Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Kamień Ogrodowy

Hurtownia kamieniaKamień Ogrodowy

Kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy jest dekoracją od setek lat. Stosowany jest na całym świecie. Szczególnie lubiany jest w Chinach i Japonii, gdzie można go zobaczyć w tzw. Chińskich ogrodach.

Ogrody, w których wykorzystuje się kamień naturalny zyskują wiele profitów. Przede wszystkim odpowiednio dobrany kamień pozytywnie wpływa na PH zmieni pod roślinami. Jeśli dobrze dobierzemy kamień do odpowiednich drzew, krzewów i kwiatów, znacząco polepszy to ich wzrost.

W hurtowniach kamienia jest ogromny wybór. Dostępne tam są Polskie jak i zagraniczne kamienie ogrodowe. Kamień można kupić w kilku różnych formach takich jak:

  • Żwir ogrodowy
  • Grys ogrodowy
  • Kora kamienna
  • Płytki ogrodowe
  • Łupki
  • Otoczaki

Otoczaki

Otoczaki powstają na skutek obtaczania .Otoczaki występują najczęściej w łożyskach potoków górskich. Stosowane na zewnątrz jako materiał do budowy murów, wzmocnień koryt rzek, alejek, elewacji zewnętrznych, elementów ozdobnych ogrodowych, itp. oraz wewnątrz głównie jako elementy ozdobne ścian, kominków, itp Należy pamiętać o stosownej pielęgnacji i czyszczeniu impregnatami do kamienia ogrodowego

Grys ogrodowy

Grysy ogrodowe, często nazywany żwirkiem ogrodowym, powstają podczas kruszenia brył skalnych. Dostępne są różne frakcje grysów. Najdrobniejsze zaczynają się od 2 do 4mm. Te największe mają zwykle rozmiar 32-64mm.

Grysy ogrodowe można kupić na tony i kilogramy. Zwykle pakowane są w worku po 25 kg lub bagi po 1 tonie.

Grys ogrodowy biały to jeden z ulubionych produktów naszych klientów. Można kupić go w dwóch wersjach. Śnieżno-biały grys Thassos lub grys marmur o nieco przytłumionej bieli.

Cena grysów do ogrodu najczęściej waha się od 300 do 900 zł za tonę.

Wyświetlanie 1–12 z 29 wyników