Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Montaż

Montaż kamienia naturalnego

Montaż kamienia naturalnego może wydawać się nie łatwy, nic bardziej mylnego. Wystarczy zastosować się do rad, które stosują profesjonalni monterzy, a wszystko pójdzie szybko i sprawnie.

Szczegółowy opis montażu kamienia elewacyjnego znajdziesz poniżej tego tekstu. Poradnik poprowadzi Cię krok po kroku przez przygotowanie i montaż naturalnego kamienia elewacyjnego. Znajdziesz spis narzędzi i materiałów niezbędnych do montażu. Przeczytasz tam jaki klej do kamienia użyć i jak zaimpregnować kamień. Opisuję tam również po kolei i szczegółowo wszystkie aspekty montażu. Montaż kamienia na ścianę jest bardzo prosty. Jeśli się zdecydujesz na niego możesz zaoszczędzić nawet 100 zł na każdym zamontowanym metrze kamienia! Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł z czystym sumieniem przeznaczyć na wakacje z rodziną.

Poniżej znajdziesz również pełny opis montażu blatów granitowych. Montaż blatu kuchennego z granitu może nie być łatwy, a uszkodzenie kamienia będzie wiązać się z dodatkowymi wydatkami, jeśli jednak uda Ci się samodzielnie zamontować blat granitowy to zaoszczędzisz nawet 2000zł! W tym poradniku przeprowadzę Cię krok po kroku przez montaż blatów kamiennych. Dokładnie opiszę Ci proces montażu i zwrócę uwagę na wszystkie błędy popełniane przy ich instalacji. Powiem Ci jak bezpiecznie przenieść blat do miejsca montażu, jak bezpiecznie go odkładać i zamontować. Przeczytasz tutaj również jak wykończyć blat kuchenny na łączeniach oraz jak impregnować blat kuchenny.

Montaż kamienia elewacyjnego
Montaż blatów granitowych

Jak prawidłowo zainstalować kamień SKALITE na ścianie

Poniżej znajdziecie Państwo porady dotyczące instalacji oraz opisy narzędzi przydatnych podczas pracy z produktem.

Jak mogą Państwo zauważyć panele kamienne SKALITE są niezwykle łatwe w montażu. Jedną z głównych korzyści jakie oferują nasze wyroby jest łatwość, z jaką mogą one być instalowane.

System paneli zapewnia szybki montaż na przygotowanej wcześniej powierzchni betonowej, kartonowo-gipsowej a nawet na styropianie – styropian pokrywa się specjalną stalową siatką i/lub kołkuje się. Każda powierzchnia musi być wyczyszczona i zagruntowana.

Bardzo ważnym elementem instalacji jest dobór właściwej zaprawy klejowej. Wybierając tak wyjątkowy produkt ważne jest dobranie sprawdzonej i najlepszej jakościowo zaprawy. Ma ona za zadanie związać produkt z podłożem na wiele lat i nie warto ryzykować tutaj tańszych produktów. Jest to szczególnie istotne w zastosowaniu zewnętrznym gdzie kamienie narażone są na duże różnice temperatury czy działanie wody.

Instalacja paneli Skalite jest bardzo zbliżona do instalacji kafelek czy gresów z tą zasadniczą różnicą że płytki kamienne łączymy bez fugowo.

panele kamienne

Panele kamienne

płyty kamienne

Płyty kamienne

mozaiki kamienne

Mozaiki

Skalite Kamień naturalny - Opole kamień dekoracyjny

Proces Instalacji

Instalacja kamienia dekoracyjnego na kominku
Przed instalacją
Instalacja kamienia dekoracyjnego na kominku
W trakcie instalacji
Instalacja kamienia dekoracyjnego na kominku
Po instalacji
Skalite Kamień naturalny - Opole kamień dekoracyjny

Przydatne narzędzia

szpachla do montażu kamienia
szpachla do rozprowadzenia kleju
Klej Sopro MDM 888
Klej Sopro MDM 888
Poziomica
Poziomica
Maszynka do cięcia płytek
gabka
Skalite Kamień naturalny - Opole kamień dekoracyjny

PO SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE INSTALACJI

Skalite Kamień naturalny - Opole kamień dekoracyjny
Montaż kamienia dekoracyjnego
Instalacja kamienia naturalnego na ścianie Opole
Montaż kamienia na ścianie - Skalite - Kamień elewacyjny Opole DSCN 3099-2300
Montaż kamienia naturalnego na ścianie Opole