Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Grys

Grys to kruszywo powstające podczas obróbki w kruszarce. Duże bryły skalne kruszy się na drobny kamyczki o określonej frakcji z dokładnością do kilku milimetrów.

Taką formę kamienia stosuje się w budownictwie i ogrodnictwie. Grys budowlany jest wykorzystywany zwłaszcza w budownictwie drogowym. Używa się go w formie utwardzenia powierzchni pod drogi asfaltowe. Grys bazaltowy jest również jednym z elementów, z których produkuje się asfalt.

Grys ogrodowy

Grysy ogrodowe wykorzystuje się do dekoracji. Można za jego pomocą stworzyć ciekawe alejki i dróżki w ogrodzie i na około domu. Jest idealny do rabat ogrodowych. W asortymencie naszej hurtowni znajduje się bardzo wiele grysów ogrodowych. Najpopularniejsze z nich to: biała marianna, marmur, thassos i bazalt.

Biały grys

Biały grys jest idealny do podkreślenia elementów architektury ogrodowej. Kamień pięknie wygląda zwłaszcza pod kwitnącą różą.

Podkreślając niesamowitą czerwień kwiatu. Biały kamień można połączyć z czarnym grysem bazaltowym. Stworzy to niesamowity kontrast i będzie widoczne z daleko.

Kamienie są sprzedawane na kilogramy. Cena za tonę grysu waha się od 200 do 1000 zł. Cena kamienia jest różna w zależności od koloru, pakowania i transportu.

Pamiętaj, że czasem lepiej kupić droższy kamień z tańszym transportem. Często jest tak, że cena transportu jest dwukrotnie wyższa niż cena samego kamienia.

Kamień można kupić w różnych frakcjach. Kruszarki mają możliwość dokładnej obróbki kamienia. Dzięki temu możesz wiele możliwości. Pamiętaj aby kamień dobierać możliwe zbliżonej wielkości. W innym wypadku te mniejsze z biegiem czasu opadną na dół rabaty, a na wierzchu pozostaną te największe.
1. 2-4 mm
2. 4-8 mm
3. 8-16 mm
4. 16-32mm
5. 32-64mm