Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyPanele kamienne elewacyjne, idealny panel elewacyjny na Twój dom
Realizacja panli kamiennych kuchnia

Panele kamienne elewacyjne, idealny panel elewacyjny na Twój dom

Panele elewacyjny co to jest i jakie wybrać?

Panele elewacyjne są okładzinami ściennymi, które możemy zastosować na elewacjach. Panele elewacyjne charakteryzują się także systemem montażowych, który ma ułatwić i przyśpieszyć instalacje produktu na elewacji.

Na rynku jest dostępnych wiele różnych paneli elewacyjnych. Może to być panel elewacyjny z z drewna, stali, cementu, betonu, pcv, czy nawet elementy lakierowane akrylem.

Panele zewnętrzne czy tez płyty elewacyjne powinniśmy dobierać tak, aby były trwałe. Ściany zewnętrzne są narażone na masę różnych, niesprzyjających czynników. Mowa tutaj o wietrze, skwarze, mrozie, gradobiciach, a nawet promieniach UV.

Produkty betonowe i imitacje są dużo gorszej jakości niż materiały naturalne. Panele elewacyjne drewnopodobne, są znacznie gorszej jakości niż te z prawdziwego drewna. Jednak słowem kluczowym jest tutaj cena. Cena naturalnych produktów, na pierwszy rzut oka jest wyższa. Ale czy warto oszczędzać? Postaram się odpowiedzieć na to w dalszej części artykułu.

Mamy jeszcze możliwość wykorzystać taki materiał jak, płyta elewacyjna kompozytowa. Są to panele, takie jak często widać na starych filmach z USA. Kompozyt to panele elewacyjne wykonane z plastiku. Są trwałe, jednak przez promienie UV bardzo szybko tracą swój kolor i blask.

Płyty elewacyjne drewnopodobne czy deska elewacyjna?

Deska elewacyjna jest znacznie ładniejsza, trwalsza i jest naturalna. Niestety jej cena jest nieco wyższa od imitacji. Deski naturalne, wymagają impregnacji. Jest to czasochłonne i wymaga kupna co kilka lat impregnatu do drewna. Jednak deski elewacyjne montujemy raz i zadbane będą nam służyć przez 20, 30 a nawet 50 lat. Wystarczy o nie odpowiednio zadbać. Deska elewacyjna jest również dużo zdrowsza dla naszego domu, a także dla Nas. Najczęściej panele elewacyjne, które są imitacją nie „oddychają”. Może powodować to powstawanie wilgoci na ścianach, co za tym idzie, także pleśni i grzyba.

Pleśń i grzyb może powodować różne choroby, które często wymagają leczenia przez całe życie. Szczególnie narażone na nie są nasze dzieci.

Cena naturalnego produktu, jest nieco wyższa. Nie ważne czy deski, czy kamienia. Po prostu jest to nieco droższe. Jednak zastosowanie naturalnych materiałów na elewacji dużo lepiej się sprawdza, ładniej wygląda, a przede wszystkim świetnie łączy się z ogrodem. Beton i plastik nie powinny znajdować się w ogrodach. Wygląda to mało atrakcyjnie.

 

Panele kamienne elewacyjne

Panele kamienne elewacyjne, to sposób na ciekawy projekt elewacji lub pomieszczeń. Nasze produkty są wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych kamieni. Nie znajdą u nas Państwo gipsowych czy betonowych odlewów. Każdy panel elewacyjny w naszej hurtowni, to produkty naturalne, które są robione z najwyższą starannością o detale. Kamienie elewacyjne są tworzone z dokładnie ze sobą dopasowanych elementów skalnych w segmenty o budowie litery Z. W zależności od typu panelu, wyróżniane są różne typy skał takie jak:

Panele kamienne elewacyjne

Dom wykonany z panelu Malachit

– Łupek
– Marmur
– Bazalt
– Kwarcyt
– Dolomit
– Mika
– Trawertyn
– Piaskowiec

Kamien elewacyjny Malachit, naturalny kamien ogrodoyw, kamien ozdobny na elewacje

Kamień elewacyjny Malachit

Nasze produkty mają różną konfiguracje kamieni, często składają się z jednego rodzaju materiału, jak panel Kwarc czy Murak, lub są mieszanką różnych kamieni jak panele Jasper i Kalcyt, czy Malachit. Nasz kamień cechuje też różna grubość, co jest istotną rzeczą w końcowym efekcie. Przykładowo panel Perła, jest dość płaski, nie ma szerokich wstawek, i jest dość lekkim panelem. Wybór takiego produktu jest dobry na ściany, na których efekt grubego kamienia będzie mało widoczny.Mowa tutaj o pojedynczych ścianach w salonie. Wspomniany efekt najlepiej będzie widoczny na kominkach czy rokach pomieszczenia.

