Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyKamień elewacyjny z charakterem, czyli sposób na niepowtarzalny dom
biały kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny z charakterem, czyli sposób na niepowtarzalny dom

Naturalny kamień elewacyjny z charakterem, czyli sposób na niepowtarzalny dom.

Natyralny kamień elewacyjny  to bardzo szerokie pojęcie, w które skład wchodzą materiały naturalne i imitacje mające przypominać kamień naturalny. Produkt, który jedynie ma naśladować naturalny kamień elewacyjny ma kilka poważnych wad. Główny, o którym trzeba wspomnieć to trwałość. Panele gipsowe czy betonowe bardzo łatwo się brudzą, a co za tym idzie są mało trwałe. Imitacje są tylko powierzchniowo barwione, przez co szybko tracą swój pierwotny kolor. Inaczej ma się sprawa z naturalnymi produktami na elewacje. Kamień takiego pochodzenia jest wielokrotnie trwalszy, idealnie sprawdza się na trudne warunki atmosferyczne, czy to słońce, czy deszcz. Warto wspomnieć również o tym, że taki produkt jest zawsze niepowtarzalny i każda aranżacja będzie taka.

Kamień na elewacje Jasper C

Kamień na elewacje Jasper C

Dlaczego mój wybór pada na naturalny kamień elewacyjny?

Na to najlepszą odpowiedzią jest TRWAŁOŚĆ! Elewacje chcemy mieć na lata, nie zmieniamy jej jak kolor ścian co kilka lat. Wytrzymałość kamienia naturalnego jest najważniejszym czynnikiem, ale nie jedynym. Naturalny kamień elewacyjny jest również bardzo atrakcyjny. Wyroby nawet pozornie z tego samego materiału zawsze są niepowtarzalne. Złoża kamienia zawsze się różnią, nawet te same. Kolorem, strukturą czy gramaturą. Zawsze możesz być pewny, że twój projekt jest niepowtarzalny. Naturalny kamień elewacyny można nabyć w różnych postaciach, chodź by Paneli kamiennych, pojedynczych cegiełek czy w formie dzikówki. Niezależnie jaką formę wybierzecie, kamień naturalny to wybór na lata.

Elewacja kamienna - panele kamienne na elewacje hotelu

Elewacja kamienna – panele kamienne na elewacje hotelu

Który produkt wybrać?

Najlepszy wybór na elewacje z naturalnych produktów to panele kamienne. Prócz świetnych walorów estetycznych i wytrzymałości na warunki atmosferyczne trzeba zwrócić uwagę na prostotę montażu. Instalacja kamienia elewacyjnego jest banalnie prosta, nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Kamień przyklejamy na zakładkę, po wypoziomowaniu pierwszej warstwy reszta jest jak klocki lego. Jeden za drugim. Nie musimy się martwić o równość ścian, struktura paneli wszystko zamaskuje. Brudne i krzywe fugi to już tylko niemiłe wspomnienie. Kamień jest niemal bez obsługowy, nie trzeba go czyścić. Wymaga jedynie impregnacji co kilka.

Napisz komentarz