Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyKamień dekoracyjny Opole – 3 Pomysły na udaną dekorację ❤️❤️❤️
Kamień dekoracyjny Opole

Kamień dekoracyjny Opole – 3 Pomysły na udaną dekorację ❤️❤️❤️

Kamień dekoracyjny w hurtowni kamienia Opole

Kamień dekoracyjny Opole to temat, który często poruszają moi klienci jak i dostawcy. Odpowiadam na dużą ilość pytań, jaki kamień dekoracyjny wybrać do salonu? czy do łazienki. W tym artykule wybierzemy najciekawszy kamień naturalny do ogrodu, na elewacje i wnętrze domu. U Nas w Hurtowni kamienia Opole dysponujemy dużym wachlarzem materiałów. Zaczynając od kamienia ogrodowego. Można u nas kupić biały kamień i czarny kamień w różnych formach. Modny otoczak biały w różnych czy żwir ozdobny czarny. Czarny kamień połączony z białym stworzy niesamowity kontrast. Jest to idealny sposób na podkreślenie rabat lub wejścia do domu i ogrodu. Otoczak czarny, o którym mowa jest Polskiej produkcji. Dzięki temu jest znacznie tańszy od importowanego kamienia.

Kamień elewacyjny, który dostarczamy w Polsce od 10 lat, nie jest marketowym produktem. Materiał dostępny w hurtowni Skalite jest wysokiej jakości i oferuje go tylko kilka wybranych punktów w naszym kraju. Dostępny u Nas kamień naturalny na ścianę charakteryzuje się idealnym spasowaniem, bez wystającego kleju w łączeniach. Kamień na ścianę jest bardzo zróżnicowany. Modne i często wybierane panele kamienne Malachit. Wykonane z łupków w kolorach szarości i brązu. Niesamowicie trwały materiał idealny na elewacje. Interesującym kamieniem naturalnym na ścianę jest także Karbon. Perłowo czarny kamień o dużej ilości mieniącego kwarcytu w sobie.

Kamień dekoracyjny wewnątrz to niemal wszystkie dostępne materiały kamienne na rynku. Kamień na ścianę w postaci paneli kamiennych, granit na blaty kamienne czy marmur na posadzkę i okładziny.

Jeśli chodzi o wybór dla kategorii najładniejszy kamień ozdobny do ogrodu, naszym typem jest Otoczak biały Thassos. Kamień ogrodowy Thassos jest marmurem pochodzącym z Grecji. Jest śnieżno biały i świetnie podkreśla ogrody i domy. Wykorzystując go we frontowej części domu, sprawimy, że każdy przechodzień zwróci na niego uwagę. Dzięki temu, że jest to biały kamień, nie nagrzewa się on tak jak ciemny kamień ogrodowy. Jest to bardzo ważne przy południowych ogrodach. Czarny kamień może powodować przegrzewanie podłoża. Co będzie fatale w skutkach dla roślin.

Biały kamień
Kora kamienna realizacje

Tani kamień ogrodowy – kora kamienna

Zdecydowanie żwir ozdobny jakim jest otoczak biały to atrakcyjny wybór, niestety dość kosztowny. Przy dużych aranżacjach warto skupić się na tańszym kamieniu. O barwach i stylistyce bardziej naturalnej. Na pomoc przychodzi nam kamień – kora gnejsowa.

Gnejs cieszy się sporym wzięciem dzięki niskiej cenie i bardzo dużej wydajności. Cena kory kamiennej waha się w przedziale od 150 do 500 zł. W zależności od pakowania i transportu.
U Nas kamień pakowany w worek big bag kupisz w cenie 350 zł/t.

gnejs cena
kamień kora

Jak już wspomniałem kamienna kora ma dużą wydajność. Głównym czynnikiem wpływającym na wydajność kamienia jest jego waga. Gnejs jest lekki i tutaj siedzi klucz do skucesu. Ale właściwie ile kory na m2 potrzeba? Kory kamiennej w zależności od frakcji, równego terenu i wysokości nasypu możemy z tony wysypać między 12 a nawet 18 m2 przy najmniejszej wielkości kamienia 8-16 mm.

O dokładnym zużyciu pisałem w tym artykule o korze kamiennej

Kamień dekoracyjny Elewacje

W tej kategorii hurtownia kamienia Opole wybrała kamień elewacyjny Amber. Wspomniane panele kamienne charakteryzują się bardzo modnym brązowo-rdzawym kolorem ze skromnymi dodatkami szarego kamienia. Połączenie bardzo często wybierane przez dekoratorów. Innym atutem tego materiału jest jego grubość. Kamień elewacyjny Amber jest potężnym kamieniem o wstawkach grubości nawet 6 cm, co nadaje niesamowity efekt bryły skalnej. Jeśli chcesz aby Twój dom wyróżniał się na tle sąsiadów to Amber jest idealnym wyborem.

 

Świetnym produktem jest również kamień elewacyjny Kalcyt. Płytki wykonane są z kalcytu, który charakteryzuje się wysoką trwałością podobną do kryształu. Zaletą tego materiału jest kolor. Uniwersalne ubarwienie pasuje praktycznie wszędzie, dlatego niemal zawsze można dopasować go do wnętrza! 

Kamień elewacyjny zewnętrzny – galeria

Kamień dekoracyjny Wewnętrzny

Jak już wspominałem wcześniej, na kamień naturalny do wewnątrz nadaje się niemal każdy materiał. Jednak by nie powielać poprzednich produktów, skupimy się na Granicie i Marmurze. Królem granitów w naszej hurtowni jest kamień impala. Na czele marmurów stoi klasyczna Breccia.

Granit Impala – tanie blaty granitowe

Przez nas Granit Impala jest najczęściej wykorzystywany do produkcji blatów kamiennych. Dzieje się tam z dwóch powodów. Kamień impala jest ciemno szary a po odpowiedniej impregnacji przybiera ciemniejszy kolor. Dzięki temu jest świetną alternatywą dla niemal dwa razy droższego czarnego kamienia. Szara kamień impala świetnie łączy się z białymi meblami lakierowanymi. A blat granitowy to najlepszy możliwy materiał. Kamień się nie rysuje i nie puchnie pod wpływem wilgoci. A niewątpliwie największym atutem dla wszystkich wielbicie gotowania jest fakt, że możemy postawić na takim blacie gorące naczynia.

Granit impala
Płytki marmurowe Breccia
Marmur breccia – klasyczny wyraz wnętrza

Charakterystyczny kamień pochodzący z Państw morza Śródziemnego. Marmur Breccia cechuje się delikatnym żółto-brązową barwą. Ulubionym miejscem tego marmuru są oczywiście łazienki w stylach tradycyjnych i klasycznych. Odwiedzając Włochy ten kamień musi nam zapaść w pamięci. Miejscowi stosują go bardzo często. Jest ładny i praktyczny, nie widać na nim zacieków ani brudu. Dzięki temu nie trzeba go myć za często.

Zapraszamy do kontaktu po info kamień. Pomożemy wybrać, doradzimy przy montaż kamienia i gwarantujemy dodatkowe rabaty na niską cena kamienia dekoracyjnego. Zapraszamy również do naszej galerii realizacji kamieni dekoracyjnych. Znajdą tam Państwo pomysły na aranżacje z kamienia naturalnego na ścianę.

 

 

Napisz komentarz