Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Kamień Ogrodowy

  Hurtownia kamieniaKamień Ogrodowy

  Kamień ogrodowy

  Kamień ogrodowy jest dekoracją od setek lat. Stosowany jest na całym świecie. Szczególnie lubiany jest w Chinach i Japonii, gdzie można go zobaczyć w tzw. Chińskich ogrodach.

  Ogrody, w których wykorzystuje się kamień naturalny zyskują wiele profitów. Przede wszystkim odpowiednio dobrany kamień pozytywnie wpływa na PH ziemi pod roślinami. Jeśli dobrze dobierzemy kamień do odpowiednich drzew, krzewów i kwiatów, znacząco polepszy to ich wzrost.

  W hurtowniach kamienia jest ogromny wybór. Dostępne tam są Polskie jak i zagraniczne kamienie ogrodowe. Kamień można kupić w kilku różnych formach takich jak:

  • Żwir ogrodowy
  • Grys ogrodowy
  • Kora kamienna
  • Płytki ogrodowe
  • Łupki
  • Otoczaki

  Otoczaki

  Otoczaki powstają na skutek otaczania mechanicznego kamieni. Otoczaki występują najczęściej w łożyskach potoków górskich. Stosowane na zewnątrz jako materiał do budowy murów, wzmocnień koryt rzek, alejek, elewacji zewnętrznych, elementów ozdobnych ogrodowych, itp. oraz wewnątrz głównie jako elementy ozdobne ścian, kominków, itp Należy pamiętać o stosownej pielęgnacji i czyszczeniu impregnatami do kamienia ogrodowego

  Grys ogrodowy

  Grysy ogrodowe, często nazywane żwirkiem ogrodowym, powstają podczas kruszenia brył skalnych. Dostępne są różne frakcje grysów. Najdrobniejsze zaczynają się od 2 do 4mm. Te największe mają zwykle rozmiar 32-64mm.

  Grysy ogrodowe można kupić na tony i kilogramy. Zwykle pakowane są w worku po 25 kg lub bagi po 1 tonie.

  Grys ogrodowy biały to jeden z ulubionych produktów naszych klientów. Można kupić go w dwóch wersjach. Śnieżno-biały grys Thassos lub grys marmur o nieco przytłumionej bieli.

  Cena grysów do ogrodu najczęściej waha się od 300 do 900 zł za tonę.

  Kora kamienna jest jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w ogrodnictwie. Kamień ozdobny w tej formie ma kilka zalet. Przede wszystkim nie wymaga on impregnacji, wystarczy go wyłożyć na włókninie. Takie materiały jak kora kamienna są niemal neutralne pod względem PH (delikatnie zakwaszają glebę), dzięki temu bez żadnych obaw można wykorzystać je w każdym miejscu. 

  Kamienie ozdobne mają jeszcze jedną ważną funkcję w ogrodzie, są stuprocentowo przepuszczalne. Przy suszach w Polsce, jest to niesamowicie ważna rzecz, aby cała woda trafiała do gleby, a nie tak jak w przypadku kory sosnowej, która absorbuje dużą część wody w siebie. 

  Najnowsze realizacje są bardzo często określane jako ogrody kamienne. Kamień od lat jest wykorzystywany w architekturze ogrodu, sprzyja rośliną, obniża temperaturę gleby, oraz dba o odpowiednie PH!

  Wyświetlanie 1–12 z 72 wyników