Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Kostka granitowa

Hurtownia kamieniaKostka granitowa

Granit jest wykorzystywany od wielu lat w budownictwie. Z jego pomocą tworzy się elewacje, posadzki, schody a nawet blaty i parapety. Niczym nowym nie jest też kostka brukowa wykonana z granitu łupanego.

Zalety kostki granitowej

Kostka granitowa ma wiele zalet. Jedną z nich jest materiał i jego pochodzenia. Jest to jeden z niewielu bruków, wykonanych z naturalnych materiałów. Granit jest skałą wulkaniczną i jak nazwa wskazuje, powstaje z stygnącej lawy. Dzieje się to w temperaturze 1400 stopni Celsjusza! Dzięki takiej genezie, granit ma strukturę jawnokrystaliczną. Jak się przyjrzysz dokładnie, to zobaczysz drobinki małych, połączonych ze sobą kryształków. Taka struktura charakteryzuje się nie tylko duchem natury, ale też niesamowitą trwałością, która przebija każdą kostkę betonową!

Cena kostki granitowej

Cena kostki granitowej też nie jest wielką tajemnicą. Ceny wahają się od 150 do 400 zł za tonę. U nas standardowo, możesz kupić szarą kostkę granitową, pakowaną w worki big bag po 369 zł za tonę! Przed zakupem warto zawsze zadzwonić do sprzedawcy i poprosić o wycenę specjalnie dla Siebie. Wysokość ceny kostki z granitu jest uzależnia od wielu czynników, jak forma pakowania, transport czy ilość. Przy indywidualnej wycenia, często okazuje się, że można kupić kostkę taniej!

Zużycie kostki granitowej uzależnione jest od wielkości, im większa kostka tym trzeba jej więcej. Zużycie dla 10 m2 kostki w zależności od wielkości wygląda tak:

  • kostka 4 – 6 cm około 1,25 t na 10 m2
  • kostka 6 – 8 cm około 1,54 t na 10 m2
  • kostka 8 – 10 cm około 2,22 t na 10 m2
  • kostka 15 – 17 cm około 3,70 t na 10 m2

W zależności od wielkości zamówienia i wybranej kostki za m2 zapłacisz od 30 zł do nawet 140 zł przy tej największej.

Szacowany koszt w Polsce za położenie materiału kostka granitowa szara 4/6 cm wraz z materiałem, waha się od 180 do 250 zł za m2. Cena uzależniona jest od powierzchni, terenu, dodatkowych prac, części kraju i jeszcze kilku innych.

Jak układać kostkę granitową?

W zależności od wybranego rozmiaru powinniśmy dopasować odpowiednio wykop. Przy najmniejszej wystarczy 15 cm, każda następna będzie wymagała większego wykopu. Jeśli układasz kostkę na betonie konieczna będzie podsypka o minimalnej wysokości 20cm. Podsypkę wykonuje się z tłucznia lub żwiru, później dokładnie ją ubijając (zagęszczając)

Kolejną czynnością jest ułożenie krawężników wzdłuż wykopu. Krawężniki najlepiej układać na suchym betonie lub podsypce cementowej.

Do wykonania podsypki powinieneś użyć mieszanki cementowo – piaskowej w proporcji 1:12. W zależności od wybranej kostki, grubość podsypki powinna mieć 10cm przy najmniejszej o więcej przy każdej następnej.

Teraz możemy wykładać kostkę. Pamiętaj, aby sprawdzać co jakiś czas poziom i spadki za pomocą poziomicy.

Ułożoną kostkę zasyp piaskiem lub drobnym grysem wielkości 1-2mm. Pamiętaj, aby zrobić to sumiennie. W innym wypadku kostka może być luźna, z czasem zacząć pękać

Nie zapomnij o impregnacji kostki granitowej! Jest to jeden z najważniejszych kroków. Jeśli nie zabezpieczysz kostki, kamień szybko przebarwi się od różnych tłuszczy, niestety takie przebarwienia są ciężkie do zmycia. Często jest to też niemożliwe i pozostaje wymiana kostki granitowej.

Jak czyścić kostkę granitową?

Do czyszczenia kostki potrzebny będzie karcher o dużej sile. Najważniejszą rzeczą podczas mycia kostki jest utrzymanie odpowiedniego kąta strumienia wody, tak aby nie wymyć zasypki spomiędzy kostki granitowej.

Do mycia kostki można wykorzystać różnego rodzaju chemię. Jednak warto spróbować w pierwszej chwili zrobić to bez dodatków. A rusz się uda! Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze na nietanich środkach.

Kostka granitową idealnie sprawdza się wokół domu. Dobrze zabezpieczona będzie idealnie wykańczać architekturę całego domu przez długie lata.

Dobierz odpowiedni kolor oraz rozmiar kostki granitowej do zagospodarowania przestrzeni na Twoim placu wjazdowym, ogródku czy też alejce. Wyeksponuj odpowiednio trwałym materiałem jakim jest granit podkreślając piękno i zachowując trwałość na lata. Kamień naturalny granitowy zapewni Ci Trwałość, Piękno i Estatykę, porównaj nasz kamień z konkurencją!

Znajdź odpowienio trwałą kostkę granitową do wyłożenia przed domem.

Jeśli szukają Państwo wysoko jakościowej kostki granitowej o trójwymiarowym wyglądzie, idealnie wyłupanej – mieszczącej się w zadeklarowanym rozmiarze – czyli trzymającej wymiar, jeśli szukają Państwo rzetelnej firmy, która spełni Państwa oczekiwania pod względem kamienia budowlanego. Dobrze Państwo trafili Hurtownia kamienia naturalnego posiada dostęp do źródła najtrwalszego budulca wykorzystywanego do zagospodarowania terenów użyteczności codziennej, bądź starannie urządzonego ogródka którego wygląd będzie nas cieszył latami

Kostka Granitowa dostępna we wszystkich kolorach i rozmiarach olśniewających wersjach kolorystycznych.