Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blaty Granitowe, Marmurowe – ile kosztuje czyli cena opinie oraz wady i zalety tego rozwiązania

  Hurtownia kamieniaBlaty Granitowe, Marmurowe – ile kosztuje czyli cena opinie oraz wady i zalety tego rozwiązania

  Blaty z kamienia naturalnego – sprawdź wycenę

  blat 1

  Jakie informacje potrzebne są do wyceny?

  Cena blatu granitowego czy marmurowego to kwestia zawsze indywidualna. Różnorodność cen kamienia determinuje cenę zakupu blatu kamiennego. Ujednolicenie cen kamieni jest niemożliwe ze względu na miejsce ich wydobycia oraz koszty związane z tym wydobyciem. Dodatkowo do cen blatów zarówno marmurowych jak i granitowych zawsze trzeba doliczyć cenę obróbki tego kamienia takie jak polerowanie krawędzi, wycinanie otworów pod elementy blatu takie jak umywalki, baterie, a w blatach kuchennych płyta gazowa czy indukcyjna. Różne ceny wykończeń zależą także od rodzaju montowanych urządzeń. 

  Im więcej informacji podasz, tym szybciej i bardziej rzetelną wycenę uzyskasz. 
  Oprócz wymiarów blatu (długość, szerokość, grubość). Podaj nam równiez krawędzie, które będą widoczne a co za tym idzie będziemy musieli wypolerować. Otwory do wycięcia czyli informacje, czy będą w blacie montowane elementy typu zlewozmywak, płyta lub w łazienkowych umywalka. Jesli chcesz mieć dodatkowe otwory przykładowo pod baterię nablatową, gniazdko lub inny element. Daj nam o tym koniecznie znać.

  Warto też poinformować nas czy kuchenka (gazowa / indukcyjna) będzie montowana nablatowo, czy chcesz aby licowała się z powierzchnią blatu. Podobnie ze zlewozmywakiem daj znać, czy będzie nablatowy, czy jednak podwieszany. W tym drugim przypadku otwór pod zlew musi być idealnie obrobiony, ale za to daje możliwość wykonania frezów w blacie zastępujących standardowe ociekacze. 

  Zostaw wymiary i kontakt do siebie – odezwiemy się ustalając szczegóły! Im więcej szczegółów tym lepiej!

   Wybierz wariant kolorystyczny blatu kamiennego

   Czy warto stosować blaty granitowe?

   Kamień granitowy jest z jednym z najtwarszych a zarazem najtrwalszych kamieni dostępnych w przyrodzie. Dzięki jego właściwościom znajduje zastosowanie w wielu w różnych elementach branży budowlanej. A zwłaszcza w aspekcie wykończeńwnętrz. 

   Blat granitowy ma potężną przewagę nad innego rodzaju blatami. Jego największym atutem jest wspomniana wyżej wytrzymałość. Na blacie granitowym bez najmiejszych skrupułów możesz tłuc mięso na niedzielne kotlety, a jedyną uwagęzwróćprzy krojeniu bez deski na to, aby często ostrzyć noże. Dobrze zaimpregnowany blat granitowy zachowuje swój piękny wygląd przez długie lata. 

   blaty kamienne
   blat z czarnego kamienia mobile black

   Zasługą tego jest pochodzenie granitu, który powstaje z lawy wulkanicznej rozgrzanej do temperatury przekraczającej 1400 stopni Celsjusza. Płynąca lawa zbierając po drodze różnego rodzaju drobiny skał tworzy jedyny i niepowtzrzalny kolor i kształt żył, które możesz podziwiać na pięknie wykończonych blatach granitowych w wielu domach, ale również w instytucjach i miejscach użyteczności publicznej.

   Dodatkowym atutem blatów granitowych jest jego odporność na temperaturę. Możesz postawićna nim rozgrzane naczynie, a kamień w żaden sposób nie odkształci się, ani nie zmieni koloru.

