Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamieńDoskonała dekoracja, a kamień naturalny
Kamień na elewację budynku

Doskonała dekoracja, a kamień naturalny

Doskonała dekoracja, a kamień naturalny

Doskonała dekoracja w dobie dzisiejszych czasów i dostępu materiałów, nie jest już problemem. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Duże zainteresowanie przez ostatnie lata budzą wnętrza surowe.
Dominujące dekoracje to najczęściej kamień i drewno. W najnowszych aranżacjach dominujące kolory to szary i brązowy w najróżniejszych odcieniach. Wybór naturalnego materiału ma jeden ogromny plus, a mianowicie wytrzymałość. Materiał, który stworzyła natura, zwykle jest wielokrotnie trwalszy i posłuży nam przez wiele, wiele lat. My jak i moda, staramy się powrócić do ubiegłego wieku, gdzie robiono coś na lata, a nie na sezon.

Również i my idziemy tą myślą i chcemy Państwu zaprezentować nasze dekoracje do wnętrz jak i na elewacje domów. Wyrobów z kamienia naturalnego jest bardzo dużo i jest w czym wybierać. Są materiały niemal nie do zniszczenia i te, troszeczkę bardziej narażone na uszczerbki, wymagające zabezpieczenia. Kolorystyka również jest ogromna, niemal tak duża jak w przypadków sztucznych wyrobów. Możemy wybrać coś śnieżno białego, brązowego czy czarnego. Nie ma też problemu z odważniejszymi kolorami jak czerwień czy róż. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Dzisiejsze aranżacje stawiają na dobór dwóch, maksymalnie trzech kolorów. Barwy powinny dobrze ze sobą kontrastować. Tradycyjna czerń i biel, dzisiaj bardzo modne szarość i brąz, całość można przełamać delikatnymi wstawkami czerwieni czy turkusu.

Aranżacje

W poniższej realizacji mamy klasykę, drewno udekorowane kamieniem. Tradycyjne połączenie naturalnych barw brązu i czerni. Zastosowany kamień to panele elewacyjne i na ściany Grey, wykonane z bazaltu. Materiał po impregnacji jest niemal czarny. Całość aranżacji dopełniają smaczki w postaci czarnych lamp i oświetlenia LED.

Doskonała dekoracja

Panele na elewacje i ściany Grey

Doskonała dekoracja

Aranżacja z drewna i kamienia

kamien elewacyjny czarny

Salon z kamienia


W kolejnej realizacji widzimy ciepłe jasne wnętrze, gdzie dominują jasne kolory. Ściany wykonane są z paneli kamiennych Kalcyt. Wspomniany kamień na ściany jest zrobiony z kwarcytu, w swojej strukturze posiada mieniące się drobiny. Cała aranżacja przełamana jest czarnymi meblami, cudowanie kontrastującymi na tle jasnych ścian z kamienia.

Dekoracja z kamienia

Kamień w salonie

Dekoracja z kamienia

Jasny kamień – dekoracja

Dekoracja z kamienia

Naturalny kamień na ściany i elewacje Kalcyt

Doskonała dekoracja, a kamień naturalny
4.6 (92%) 5 votes

Napisz komentarz