Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite
Granit impala

Granit Impala

Granit Impala – Pomysły na kamień naturalny w domu

 

Granit Impala to popularny kamień wykorzystywany w każdej dziedzinie kamieniarstwa. Wykonuje się z niego blaty kuchenne, parapety granitowe czy schody kamienne. Jest też często używanym materiałem na pomniki nagrobne. Opisywany granit pochodzi z RPA, jednak bardzo podobny kamień można znaleźć również w Chinach. Impala jest ciemno-szara i występuje w kilku odcieniach. Jaśniejszych i ciemniejszych. Cena tego granitu uzależniona jest od jego pochodzenia jak i koloru. Im bardziej wpada w czerń tym jest droższy. Alternatywą jest wersja chińska – najtańsza, która niczym nie ustępuję odmianie z Afryki.

 

W najnowszych realizacjach szary kolor odgrywa bardzo często pierwsze skrzypce. Aranżacje, w szarych kolorach można zobaczyć najczęściej w loftowych stylach i surowych skandynawskich wystrojach wnętrz. Świetną dekoracją w tych kolorach jest szary kamień. Zwłaszcza, rewelacyjnie szary kamień sprawdza się w industrialnych wnętrzach.

Imapala granit

Granit Impala Wykorzystanie

Blaty kamienne Opole – tanie blaty z kamienia

Impala granit ten jak już wspomniałem, jest często wykorzystywany na blaty kamienne. Piękny ciemny szary kolor,po odpowiedniej impregnacji niemal wpadający w czerń idealnie trafia do nowoczesnych i modernistycznych kuchni w połysku. Jest też dobrą alternatywą dla czarnych kamieni takich jak Star Galaxy – znacząco droższych. Granit Star Galaxy jest perłowo czarny z dodatkami złotych drobin w swoje strukturze, idealnie sprawdza się w formie płytek kamiennych na posadzki. Szukasz ciemnego granitu na blat kuchenny? Impala jest dobrym wyborem. Piękny i trwały kamień, na którym nie widać zarysowań. W połączeniu z niską ceną Granit Impala jest strzałem w 10!

Ciekawym rozwiązaniem na blat kuchenny jest również marmur. W Polsce ten materiał jest dużo mniej popularny niż na zachodzie, jednak we Francji decydowania marmur przeważa nad granitem.
Jeśli zastanawiasz się nad blatem z marmuru zobacz koniecznie ten wpis o grancie i marmurze.

Granit impala cena

Granit impala jest bardzo wdzięcznym i tanim kamieniem. Ceny granitu impala w gotowym elemencie zaczynają się już od 700 zł za m2.

Parapety granitowe Impala. Idealny dodatek do okien antracytowych

Kamień granitowy Impala jest rewelacyjnym materiałem na parapety. Granit to najtrwalszy kamień zewnętrzny. Dzięki kryształowej strukturze i pochodzeniu wulkanicznego jest twardy i odporny na warunki atmosferyczne. Ciemno szary kolor będzie pasował zwłaszcza do ostatnio modnych antracytowych okien.

Granit impala
Parapety granitowe impala

Schody kamienne i granit płomieniowany

Granity od lat są wykorzystywane na schody. Dzięki wysokiej odporności na ścieranie i pięknym kolorom używamy go do dziś. Przy wyrobie schodów, musimy zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, jest to ważne zwłaszcza przy schodach zewnętrznych, które przy mrozach mogą pokryć się lodem. Granit płomieniowany ma właściwości antypoślizgowe i tą rolę spełnia idealnie, dzięki temu dobrze sprawdzą się na schodach zewnętrznych. Każdy granit z powierzchnią paloną wygląda inaczej niż w przypadku wykończenia na wysoki połysk. Impala jest jednym z niewielu kamieni, które nie tracą nic ze swojego uroku przy płomieniowanej płaszczyźnie i jestem gotowy polecić go każdemu.

Pielęgnowanie kamienia granitowego

Kamień a w szczególności granit jest wdzięcznym materiałem, czyszczenie jak i pielęgnacja nie są uciążliwe. Postaram się to opisać na przykładzie blatu kuchennego.

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest impregnacja. Odpowiednie przygotowanie podłoża do użytkowania jest bardzo ważne. Preparat chroni kamień przed zabrudzeniami i wnikaniem niepożądanych substancji w strukturę kamienia. Odpowiednia impregnacja jest ważna zwłaszcza przez częsty kontakt z tłuszczem. Niezabezpieczony granit w kontakcie z olejem może zmieniać kolor na ciemniejszy. Sama czynność impregnacji kamienia jest banalnie łatwa. Namaczamy materiałową ścierkę w preparacie i dobrze wcieramy go w kamień. Później całość polerujemy czystą szmatką. Taką czynność warto powtarzać co 2-3 lata.

Warto dodać, że kamień powinien być zaimpregnowany już w czasie montażu (przez monterów).

W Hurtowni kamienia Opole Skalite polecamy zawsze impregnaty do kamienia firmy Drop i Sopro. Są to produkty najwyższych lotów i spełniają swoje zadanie na medal.

Impregnat do kamienia

Czyszczenie blatu kuchennego z kamienia

Podstawową i najważniejszą rzeczą jest to by nie używać żadnych środków chemicznych. Do czyszczenia blatu granitowego używamy wyłącznie ścierki lub gąbki z wodą i specjalnych środków do pielęgnacji blatów kamiennych. Wystrzegaj się płynu do naczyń. Może skutkować to przebarwieniami na kamieniu.

Dobrze zaimpregnowany kamień umyj samą wodą posługując się ściereczką. Do gorszych zabrudzeń użyj gąbeczki i całość wypoleruj suchą ściereczką.

Przy uporczywym i zaschniętym brudzie możemy wykorzystać drapak, tak jak używa się do płyt indykcyjnych.

COMMENTS

  • 11 marca 2019
    reply

    Michał

    Tani i dobry kamień. Polecam

Napisz komentarz