Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

    +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
    Katalog Skalite

    Łupek

    Łupek nazywa się tak, dzięki temu że łatwo go łupać. Kamień najczęściej określa się jako skała metamorficzna, krystaliczna lub osadowa. Ma bardzo zróżnicowany skład, który wykazuje cechy zakwaszające glebę. Takie PH jest idealne do drzew iglastych. Materiał ten ma najczęściej kolor szary, czasem grafitowy ale zawsze mam dodatki rdzawo-brązowych przebarwień. Łupki gnejsowe charakteryzują się niższym ph, niż inny łupki. Dlatego jeśli na tym ci zależy, szukając łupek kamienny pod iglaki, powinieneś zdecydować się własnie na gnejs, czyli korę kamienną.

    Budowa grilla z łupku szarogłazowego

    Łupek można wykorzystać:Do budowy grillów z kamienia. Kamień ma świetne właściwości izolujące ciepło, Dzięki temu jest wręcz idealnym materiałem na ogrodowego grilla czy wędzarnie! Pomoże Ci to lepiej uwędzić kiełbasę i szybciej zrobić grilla! Nie jest to jedyna rzecz, dla której warto wykorzystać łupki do obłożenia wędzarni domowej. Kamień zapewnia świetną wentylację, a dzięki temu w grillu nie będzie powstawała pleśń czy grzyb.

    Łupki na schody kamienne

    Schodki ogrodowe często aż proszą się o aranżacje za pomocą łupku. Tani materiał o świetnych właściwościach jest wprost stworzony do tego. Łupek charakteryzuje się niską ścieralnością i jest bardzo odporny na wszelakie zabrudzenia! Łupki także nie są śliskie, zwykle ich powierzchnia jest praktycznie równa, jednak nie szlifowana czy polerowana. Dlatego bez żadnych obaw łupki można zastosować na schodach. Kamień łupkowy ma również jeszcze jedną przewagę na materiałami ceramicznymi czy gresami. Chodzi o fakt, że kamień będzie można zawsze dokupić w takiej samej, lub bardzo podobnej formie w razie potrzeby. Płytki i inne produkty sklepowe zmieniają się z sezonu na sezon i w przypadku, kiedy coś pójdzie nie tak, może okazać się, że nie ma gdzie dokupić brakujących płytek.

    Łupek na ścieżki ogrodowe. Jakie łupki wybrać?

    To samo tyczy się ścieżek w ogrodzie. Łupek jest do nich przeznaczony. Ścieżkę w ogrodzie za jego pomocą można zrobić na wiele sposobów. Można zaaranżować go w trawie, zrobić go na podbudowie z dodatkiem fugi w formie grysu ogrodowego. A dzięki temu, że jest to łupek nigdy nie będzie nam pękać jak dzieje się z płytami betonowymi. Łupki mają jeszcze jedną przewagę nad betonem, otóż nigdy nie tracą swojego koloru. Warto dodać, że łupek na ścieżki powinien mieć grubość co najmniej 3 cm.

    Zagwarantuje to, że płytki po czasie lub przy większym nacisku nie popękają. Ostatecznie można zastosować dwu centymetrowy łupek, jednak warto zrobić go na podkładzie z suchego betonu.

    Kaskada wodna z łupka

    Kaskady wodne są kolejnym dobrym pomysłem na zastosowanie łupku. Tani materiał, który możemy aranżować na wszelkie sposoby pod kaskady i strumienie wodne. Łupki mają niemal zerowe PH (delikatnie zakwaszające). Jest to świetna wiadomość dla hobbistów akwarystyki, którzy trzymają w swoich oczkach wodnych kolorowe karpie. Zastosowanie kamienia wapiennego, może sprawiać, że ryby zaczną umierać. Łupki nie będą sprawiały tego problemu, wręcz przeciwnie, pomogą zachować czystość wody. Łupek po długim czasie kontaktu z wodą nie będzie też zmieniał koloru.

    Jak wykorzystać łupek w formie dachówki?

    Łupek dachowy to jeden z elementów domów, budowanych w stylach klasycznych. Łupki świetnie sprawdzają się na dachach. Łupek jest trwały, nie przepuszcza wody i pięknie wygląda. Na dachach wykorzystuje się czarny łupek, który idealnie kontrastuje z antracytowymi oknami. Łupek kamienny świetnie sprawdza się z wentylacją. Pomaga on zachować właściwą temperaturę na poddaszu. Kamień naturalny od dawna był wykorzystywany do przykrycia dachów. Został wyparty dopiero przez dachówkę ceramiczną. Jednak mimo to, do dzisiaj można spotkać domy wykończone dachówką kamienną. Nawet Warszawa słynie z kilku podobnych rozwiązań.

    Łupek jako kamień elewacyjny. Łupek naturalny, czy płytki wykonane z łupka?

    Opisywany materiał jest też świetnym materiałem na elewacje i ogrodzenia. Kamień bardzo łatwo się montuje za pomocą białego kleju. Naturalny efekt, który da Ci kamień naturalny jest wart każdej minuty spędzonej podczas instalacji kamienia na elewacji i ogrodzeniu. Łupek jak już wielokrotnie wspomniałem jest bardzo trwały. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że będzie trzeba wymieniać elewacje lub ogrodzenie. Łupek, płytki kamienne z niego wykonane są niesamowicie trwałe. Nie będzie z nimi problemu jak z klinkierem i innymi sztucznymi okładzinami, które z czasem tracą swój blask a następnie odpadają. Płytki, łupek kamienny na ogrodzeniu warto dobrać tak, aby idealnie zgrywały się z domem. Efekt powinien sprawiać wrażenie, jakby wszystko było na swoim miejscu.

    Na elewacje można również wykorzystać kamień elewacyjny Malachit. Ten produkt jest również łupkiem. Wykonany jest w formie panela kamienne sklejonego z małych cegiełek. Cegiełki wykonane są właśnie z łupku. Taki materiał gwarantuje bardzo łatwy i szybko montaż, jest bardzo trwały a efekt osiągnięty za jego pomocą mówi sam za Siebie!

    Materiały dostępne w popularnych marketach często są wątpliwej jakości. Płytki kamienne, płytki naturalne, a nawet nowy produkt jakim jest fornir kamienny zwykle produkowane są z większą starannością. Łącząc to z ich niesamowitą trwałością oraz ceną wraz z montażem okazuje się, że kamień naturalny jest dużo tańszy. Montuje się go raz, a kamień, łupek, naturalny kamień dekoracyjny będzie na swoim miejscu przez długie pokolenia! Cena łupku zaczyna się nawet od 30 zł za m2, przy dużych zamówieniach może być jeszcze niższa!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 11