Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

HomeKamieńKora kamienna gnejs
Kora kamienna gnejs

Kora kamienna gnejs

Kora kamienna gnejs

Kora kamienna gnejs to jeden z najpopularniejszych kamieni dekoracyjnych do ogrodu w naszym kraju. Popularność gnejsu jest wysoka przede wszystkim dzięki cenie. Ten kamień jest po prostu tani. Dlatego z powodzeniem można go stosować do aranżacji wielkopowierzchniowych. Kamienna kora jest idealnym zamiennikiem dla kory drewnianej, którą często trzeba uzupełniać. Naturalne kolory świetnie odgrywają swoją rolę w ogrodzie.

Kora kamienna – cena

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze kamienia ogrodowego jest cena. Zwłaszcza do dużych ogrodów, gdzie może być to niemała inwestycja. Cena tego produktu jest niska ze względu na:

  • dostępność
  • pochodzenie
  • łatwość w obróbce
  • wydajność

Gnejs, z którego produkowana jest kora kamienna, jest materiałem wydobywanym w Polsce. Mamy więc w naszym kraju spore zapasy tego surowca. Łatwy dostęp do materiału mocno wpływa na niską cenę kamiennej kory.

Opisywany kamień ogrodowy jest łupkiem, co stanowi o jego łatwej obróbce.

Wydajność kory kamiennej jest bardzo duża, dzieje się tak przez jej wagę. Porównajmy korę kamienną do bazaltu – w worku o tej samej objętości zmieści się 25 kg kory kamiennej, ale już 35 kg bazaltu. Dzięki temu zużycie kory kamiennej jest dużo mniejsze na m2.

Kora kamienna gnejs – zużycie

Kora kamienna – gnejs jest również bardzo wydajna. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest najwydajniejszym kamieniem ogrodowym dostępnym w Polsce. Zużycie kamiennej kory na m2 , w zależności od frakcji i wyrównania, wygląda następująco:

  • 8 – 16 około 16 m2 z tony kamienia
  • 16 – 32 około 14 – 15 m2 z tony kamienia
  • 32 – 64 około 13 – 14 m2 z tony kamienia

Porównując to z białymi grysami jak Biała Marianna (u Nas grys marmur) czy Grysem granitowym Strzegom w podobnych frakcjach, gnejs ma lepszą wydajność o około 10%.

Kora kamienna – realizacje

Kilka ciekawych realizacji z wykorzystaniem kory kamiennej – gnejs. Kamień dzięki swojej naturalnej kolorystyce idealnie nadaje się do ogrodów. Jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zwykła kora, którą trzeba sprzątać przy każdym powiewie wiatru. Niska cena i wysoka wydajność również przemawiają na plus tego produktu. Jeśli chcesz wymienić zwykłą korę, wybierz gnejs!

Kora kamienna gnejs
5 (100%) 1 vote

Napisz komentarz