Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyPanele kamienne elewacyjne, idealny panel elewacyjny na Twój dom
  Realizacja panli kamiennych kuchnia

  Panele kamienne elewacyjne, idealny panel elewacyjny na Twój dom

   

  Panele elewacyjne co to jest i jakie wybrać?

  Panele elewacyjne są okładzinami ściennymi, które możemy zastosować na elewacjach budynków. Charakteryzują się one także systemem montażowym, który ma ułatwić i przyspieszyć instalacje produktu.

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzai paneli elewacyjnych. Może to być panel z drewna, stali, cementu, betonu, pcv, czy nawet elementy lakierowane akrylem.

  Panele zewnętrzne czy tez płyty elewacyjne powinniśmy dobierać tak, aby były trwałe. Ściany zewnętrzne narażone  są na mnóstwo niesprzyjających czynników atmosferycznych. Mowa tutaj o wietrze, skwarze, mrozie, gradobiciach, a nawet promieniach UV.

  Produkty betonowe i imitacje są dużo gorszej jakości niż materiały naturalne. Panele z prawdziwego drewna są zdecydowanie lepsze niż te drewnopodobne. Jednak słowem kluczowym jest tutaj cena. Cena naturalnych produktów, na pierwszy rzut oka jest wyższa. Ale czy warto oszczędzać? Zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

  Mamy jeszcze możliwość wykorzystać taki materiał jak, płyta elewacyjna kompozytowa. Są to panele starego typu tak często spotykane na starych amerykańskich filmach. Kompozyt to panele elewacyjne wykonane z plastiku. Są trwałe, jednak poprzez oddziaływanie promieni UV bardzo szybko tracą swój kolor i blask.

  Płyty elewacyjne drewnopodobne czy deska elewacyjna?

  Deska elewacyjna jest znacznie ładniejsza, trwalsza i jest naturalna. Niestety jej cena jest nieco wyższa od imitacji. Deski naturalne, wymagają impregnacji. Jest to czasochłonne i wymaga kupna co kilka lat impregnatu do drewna. Niemniej jednak, deski elewacyjne montujemy raz i zadbane będą nam służyć przez 20, 30 a nawet 50 lat. Wystarczy o nie odpowiednio dbać. Deska elewacyjna jest również dużo zdrowsza dla naszego domu, a przede wszystkim dla nas. Niestety, często panele elewacyjne które są imitacją, nie “oddychają”. Może to powodować powstawanie wilgoci na ścianach, a co za tym idzie, także pleśni i grzyba.

  Pleśń i grzyb może powodować różne choroby, które często wymagają leczenia przez całe życie. Szczególnie narażone na nie są nasze dzieci.

  Cena naturalnego produktu, jest nieco wyższa. Nie ma znaczenia, czy to deska czy kamień. Jednak zastosowanie naturalnych materiałów na elewacji sprawdza się dużo lepiej. Naturalne produkty ładniej wyglądają a przede wszystkim świetnie łączą się z ogrodem.

  [/vc_column_text]

  Panele kamienne elewacyjne

  Panele kamienne elewacyjne, to sposób na ciekawą aranżację elewacji lub pomieszczeń. Nasze produkty wykonane są tylko i wyłącznie z naturalnych kamieni. Nie znajdą u nas Państwo gipsowych czy betonowych odlewów. Każdy panel elewacyjny w naszej hurtowni, to produkty, które są robione z najwyższą starannością o detale. Kamienie elewacyjne tworzone są z dopasowanych do siebie elementów skalnych w segmenty o budowie panelowej w kształcie litery Z.

  W zależności od typu panelu, wyróżniane są różne typy skał:

  Panele kamienne elewacyjne

  Dom wykonany z panelu Malachit

  – Łupek
  – Marmur
  – Bazalt
  – Kwarcyt
  – Dolomit
  – Mika
  – Trawertyn
  – Piaskowiec

  [/vc_column][/vc_row]
  Kamien elewacyjny Malachit, naturalny kamien ogrodoyw, kamien ozdobny na elewacje

  Kamień elewacyjny Malachit

  Nasze produkty mają różną konfigurację kamieni, często składają się z jednego rodzaju materiału, jak panel Kwarc czy Murak, lub są mieszanką różnych kamieni, jak panele Jasper, Kalcyt, czy Malachit. Nasz kamień cechuje też różna grubość, co jest rzeczą istotną w efekcie końcowym. Przykładowo panel Perła. Jest on dość płaski, nie ma szerokich wstawek, i jest dość lekkim panelem. Wybór takiego produktu jest dobry na ściany, na których efekt grubego kamienia będzie mało widoczny. Mowa tutaj np. o pojedynczych ścianach w salonie.

