Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Kamień Ogrodowy

HomeKamień Ogrodowy

Otoczaki różnokolorowe (szary, biały, czerwony, morski, tęczowy, itp.) kamienie o mniej lub bardziej zaokrąglonym kształcie, owalnym lub zbliżonym do kulistego.

Powstawanie i występowanie otoczaków

Otoczaki powstają na skutek obtaczania. Osiągnięcie kształtu całkowicie kulistego zdarza się bardzo rzadko, gdyż jest to możliwe jedynie w przypadku okruchów o jednakowej odporności na ścieranie we wszystkich miejscach i wszystkich kierunkach.

Otoczaki występują najczęściej w łożyskach potoków górskich. Stosowane na zewnątrz jako materiał do budowy murów, wzmocnień koryt rzek, alejek, elewacji zewnętrznych, elementów ozdobnych ogrodowych, itp. oraz wewnątrz głównie jako elementy ozdobne ścian, kominków, itp Należy pamiętać o stosownej pielęgnacji i czyszczeniu impregnatami do kamienia ogrodowego

Kamień ogrodowy do alejek

Posiadamy bogatą ofertę zarówno kamieni ozdobnych, kruszyw, kostki granitowej i piasków w atrakcyjnej cenie.

Oferujemy korzystne rabaty dla naszych stałych klientów. Posiadamy własny transport do przewozu zamówionych towarów.

Otoczaki w rozmiarach frakcji żwirowych

Z uwagi na ciepłe kolory, obłe, miłe dla oka naturalne kształty, otoczaki znajdą znakomite zastosowanie w domu i jego otoczeniu.  Układamy je w poszczególnych sekcjach w ogrodach, oczkach wodnych itp.

W ogrodzie mogą stanowić budulec elementów małej architektury, jak oczka wodne, ścieżki ogrodowe, a także jako konstrukcyjny i dekoracyjny element ogródków skalnych, zieleńców, kwietników oraz stylizacji ogrodów japońskich.

Otoczaki mogą też znaleźć zastosowanie przy pracach związanych z rekonstrukcją tzw. starobruków bądź ich stylizacją historyczną.

Również w przypadku ogrodzeń – białe otoczaki Tahassos mogą stanowić wdzięczny i oryginalny budulec murów, stawianych techniką konwencjonalną bądź coraz bardziej popularne ogrodzenia stawiane nowoczesną techniką bezspoinową,k tóra oparta jest na konstrukcji siatkowej.

Rodzaje oferowanych otoczaków: (aspro, białe jajeczka, kokino, kamień polny, żwirek rzeczny, verde). Na miejscu dobrać można piasek na podsypkę do kamienia: typu ( piasek granitowy, piasek biały, piasek do tynków, piasek płukany, piasek podsypkowy). Nasze kruszywo jako materiał sypki pochodzenia organicznego lub mineralnego, stosowany głównie do produkcji zapraw budowlanych i betonów oraz do budowy dróg.  W naszej ofercie można znaleźć następujące rodzaje kruszywa: (dolomitowe, naturalne łamane,mieszanka 0-63, mieszanka 0,3-15, szlaka pod kostkę EHZ)

Duże otoczaki formowane - głazy

Jako popularny element każdego ogrodu oferujemy Państwu głazy kamienne oraz monolity. W ofercie firmy Skalite dostępne są głazy w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

Warto wykorzystać w ogrodzie odpowiednio dobrane głazy kamienne oraz monolity, dodadzą one każdemu ogrodowi naturalności i z pewnością poprawią jego walory estetyczne.

Kora kamienna jako podsypka w ogordzie

Jest to niepowtarzalny i wyjątkowy materiał stanowiący idealną wysypkę pod krzewami, drzewami, żywopłotami oraz na skalniakach.

Jego cechy charakterystyczne to:

  • kształt
  • piękna barwa
  • doskonale chroni glebę przed chwastami oraz utratą wilgoci
  • długowieczność produktu (nie wymaga uzupełnień)
  • nie ulega rozkładowi
  • nie jest rozpraszany przez wiatr i zwierzęta

Skalite Kamień naturalny oferuję korę kamienną w czterech rodzajach podzieloną ze względu na wielkość: drobna, średnia, gruba i płyta łupana.