Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Cegiełki na ścianę

Hurtownia kamieniaCegiełki na ścianę

Cegiełki na ścianę, czyli dekoracje za pomocą płytek cegłopodobnych z kamienia

Jakie cegiełki na ścianę wybrać? Zastanawiasz się nad białą cegłą do salonu? A może szukasz ciekawej dekoracji ściennej w szarych kolorach? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz poniżej!

Cegiełki na ścianie to tradycyjny produkt, wykorzystywany od wielu lat nie tylko do budownictwa, ale też do dekoracji wnętrz. Motyw cegły jest wykorzystywany w różny sposób. Można kupić tradycyjną cegłę, którą można pomalować na różne kolory. Cegła tradycyjna jest robiona z gliny i wypalana w piecu. Takie rozwiązanie ma plusy i minusy. Plusem cegły tradycyjnej jest cena, można ją kupić bardzo tanią. Wadą jest to, że bardzo łatwo ją uszkodzić. A jeśli chcemy mieć cegłę biała, również trzeba ją pomalować.

Dostępne są również inne materiały z wzorem cegły, jak klinkier, tapety czy imitacje cegłopodobne robione najczęściej z gipsu. Gipsowe odlewy są bardzo kruche i szybko się wybarwiają. Dlatego po 2 lata konieczne będzie malowanie.

Dekoracje z cegły można również wykonać z kamienia naturalnego. Cegiełki z kamienia naturalnego są bardzo trwałe. Dzięki temu instalujesz je raz i nie musisz więcej się nimi zajmować. Kamień nigdy nie traci swojego koloru. Przez całe pokolenia jest dokładnie taki sam jak w dniu montażu. Jeśli szukasz materiału, który pozwoli Ci cieszyć się urokiem Twojego wnętrza, bez konieczności odświeżania go powinieneś wybrać kamień naturalny.

Cegła z kamienia ma zwykle strukturę łupaną. Dlatego nawet w przypadku uszkodzenia pierwotnej struktury produktu, płytka będzie wyglądać nadal perfekcyjnie. Niestety nie można tego samego powiedzieć o imitacja i cegle tradycyjnej. Każde stłuczenie będzie wymagało albo wymiany całej płytki albo jej odmalowania.

Biała cegła w salonie, inspiracja do wnętrz industrialnych

Styl industrialny przybył do Nas ze USA wraz z upadającymi fabrykami w poprzednim wieku. Industrializm w Polsce rozpowszechnił się w latach 90. Kreuje on wizerunek wnętrz dokładnie taki, jak wyglądały dawne fabryki.

W założeniach tego nurtu trzeba dysponować dużymi przestrzeniami, bez widocznych podziałów. Kolory dominujące to biały i szary. Biały kolor wizualnie powiększa wnętrze, a to jest bardzo ważną częścią takiej aranżacji. Kolor szary to najczęściej betony i szary kamień. Idealnie będą do niego pasować cegiełki na ścianę bazalt traski. Kamień jest bardzo trwały i będzie służył przez długie lata, a zimny grafitowy kolor idealnie wpasowuje się w to ciekawe wnętrze.

Biała cegła w kuchni, idealne płytki dekoracyjne

Biała cegła jest świetnym rozwiązaniem do kuchni. Ich zaletą jest to, że rozjaśnią i optycznie powiększą wnętrze. Białe aranżacje są dedykowane zwłaszcza do ciemnych i wąskich wnętrz, aby udało się trochę zminimalizować efekt ciasnoty.

Cegła do kuchni powinna być trwała i dobrze zabezpieczona. Odradzam wykorzystywanie wszystkich imitacji. Płytki ścienne wykonane z gipsu bardzo szybko będą się brudzić. Osiądzie na nich kurz i tłuszcz, który wgryzie się w strukturę płytki.

Lepszym rozwiązaniem będą cegiełki na ścianę z kamienia naturalnego. Kamień jest dużo trwalszym materiałem, a po impregnacji nie straszny im żaden brud. W formie białych cegiełek na ścianę do kuchni świetnie sprawdzi się produkt Biała cegła z kamienia naturalnego Solony. Materiał, z którego wykonane te płytki ścienne to kwarc. Kwarc ma strukturę kryształu, dzięki temu niemal nie da się go permanentnie wybrudzić. Wystarczy trochę wody a kamień będzie idealnie czysty.

Szare cegiełki na ścianę, nowoczesne wnętrza w kolorach szarości

Aranżacje w szarym kolorze w ostatnim czasie zasługują na miano najmodniejszych aranżacji. Nowoczesne wnętrza są szumnie dekorowane dużą ilością betonu, szarych dodatków i dekoracji. Rewelacyjnym produktem do wspomnianych projektów będą cegiełki na ścianę Carrara. Wspomniany produkt jest wykonany z kwarcytu. Podświetlony pięknie się mieni, a to jest świetną formą dekoracji do eleganckich, nowoczesnych wnętrz.

Prócz świetnego efektu kamień naturalny jest zawsze oryginalny. Nigdy nie znajdziesz dwóch takich samym płytek z kamienia imitujących cegłę. Jest to niewątpliwą zaleta tego materiału. Imitacje cegły z gipsu jest wykonana za pomocą kilku form i zawsze widać powtarzalny wzór! Kamień naturalny jest zawsze unikalny. Nawet kupując drugi raz ten sam materiał możesz liczyć na niepowtarzalny efekt!