  Panele kamienne elewacyjne takie jak Amber czy Grey których wstawki mają nawet 6-7 cm grubości, dają bardzo dobry efekt w miejscach takich jak kominki czy naroża pomieszczeń. Miejsca gdzie będziemy mogli zobaczyć ten kamień bokiem, i cieszyć się widokiem naturalnej struktury jaka powstawała.

  Kilka ciekawych porad odnośnie instalacji i użytkowania można przeczytać w tym artykule o kamieniu dekoracyjnym.

  Bardzo ciekawą rzeczą jest również kolorystyka. W porównaniu do gipsowych, barwionych odlewów, które z czasem tracą swój kolor matowiejąc, panele naturalne mają swoją wrodzoną barwę. Nie grozi im zmiana koloru, matowienie czy blaknięcie. Nawet panele narażone na warunki atmosferyczne zachowują wszystkie swoje właściwości. Kamienie elewacyjne Skalite mają szeroką gamę kolorystyczną. Znaleźć u nas można panele mleczno-białe takie jak Kwarc. Jeśli szukamy czarnych i grafitowych paneli warto zainteresować się produktami Kamień elewacyjny karbon, Grey, Grafit oraz Grafit Castle. Ze stonowanej kolorystyki proponujemy panele takie jak, szaro brązowy panel elewacyjny Amber czy Malachit, łagodnie żółto-kremowy Cream lub Piaskowy Murak. Jeśli nie mogą Państwo zdecydować się na konkretne ubarwienie, zapraszamy do zapoznania się z wielobarwnymi panelami jak, Perła, Jasper czy Kalcyt.

  Panele kamienne jasper A, naturalny kamien na sciane , kamien ozdobny elewacyjny

  Panele kamienne Jasper

  Ostatnim bardzo ciekawym produktem jest kamień elewacyjny Murak. Kamień elewacyjny Murak charakteryzuje się ogromną budową. Opisywane płytki ścienne mają grubość nawet 7 cm. Dzięki temu bardzo łatwo jest stworzyć element imitujący budowę z kamienia naturalnego. Murak jest bardzo trwały i świetnie sprawdza się również na zewnątrz!

  Kamień elewacyjny Murak

  Kamień elewacyjny Murak

  Warto wspomnieć o nieprawdopodobnie łatwym montażu. Nasze panele elewacyjne układa się jeden do drugiego, nie trzeba martwić się o żadne fugi. Dzięki naturalnej formie kamienia, krzywizny na ścianach też odchodzą w niepamięć. Struktura i wystające elementy paneli zręcznie maskują wszystkie nierówności! W porównaniu do gipsowych podróbek, w których struktura odlewu jest powtarzalna a wzór jest łatwo dostrzegalny, bez prostych ścian nie da się osiągnąć zadowalającego efektu. Podobnie rzecz ma się z narożnikami. W panelach gipsowych musimy się nastawić na kupno drogich narożników, gdyż elementy cięte są bardzo widoczne. Kamień naturalny w przekroju zachowuje swoją strukturę i kolor. Panele na ścianę z kamienia naturalnego dzięki swojej strukturze, zawsze ładnie się składają na narożniku, wystarczy dociąć je na 45 stopni lub zaimpregnować cięte końcówki, aby uzyskać barwę jak na frontowej części paneli.

  Warto w tym miejscu wspomnieć również o istotnym elemencie jakim jest impregnacja kamienia Skalite. Impregnowanie paneli naturalnych jest ważnym aspektem, bo prócz naturalnej ochrony kamienia przed naturalnymi wykwitami i porostami, zyskują Państwo dodatkowy efekt w postaci podkreślenia koloru kamienia. Panele zaimpregnowane naszymi impregnatami firmy Drop, a zwłaszcza preparatem typu Professional gwarantują zawsze doskonały wygląd. Nie muszą się państwo martwić o to, że spowije je kurz, zbledną czy staną się matowe. Będą zawsze w doskonałej kondycji!

  Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

  Impregnat drop professional

  3.8/5 - (5 votes)

  Jak piszą o nas i komentują wpis

  • 13-09-2018

   Paulina

   Ogromny wybór kamienia naturalnego. Zwłaszcza spodobały mi się panele kamienne i cegły z kamienia.

  • 27-09-2018

   Marcin

   Piękny kamień elewacyjny.