Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

szary kamień elewacyjny

Szary kamień elewacyjny

Szary kamień elewacyjny

Szary kamień elewacyjny tak jak inny materiał w tym kolorze, to ulubiony i najczęstszy wybór dekoratorów domów. Bardzo często trafia do nas widok takich aranżacji w postaci szarych kamieni, betonów czy drewna. Taki styl i kolorystyka pasuje zwłaszcza do industrialnych wnętrz, które stawiają na kolory betonu i stalki. Styl industrialny trafił do Nas z USA. Wnętrze w takim stylu ma przypominać środek fabryk amerykańskich z końca XX w. Nie da się ich wyobrazić bez masy stali w postaci szafek i maszyn a także wszechobecnego betonu.

Kamień elewacyjny ma do zaoferowania dużo produktów w kolorystyce szarości. Przede wszystkim możemy wybrać formę szarego kamienia elewacyjnego.

Mogą to być płytki surowo-łupane, które często wykorzystywane są również w ogrodnictwie. Taki kamień charakteryzuje się różnymi kształtami i nierównymi krawędziami. Jest tani jednak montaż takiego kamienia jest trudny i czasochłonny. Idealny do tego rozwiązania będzie łupek szarogłzowy.

Szary kamień elewacyjny może być też w postaci cegiełek. Mamy do wyboru kilka produktów. Są cegiełki matowe jak Płytki ozdobne Bazalt Traski. Ten kamień charakteryzuje się bardzo ciekawą strukturą, a efekt końcowy przypomina ścianę skalną w grocie. Płytki wykonane są z bazaltu, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać na nich czystość. Bazalt jest też bardzo twardy i trwały. Ten kamień przetrwa całe pokolenia!

Panele kamienne – najlepszy kamień elewacyjny

Rewelacyjnym i najczęściej polecanym produktem przeze mnie produktem na elewacje są panele kamienne. Kamień elewacyjny w takiej formie to połączone ze sobą małe cegiełki za pomocą żywicy. Takie płytki kładzie się wielokrotnie szybciej i łatwiej niż wspomniane cegiełki kamienne.

Kamień elewacyjny w formie paneli kamiennych możemy śmiało wykorzystywać do wnętrz jak i na tytułowe elewacje, czyli jaki kamień zewnętrzny. Panele kamienne najczęściej mają format 55 x 15 cm. Ogromną zaletą tego kamienia jest jego forma na kształt litery „z”. Dzięki temu nie musisz martwić się o poziom podczas instalacji kamienia. Wystarczy wypoziomować pierwszą warstwę, a każdą kolejną układać się tak prosto jak klocki!

Jeśli szukasz instrukcji, jak zamontować kamień elewacyjny koniecznie zajrzyj do naszego poradnika MONTAŻ KAMIENIA ELEWACYJNEGO.

Kamień dekoracyjny Grafit Castle. Ciekawe rozwiązanie na elewacje. Szary kamień o grafitowym odcieniu ładnie będzie kontrastował z szarymi parapetami i ciemnym dachem. Dobry wybór materiału na cokół domu lub dekoracje pomiędzy oknami budynku. Kamień z powodzeniem stosowany na gankach czy garażach. Idealnym rozwiązaniem jest połączyć go z białym kamieniem ogrodowym Thassos. Takie rozwiązanie spowoduje powstanie niesamowitego kontrastu pomiędzy bielą kamienia a grafitowym kolorem kamienia. Efektem tego będzie świetnie podkreślona opaska wokół domu i tym samym także dom.

Kamien dekoracyjny Grafit Castle Kamien elewacyny Grafit Castle kamien dekoracyny, kamien naturalny

Szary kamień elewacyjny

Dalej mamy kamień elewacyjny Grey. Kamień w szarych kolor, o intrygującej strukturze. Kamień elewacyjny Grey jest świetnym wyborem na przestrzenne elementy domu, takie jak winkle, skosy czy ganki. Opisywany panel charakteryzuje się dużą masą i grubością. Takie wykończenie pozwoli stworzyć niesamowite aranżacje 3D. Kamień będzie pięknie imaginował naturalną bryłę skalną.

Panele naturalne Grey, panele kamienne, panele elewacyjne

kamien elewacyjny grey

Szary kamień elewacyjny

Ostatni typ paneli kamiennych na elewacje to kamień elewacyjny karbon. Kamień w strukturze posiada bardzo dużo kwarcytu dzięki czemu pięknie mieni się w pełnym słońcu. Opisywane rozwiązanie idealnie sprawdza się na południowych ścianach naszych domów. Pozwoli to podkreślić i wyróżnić dom spośród sąsiadów. Gwarantuje, że zastosowanie takiego szarego kamienia elewacyjnego spotka się z aprobatą wielu odwiedzających.

Kamien naturalny karbon

Kamień elewacyjny Karbon

karbon panele naturalne
W drugiej części artykułu przejdziemy do kamienia w formie pojedynczych płytek. Formatowanych kamieni, które sprawdzając się nie tylko na ścianach i elewacjach ale również na posadzkach w naszych domach. Całość artykułu zakończona będzie szarym kamieniem granitowym, stosowanym na blaty czy parapety i preparatach zabezpieczjących nasz kamień przed zabrudzeniami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak piszą o nas i komentują wpis

  • 05-10-2018
    reply

    Marcin

    Mam kamień Grey w salonie za telewizorem. Po impregnacji zrobił się bardzo ciemny i pasuje idealnie do naszego wystroju wnętrza.

Napisz komentarz