Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamieńSzary kamień elewacyjny

Szary kamień elewacyjny

Szary kamień elewacyjny cz.1

Szary kamień elewacyjny tak jak inny materiał w tym kolorze, to ulubiony i najczęstszy wybór dekoratorów domów. Bardzo często trafia do nas widok takich aranżacji w postaci szarych kamieni, betonów czy drewna.

Kamień dekoracyjny też ma do zaoferowania spory zakres szarości. W postaci kamienia elewacyjnego, ogrodowego czy granitów na blaty i parapety.

Zaczynając od kamienia elewacyjnego, dobrego również na ściany wewnętrzne do salonów czy łazienki. Mamy do wyboru panele kamienne w formatach 55 x 15 i 60 x 15 cm. Do nich należą:

Grfit Castle – grafitowy kamien elewacyjny wykonany z bazaltu. Ciekawe rozwiązanie na elewacje. Szary kamień o grafitowym odcieniu ładnie będzie kontrastował z szarymi parapetami i ciemnym dachem. Dobry wybór materiału na cokół domu lub dekoracje pomiędzy oknami budynku. Kamień z powodzeniem stosowany na gankach czy garażach. Idealnym rozwiązaniem jest połączyć go z białym kamieniem ogrodowym Thassos.

Kamien dekoracyjny Grafit Castle Kamien elewacyny Grafit Castle kamien dekoracyny, kamien naturalny

Szary kamień elewacyjny

Dalej mamy kamien na elewacje Grey. Kamień w szarych kolor, o intrygującej strukturze. Kmień elewacyjny Grey jest świetnym wyborem na przestrzenne elementy domu, takie jak winkle, skosy czy ganki. Opisywany panel charakteryzuje się dużą masą i grubością. Takie wykończenie pozwoli stworzyć niesamowite aranżacje 3D. Kamień będzie pięknie imaginował naturalną bryłę skalną.

Panele naturalne Grey, panele kamienne, panele elewacyjne

kamien elewacyjny grey

Szary kamień elewacyjny

Ostatni typ paneli kamiennych na elewacje to płyty karbon. Kamień w strukturze posiada bardzo dużo kwarcytu dzięki czemu pięknie mieni się w pełnym słońcu. Opisywane rozwiązanie idealnie sprawdza się na południowych ścianach naszych domów. Pozwoli to podkreślić i wyróżnić dom sposórd sąsiadów. Gwarantuje, że zastosowanie takiego szaergo kamienia elewacyjnego spotka się z aprobatą wielu odwiedzających.

Kamien naturalny karbon

Kamień elewacyjny Karbon

karbon panele naturalne
W drugiej części artykułu przejdziemy do kamienia w formie pojedynczych płytek. Formatowanych kamieni, które sprawdzając się nie tylko na ścianach i elewacjach ale również na posadzkach w naszych domach. Całość artykułu zakończona będzie szarym kamieniem granitowym, stosowanym na blaty czy parapety i preparatach zabezpieczjących nasz kamień przed zabrudzeniami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Szary kamień elewacyjny
4 (80%) 1 vote

COMMENTS

  • 5 października 2018
    reply

    Marcin

    Mam kamień Grey w salonie za telewizorem. Po impregnacji zrobił się bardzo ciemny i pasuje idealnie do naszego wystroju wnętrza.

Napisz komentarz