   Dlatego na pytanie czy warto stosować blaty granitowe, odpowiedź jest dla mnie bardzo prosta. Jeśli blat kamienny pasuje do Twojego stylu i projektu architektonicznego, to jest to najlepszy wybór pod względem jakości, trawłości i piękna.

   Blaty granitowe czy marmurowe?

   Takie pytanie pada często przy wyborze blatów do kuchni czy łazienki. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest trudna. Wystarczy sobie odpowiedzieć na jedno ale to bardzo ważne pytanie. Czy zależy Ci na trwałości i pięknym wyglądzie przez długie lata, czy wystarczy Ci sama trwałość blatu, a jego wygląd to rzecz drugorzędna. 
   Skąd to pytanie? Już spieszę z odpowiedzią. Blaty granitowe są niesamowicie wytrzymałe i piękne. Największą ich zaletą jest wspomniana wcześniej niezmienna forma niezależnie od użytkowania. Bardzo trudno jest taki blat zabrudzić lub uszkodzić. Blaty marmurowe są również bardzo trwałym i wytrzymałym produktem, jednak tutaj onieśmielające piękno tego kamienia może po latach ulec delikatnej zmianie. Głównie chodzi o nasiąkliwość kamienia marmurowego. Jest ona dużo większa niż w przypadku kamieni granitowych. Stąd blaty marmurowe są dużo rzadziej stosowane w kuchni. Resztki jedzenia, kółka odbite z naczyń, czy pozostałości po winie, cytrusach czy innych owocach stają się praktycznie nieusuwalne. O ile w mentalności południowców patrz: Włochy, Hiszpania itp. jest to naturalne, że kamień marmurowy stosowany jest praktycznie wszędzie, o tyle w Polskich domach króluje granit, a zabrudzenia marmurowych powierzchni zdają się być niedopuszczalne.

   Blat granitowy w kuchni, blat marmurowy w łazience. Wady i zalety, cena, porównanie.

   Blat granitowy w kuchni to dość oczywisty wybór w klimacie Europy Środkowej. A co w takim razie z łazienką? Oczywiście wybór kamieni granitowych jest ogromny, można przebierać we wzorach i kolorach. Jednak bardzo częstym wyborem na blat łazienkowy stają się kamienie marmurowe. O ile blat marmurowy w kuchni jest narażony na wiele różnych zabrudzeń, o tyle blaty łazienkowe już dużo mniej. Rozchlapana woda, ewentualna chemia, czy kosmetyki oczywiście mogą tworzyć przebarwienia lub plamy. Dlatego zwróć szczególną uwagę na czystość blatu. Jednak łazienka jest miejscem, w którym stosowanie marmuru jest dużo bardziej popularne niż w kuchni. Tak na prawdę duża nasiąkliwość marmuru to największa i zarazem jedyna jego wada. Natomiast warto tutaj zwrócić na najważniejszą zaletę tego kamienia. Blaty marmurowe to prestiż sam w sobie. Piękno i niepowtarzalność marmurów może potwierdzić każdy kto spotkał się z tym kamieniem na żywo. Różnorodność kolorystyki piękne przeżylenia płyt marmurowych, śnieżno-biała biel to największe zalety tego rozwiązania. Dzięki tym niepowtarzalnym cechom marmur bardzo często projektowany jest w ekskluzywnych apartamentach, hotelach, a także coraz częściej w domkach i mieszkaniach.

   Cena blatu marmurowego | Cena blatu granitowego

   Przykładowo gdy zamawiasz zlewozmywak nablatowy cena wycięcia otworu będzie niższa niż w przypadku zlewu podwieszanego, gdzie krawędzie otworu muszą być idealnie wykończone pod wymiar tegoż lewozmywaka. Podobna sytuacja jest w przypadku płyty grzewczej. Jeśli decydujesz się na wpuszczaną płytę tak, aby jej powierzchnia licowała się z powierzchnią blatu licz się z tym, że wykonawca musi wyfrezować idealnie krawędź tak, aby powierzchnia blatu i płyty była równa i cieszyła Twoje oko zawsze gry na nią spojrzysz.

   blat granitowy Ghibli