Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień naturalnyPłytki kamienne na posadzki
płytki kamienne na posadzki

Płytki kamienne na posadzki

Płytki kamienne – czyli najtrwalszy materiał na posadzki

Kamień naturalny ma kilka charakterystycznych dla Siebie zalet. Przed wszystkim są to materiały pochodzące wprost z natury. Jak pokazują najnowsze badania, obcowanie z naturą nawet w 5 minut obniżają znacząco poziom stresu. Ten temat fajnie jest opisany na stronie parenting. Jest tam mowa o tym, że łatwiej nam wypoczywać w obecności przyrody a efekt takiego wypoczynku jest dużo lepszy niż w przypadku kiedy nie jesteśmy otoczeni naturą. Dzięki tak niewielkiej zmianie może okazać się, że dużo lepiej czujesz się w swoim domu i nie jesteś ciągle zmęczony.

Kamień naturalny jest też niesamowicie trwały. Oczywiście warto dodać, że są produkty trwalsze i takie, które wymagają trochę więcej zaangażowania. Jednak płytki kamienne są zdecydowanie lepszym wyborem niż produkty ceramiczne czy gipsowe. Pamiętaj, że w przypadku uszkodzenia kamienia naturalnego nadal całość pozostaje w tej samej formie. Nie ma żadnych utrat kolor, podkładek pod powierzchnią szkliwioną czy innych nienaturalnych rzeczy. Kamień to kamień i zawsze wygląda pięknie. Dlatego nie musisz się martwić, że podczas przykrej niespodzianki będzie trzeba wymieniać pękniętą płytkę na nową, której wcale może nie dać się już kupić.

Produkty wykonane z naturalnych materiałów są zawsze unikatowe. Daje Ci to tyle, że nigdzie nie zobaczysz drugie takiego samego wzoru. Będziesz właścicielem unikatowego kamienia, który będziesz miał tylko Ty, a innym pozostanie zazdrościć Ci dekoracji. Oryginalny materiał w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny. Dekoratorzy wnętrz prześcigają się w pomysłach urządzenia nowatorskiego wnętrza. A jedynie wystarczy zaufać naturze. Świetnym przykładem unikatowego materiału są płytki kamienne steel grey.

Cena płytek kamiennych jest zaskakująco niska. Może zdarzyć się tak, że imitacja danego kamienia w postaci grysu jest droższa, a niż oryginał. Często dzieje się tak w przypadku płyt gresowych catalacta. Marmurowe płytki z tego kamienia często okazują się dużo tańsze niż ich imitacje. A biorąc na celownik najtańsze produkty, płytki kamienne white pearl można kupić już w cenie 99zł za m2! Kupując ten kamienia zyskujesz bardzo trwały materiał odporny na ścieranie, w klasycznym granitowym kolorze. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w miejscach o wysokim natężeniu ruchu.

Płytki kamienne na posadzki mają jeszcze jedną istotną zaletę. Kamień naturalny świetnie przyjmuje i oddaje ciepło. Dzięki temu podłoga z kamienia po wyłączeniu ogrzewania jeszcze długo będzie ogrzewać pomieszczenie. Zyskujesz tym samym oszczędniejszy dom, bo nie będzie wymagał już tak dużego wkładu w ogrzewanie!

Płytki granitowe – Jakie płytki kamienne z granitu wybrać?

Płytki kamienne wykonuje się z wielu różnych materiałów. Jednym z nich jest granit, z którego powstają płytki granitowe. Granit charakteryzuje się niesamowitą trwałością. Nawet jak na kamień. Skała granitowa powstaje w momencie stygnięcia lawy w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Dzięki temu ma tak wysoką trwałość.

Zaletą granitu jest również bardzo wysoka podatność na obróbkę. Granit może mieć powierzchnie w kilku wykończeniach. Płytki granitowe mogą być polerowane i pięknie odbijać światło. Kamień może być płomieniowany. Granit płomieniowany jest antypoślizgowy, dzięki temu idealnie nadaje się na posadzki.

płytki granitowe płomieniowane

Płytki granitowe płomieniowane jak już wspomniałem, dzięki swojej strukturze świetnie nadają się na posadzki zewnętrzne. Jeśli prowadzisz sklep, bądź restauracje i masz problemy z śliskim wejściem czy śliskimi schodami granit w tej formie rozwiąże Twoje problemy.

