Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blaty schody parapety granit marmur

Hurtownia kamieniaBlaty schody parapety granit marmur

blaty granitowe, parapety granitowe, schody granitowe

Kamień na wymiar – blaty, parapety i schody z granitu oraz marmur.

Główną rolę podczas dekoracji i aranżacji wnętrz odgrywa dzisiaj design. Jednak nie jest to tylko piękny i modny wygląd elementów w wnętrzu. Dzisiaj rolą design nie jest tylko olśniewanie wyglądem, produkty takie muszą być przede wszystkim praktyczne. Te dwie cechy idealnie łączą wyroby z granitu, takie jak blaty granitowe i parapety granitowe.

Blaty granitowe – doskonały pomocnik w każdej kuchni

Granit ma całą masę różnych zalet, bardzo istotnych z punktu widzenia blatu kuchennego. Pierwszą i najważniejszą jest trwałość. Granit wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. W praktyce znaczy to tyle, że zamontowany blat z granitu bardzo ciężko zarysować czy rozbić. Granit świetnie radzi sobie z wysoką temperaturą. Skała granitowa powstaje w momencie stygnięcia lawy wulkanicznej w temperaturze 1400 stopni, dzięki temu bez żadnych zmartwień możesz położyć na nim gorące naczynie prosto z pieca i nic się z blatem nie stanie. Jest to bardzo ergonomiczna zaleta, przy takim blacie kuchennym nie musisz szukać żadnych desek czy podkładek, zaoszczędzisz tym samym czas, a gotowanie stanie się dużo przyjemniejsze.

Cena blatów granitowych jest ustalana indywidualnie. Cena samego materiału waha się od 300 do 800 zł. Do całej realizacji trzeba doliczyć takie koszty jak wycięcie otworów pod płytę i zlewozmywak, polerowanie i fazowanie boków oraz montaż.

Granit to nieodzowna część domu dla wielu z Nas. Kuchnia wyposażona w blat z pięknego kamienia w połysku często jest sercem całego pomieszczenia. Największy zachwyt wzbudzają blaty kuchenne wykonane z czarnych kamieni. Popularny Granit Star Galaxy do dziś zostaje królem polskich kuchni.

Często spotykam się z opinią, że marmur nie jest dobrym materiałem na blat kuchenny – nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Marmury są często wykorzystywane w francuskich kuchniach. Przy wyborze tego materiału musimy wybrać kamień pierwszej kategorii i odpowiednio go zabezpieczyć. Gwarantuje, że dobrze się sprawi.

Parapety granitowe – trwały i ponadczasowy dodatek do wnętrz i elewacji

Parapety granitowe szczególnie polecane są na zewnątrz. Dzieje się tak, dzięki trwałości, o której wspomniałem przy blatach granitowych. Tradycyjne parapety zewnętrzne z plastiku czy stali bardzo szybko tracą swój pierwotny wygląd. Dzieje się tak przez warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne. Plastik bardzo szybko traci kolor, staje się wypłowiały i brzydki.

Parapety wewnętrzne nie tylko powinny być ładne i dobrze grywać się z wnętrzem. Parapety kamienne stosowane wewnątrz muszą być również trwałe. W większości domów używa się ich w formie półek. Nie rzadko są mnogo zastawione kwiatami i ciężkimi donicami. Równie często na parapetach się wypoczywa, zwłaszcza jeśli mamy je duże i spokojnie można się na nich położyć.

Parapety granitowe zewnętrzne

Parapety ze stali każdego rodzaju bardzo szybko się rysują a w efekcie zaczynają rdzewieć. Dodatkowym problemem przy stalowych parapetach jest akustyka. Każdy deszcz i krople wody odbijające się od parapetu mogą powodować bezsenność u mieszkańców. Idealnym rozwiązaniem są parapety granitowe. Kamień jest świetnym izolatorem i nie przenosi drgań, dzięki temu nie będą sprawiać one problemów podczas deszczu.

Parapety z granitu idealnie dają sobie radę w każdych warunkach pogodowych, są trwałe i eleganckie. Granit w formie parapetów to inwestycja na długie lata, jeśli wybierzesz ten materiał na swoje parapety, nie musisz się martwić o to, że będzie trzeba je wymienić po jednym czy dwóch sezonach.

Rewelacyjnym wykończeniem okien są parapety granitowe. Granit jest niesamowicie trwałym materiałem idealnie nadającym się na zewnątrz. Granit Impala znany też pod nazwą Padang Dark, to świetny wybór do szarych antracytowych okien.

Do wewnątrz polecamy marmurowe parapety. Piękny materiał, inny niż granit, idealnie podkreśli wnętrze salonu,kuchni czy sypialni. Po zaimpregnowaniu przez bardzo długie lata będzie cieszyć nas swoim naturalnym wdziękiem.

Przy wyborze kamienia na parapety warto zastanowić się nad ich grubością. Na długie parapety powyżej 120 cm stosuj granit o grubości 3 cm, krótsze parapety lepiej będą wyglądać w granicie dwu centymetrowym. 

Schody z kamienia –  granit płomieniowany na schody

Na schodach i posadzkach królują granity. Trwały materiał, któremu nie straszny mróz czy grad. Powierzchnia palona (granit płomieniowany) idealnie sprawdza się w miejscach gdzie może być ślisko. Przy schodach kamiennych można stosować połączenie powierzchni palonej z polerowaną. W efekcie otrzymujemy piękne polerowane elementy z bezpieczną płomieniowaną wstawką. Polecanym granitem z płomieniowaną powierzchnią jest granit Tan Brown. Nad innymi granitami wyróżniają go piękne i duże elementy kwarcytowe!