pędzla lub natryskowo. Pełny poradnik jak zaimpregnować kamień naturalny znajdziesz w tym samym artykule o montażu kamienia elewacyjnego podany wyżej.