Prócz bezpiecznych płytek zyskujemy również materiał o bardzo długiej żywotności. Do dziś można zobaczyć granit na posadzkach, który jest tam od 20 czy nawet 40 lat. Dlatego granit jest inwestycją na długie lata, która gwarantuje wysoki zysk. Ten zysk możesz przekazać na ważniejsze inwestycje w firmie, niż kolejna zmiana pękającej posadzki z płytek gresowych.

płytki granitowe strzegom

Rewelacyjnym rozwiązaniem, o którym już mówiłem są płytki granitowe strzegom. Granit strzegomski jest to nasz narodowy kamień wydobywany właśnie w mieście Strzegom. Jest najważniejszą cechą jest cena. Granit strzegomski jest po prostu tani! U nas płytki z tego kamienia możesz kupić pod nazwą płytki granitowe white pearl. A kosztują one nawet 99 zł/m2.

płytki granitowe zewnętrzne

Sposobem na dużą oszczędność przy dużych inwestycjach zewnętrznych jest zastosowanie płytek granitowych na zewnątrz. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz odpowiedni materiał, będziesz miał tani i bardzo trwały materiał. Dodatkowo wzbogacony o powierzchnie płomieniowaną, na której przechodni będą czuli się bezpiecznie.

Często na posadzki zewnętrze stosuje się piaskowce. Często według architektów jest to tani materiał dobry na zewnątrz. Jest to bzdura. Przede wszystkim, piaskowiec w formie płytek kosztuje często powyżej 200zł za m2. Jest to 2x więcej niż w przypadku granitu strzegomskiego.

Kolejnym niesamowicie ważnym czynnikiem jest wysoka porowatość tego materiału. Piaskowiec, aby nadawał się na posadzki musi być zabezpieczany impregnatami nawet co pół roku. Impregnaty do piaskowca są drogie, a obowiązek częstej impregnacji generuje wysokie koszty. Wiesz już, że nie każde płytki kamienne na posadzki to dobry wybór. Dlatego jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji lepiej zastosuj granit. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy a będziesz miał dużo trwalszy i łatwiejszy w utrzymaniu materiał!

płyty granitowe na schody

Granit jest również świetnym rozwiązaniem na każdy rodzaj schodów. Wewnętrznych i zewnętrznych. Najlepszym wyborem jest granit formatowany. Kupujemy wtedy materiał idealnie pasujący do Twoich schodów. Niestety takie rozwiązanie jest znacząco droższe niż płytki granitowe na schody. Jednak warto dodać, granit formatowany na schody dożywotnio będzie witał nas w domu. W swojej niezmienionej formie, dokładnie takiej samej jak w dniu montażu.

Płytki granitowe na schody wymagają dodatkowe fugi i trochę więcej pracy. Dlatego zastanów się, czy trochę większa inwestycja nie zwróci się w formie zaoszczędzonego czasu i pięknego efektu granitu na wymiar.

Płytki marmurowe – Czy płytki kamienne z marmur nadaje się na posadzki?

Marmur jest specyficznym materiałem. Musisz wiedzieć, że marmur jest bardzo porowaty i wymaga znacznie większej troski niż granit. Jednak nic nie dorówna pięknym wzorom, które możesz zobaczyć tylko na marmurze.

Płytki marmurowe można wykorzystać na posadzki, ale tylko wewnętrzne. Kamień przez wysoka porowatość nie nadaje się na zewnątrz. Wymagały by wielkiego zaangażowania, aby utrzymać je w czystości. Dlatego, zawsze odradza wykorzystanie marmuru na zewnątrz.

Jeśli chodzi o podłogi wewnętrzne, płytki marmurowe jak najbardziej się tam sprawdzają. Wymagają impregnacji co jakiś czas, jednak jest to jedyne wymaganie.

płytki marmurowe do łazienki

Płytki marmurowe świetnie sprawdzają się w łazienkach. Styl klasyczny słynie z pięknych łazienek wykończonych na różne sposoby płytkami marmurowymi. Niesamowite wzory na dużych aranżacjach sprawiają niesamowite wrażenie. Na pewno takie wnętrze łazienki będzie unikalne Tak jak wzory na płytkach marmurowych.

płytki marmurowe podłogowe

Jak już wcześniej wspomniałem płytki marmurowe można stosować na podłogach wewnętrznych. Wymagają jedynie częstszej impregnacji. Marmur na posadzkach najlepiej impregnować co roku, aby bezpiecznie zachować go w idealnym stanie. Kamień impregnuje się bardzo prosto. Wystarczy wcierać odrobinę preparatu w kamień za pomocą ściereczki. Po 10 minutach od aktywacji impregnatu do marmur wystarczy wypolerować kamień suchą ścierką. W taki sposób zabezpieczymy marmur na następny rok. Pamiętaj aby przed impregnacją umyć kamień i poczekać aż wyschnie. Jest to bardzo ważne aby impregnat zaczął działać.

płytki ala marmur

Koniec wpisu chciałbym poświęcić imitacją marmuru w postaci płytek gresowych. Jest wiele płytek ala marmurowych, które niekoniecznie są tańsze. Często jest tak, że naturalny marmur wychodzi dużo korzystniej niż zwykłe imitacje w postaci gresu.

 

Najpopularniejsze płytki kamienne w naszej hurtowni kamienia naturalnego

 

Napisz komentarz