Panele kamienne elewacyjne takie jak Amber czy Grey które wstawki mają nawet 6-7 cm grubości, dają bardzo dobry efekt w miejscach takich jak kominki, winkle. Miejsca gdzie będziemy mogli zobaczyć ten kamień bokiem, i cieszyć się widokiem naturalnej struktury jaka powstawała.

Kilka ciekawych porad odnośnie instalacji i użytkowania można przeczytać w tym artykule o kamieniu dekoracyjnym.

Bardzo ciekawą rzeczą jest również kolorystyka. W porównaniu do gipsowych, barwionych odlewów, które z czasem tracą swój kolor matowiejąc, panele naturalne mają swoją wrodzoną barwę. Nie grozi im zmiana koloru, matowienie czy blaknięcie. Nawet panele narażone na warunki atmosferyczne zachowują swoje wszystkie atrybuty niezależnie od czasu montażu. Kamienie elewacyjne Skalite mają szeroką gamę kolorystyczną. Znaleźć u nas można panele mleczno-białe takie jak Kwarc. Jeśli szukamy czarnych i grafitowych paneli warto zainteresować się produktami Kamień elewacyjny karbon, Grey, Grafit oraz Grafit Castle. Ze stonowanej kolorystyki proponujemy panele takie jak, szaro brązowe panel elewacyjny Amber czy Malachit, łagodnie żółto-kremowy Cream lub Piaskowy Murak. Jeśli nie mogą Państwo zdecydować się na konkretne ubarwienie, zapraszam do zapoznania się z wielobarwnymi panelami jak, Perła, Jasper czy Kalcyt.

Panele kamienne jasper A, naturalny kamien na sciane , kamien ozdobny elewacyjny

Panele kamienne Jasper

 

Ostatnim bardzo ciekawym produktem jest kamień elewacyjny Murak. Kamień elewacyjny Murak charakteryzuje ogromną budową. Opisywane płytki ścienne mają grubość nawet 7 cm. Dzięki temu bardzo łatwo jest stworzyć element imitujący budowę z kamienia naturalnego. Murak jest bardzo trwały i świetnie sprawdza się również na zewnątrz!

Kamień elewacyjny Murak

Kamień elewacyjny Murak

Warto wspomnieć o nieprawdopodobnie łatwym montażu. Nasze panele elewacyjne układa się jeden do drugiego, nie potrzeba martwić się o żadne fugi. Dzięki naturalnej formie kamienia, krzywizny na ścianach też odchodzą w niepamięć. Struktura i wystające elementy paneli zręcznie maskują wszystkie nierówności! W porównaniu do gipsowych podróbek, w których struktura odlewu jest powtarzalna a wzór jest łatwo dostrzegalny, bez prostych ścian nie da się osiągnąć zadowalającego efektu. Podobnie rzecz ma się z narożnikami. W panelach gipsowych musimy się nastawić na kupno drogich narożników, gdyż elementy cięte są bardzo widoczne. Kamień naturalny w przekroju zachowuje swoją strukturę i kolor. Panele na ścianę z kamienia naturalnego dzięki swojej strukturze, zawsze ładnie się składają na narożniku, wystarczy dociąć je na 45 stopni lub zaimpregnować cięte końcówki, aby uzyskać barwę jak na frontowej części paneli.

Warto w tym miejscu napomnieć również o istotnym elemencie jakim jest impregnacja kamienia Skalite. Impregnowanie paneli naturalnych jest ważnym aspektem, bo prócz naturalnej ochrony kamienia przed naturalnymi wykwitami i porostami, zyskują Państwo dodatkowy efekt w postaci podkreślenia koloru kamienia. Panele zaimpregnowane naszymi impregnatami firmy Drop, a zwłaszcza preparat typu Professional gwarantują zawsze doskonały wygląd. Nie muszą się państwo martwić o to, że spowije je kurz, zbledną czy staną się matowe. Będą zawsze w doskonałej kondycji!

Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

Impregnat drop professional

Panele kamienne elewacyjne, idealny panel elewacyjny na Twój dom
4.5 (90%) 2 votes

COMMENTS

 • 13 września 2018
  reply

  Paulina

  Ogromny wybór kamienia naturalnego. Zwłaszcza spodobały mi się panele kamienne i cegły z kamienia.

 • 27 września 2018
  reply

  Marcin

  Piękny kamień elewacyjny.

Napisz komentarz