Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień naturalnyKora kamienna gnejs – idealny zamiennik kory drzewnej👌👌👌
kora kamienna gnejs

Kora kamienna gnejs – idealny zamiennik kory drzewnej👌👌👌

Kora kamienna gnejs

Kora kamienna gnejs to jeden z najpopularniejszych kamieni dekoracyjnych do ogrodu w naszym kraju. Popularność gnejsu jest wysoka przede wszystkim dzięki cenie. Ten kamień jest po prostu tani. Dlatego z powodzeniem można go stosować do aranżacji wielkopowierzchniowych. Kamienna kora jest idealnym zamiennikiem dla kory drewnianej, którą często trzeba uzupełniać. Naturalne kolory świetnie odgrywają swoją rolę w ogrodzie.

Zalety kory kamiennej

Kora kamienna ma bardzo podobną strukturę do łupku. Dzięki temu jest niesamowicie twarda i trwała. Bez obaw można ją stosować w ogrodzie. Nie wymaga żadnej impregnacji aby zachować swój wygląd.

Kora kamienna jest ciężka, nie tak jak kora tradycyjna – drewniana. Dzięki temu przy pierwszych wiatrach nie będzie trzeba jej zbierać po całym ogrodzie czy wysłuchiwać zażaleń sąsiada, że nasza kora lata po jego ogrodzie.

Kamień nie gnije. To również tyczy się kory drzewnej. W butwiejącym drewnie rozmnażają się insekty, które później latają i gryzą dzieci i domowników. 

Kora kamienna zakwasza glebę. Dzięki temu jest idealnym podłożem dla wszystkich drzew iglastych, które lubią taką glebę. 

Gnejs można również stosować w akwariach. Pamiętając o odpowiednim PH wody. 

Kora kamienna – cena

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze kamienia ogrodowego jest cena. Zwłaszcza do dużych ogrodów, gdzie może być to niemała inwestycja. Cena tego produktu jest niska ze względu na:

 • dostępność
 • pochodzenie
 • łatwość w obróbce
 • wydajność

Kora gnejsowa, z którego produkowana jest kora kamienna, jest materiałem wydobywanym w Polsce. Mamy więc w naszym kraju spore zapasy tego surowca. Łatwy dostęp do materiału mocno wpływa na niską cenę kamiennej kory.

Opisywany kamień ogrodowy jest łupkiem, co stanowi o jego łatwej obróbce.

Wydajność kory kamiennej jest bardzo duża, dzieje się tak przez jej wagę. Porównajmy korę kamienną do bazaltu – w worku o tej samej objętości zmieści się 25 kg kory kamiennej, ale już 35 kg bazaltu. Dzięki temu zużycie kory kamiennej jest dużo mniejsze na m2.

Kora kamienna gnejs – zużycie

Kora kamienna – gnejs jest również bardzo wydajna. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest najwydajniejszym kamieniem ogrodowym dostępnym w Polsce. Zużycie kamiennej kory na m2 , w zależności od frakcji i wyrównania, wygląda następująco:

 • 8 – 16 około 16 m2 z tony kamienia
 • 16 – 32 około 14 – 15 m2 z tony kamienia
 • 32 – 64 około 13 – 14 m2 z tony kamienia

Porównując to z białymi grysami jak Biała Marianna (u Nas grys marmur) czy Grysem granitowym Strzegom w podobnych frakcjach, gnejs ma lepszą wydajność o około 10%.

Kora kamienna – realizacje

Kilka ciekawych realizacji z wykorzystaniem kory kamiennej – gnejs. Kamień dzięki swojej naturalnej kolorystyce idealnie nadaje się do ogrodów. Jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zwykła kora, którą trzeba sprzątać przy każdym powiewie wiatru. Niska cena i wysoka wydajność również przemawiają na plus tego produktu. Jeśli chcesz wymienić zwykłą korę, wybierz gnejs!

Jak piszą o nas i komentują wpis

 • 29-09-2019
  reply

  Aneta

  Witam jaka cena kory kamiennej za 1 tone. I kostka czerwona granitowa. Tona. Pozdrawiam

Napisz komentarz