Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyZalety naturalnego kamienia
  Zalety naturalnego kamienia

  Zalety naturalnego kamienia

  Zalety naturalnego kamienia budowlanego

  Wytrzymałość

  Zalety naturalnego kamienia można by wymieniać bardzo długo, ja jednak chce się skupić na trzech podstawowych, a jednocześnie najważniejszych.

  Również materiały budowlane wybiera się patrząc na te same podstawowe wartości. Główną i niemal zawsze najważniejsza jest wytrzymałość. Jedną z największych zalet naturalnego kamienia budowlanego jest właśnie trwałość. Odpowiednio dobrany, zainstalowany i zabezpieczony przetrwa długie lata.

  Weźmy przykład elewacji, najczęściej używamy do nich popularnych tynków maszynowych, baranków i farb. Niestety jest to mało trwałe rozwiązanie. Zaczynając od zabrudzeń, które dosyć często psują ogólne wrażenie. Matowienie farb również jest codziennością. Całość trzeba dość często myć i odświeżać, co często nie jest tanie.

  Wykonanie elewacji z naturalnego kamienia to rewelacyjne rozwiązanie opisanych problemów. Skały nigdy nie tracą swoich walorów estetycznych, zawsze wyglądają tak, jak w dniu zakupu. Kamień po impregnacji jest niemal nie do zabrudzenia, wystarczy przemyć wodą by znów lśniły.

  Zalety kamienia naturalnego

  Dom z kamienia Malachit

  Niepowtarzalność

  Natura jest zawsze niebywała. Kamień naturalny również nie jest tu wyjątkiem. Wyroby nawet z tego samego złoża czy typu skały zawsze różnią się od Siebie. Dzięki temu, zawsze mamy gwarancje niepowtarzalnego efektu naszego pomysłu.

  Biorąc za przykład kamień elewacyjny Malachit. Panele wykonane są z tego samego kamienia i złoża, jednak efekt końcowy w zależności od partii materiału może być bardziej szary lub bardziej brązowy.

  Podobnie jest z korą kamienna wykorzystywaną w ogrodach. W zależności od złoża, kamień może być bardziej szary, bądź brązowy.

  Wracając do paneli kamiennych, to również struktura każdej sztuki również się różni. Dzięki temu, całość tworzy nam wyjątkowy efekt, na którym nie widać łączeń jak w imitacjach gipsowych.

  Płytki ozdobne bazalt traski, kamien dekoracyuny naturalny kamien elewacyjny

  Płytki ozdobne bazaltowe

  Naturalny efekt

  Trzecim atutem naturalnych materiałów jest ich samo pochodzenie. Każdy z nas lubi obcować z naturą. Mamy już przesyt betonów i sztucznych dodatków. Naturalne materiały, dodatki, ozdoby wywołują w nas pozytywne emocję. Przyjemnie nastrajają i pozwalają się zrelaksować. W domach lubimy mieć drewno, dużo roślinności i kwiatów, które prócz ciekawego klimatu w pomieszczeniach korzystnie nas nastrajają.

  Kamień elewacyjny Amber

  Kamień elewacyjny Amber

  4/5 - (4 votes)

  Jak piszą o nas i komentują wpis

  • 18-09-2018

   Ania

   Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Kamień elewacyjny następnego dnia. Transport dobrze zabezpieczone, nic sie nie zniszczyło.

  • 18-09-2018

   Tomek Brys

   Chyba najlepsze ceny kamienia elewacyjnego w Polsce.

  • 18-09-2018

   Marcin

   Firma solidna a kamień rewelacyjny. Miła obsługa, także jak najbardziej polecam.

  • 18-09-2018

   Michał

   Dobry sposób aby wzbogacić mieszkanie o naturalne motywy, polecam.