Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyWybieramy kamień elewacyjny na cokół domu
  kamień elewacyjny na cokół

  Wybieramy kamień elewacyjny na cokół domu

  Kolor i kontrast kamienia elewacyjnego na cokół domu


  Przy wyborze kamienia elewacyjnego, w tym wypadku na cokół domu musimy kierować się kilkoma zasadami. Pierwszą i najważniejszą jest estetyka. Barwę kamienia na elewacje dobieramy pod kolor okien i dachu, tak by tworzyły jeden obraz. Drugą sprawą jest kontrast, starajmy się dobrać kolory, by ładnie kontrastowały w tle z innymi elementami domu. Ciekawy kontrast uzyskamy mieszając ze sobą kolory skrajnie dalekie na palecie barw. Połączenia takie jak czarny i biały, brązowy i kremowy czy grafit z delikatną szarością zawsze będą się cudownie komponować. Nie możemy zapomnieć o opasce wokół domu. Ją również musimy odpowiednio dobrać. Dobrym przykładem jest cokół domu wyłożony kamieniem elewacyjnym w kolorze grafitowym i opaska w postaci białych otoczaków.

   

  Kamień na elewacje Grafit Castle

  Kamień na elewacje Grafit Castle

  Kamień elewacyjny Grafit

  Kamień elewacyjny Grafit

  Odpowiedni materiał kamienia na elewacje.

  Kamień elewacyjny dobrze wybrać trwały, z takiego materiału jak łupek, kwarcyt czy bazalt. Odpowiednie będą panele Grafit Castle, szary kamień elewacyjny o ciekawym grafitowym kolorze. Jasper, uniwersalny kamień na elewacje o dużej i ciepłej mieszance barw i kolorów. Malachit, łupek o tradycyjnym i poszukiwanym zestawieniu szarości z brązami (z przewagą tego pierwszego), kamień idealnie zgrywa się z drewnianymi elementami domu. Tutaj powinniśmy zrezygnować z marmurów i piaskowców. Nie są to zbyt trwałe materiały.

  Niewątpliwą zasadą kamienia naturalnego jest jego oryginalny wygląd. Jeśli wybierzesz produkty wykonany z naturalnym materiałów masz gwarancje unikalnego efektu. Naturalny kamień elewacyjny jest zawsze oryginalny i nigdy nie znajdziesz dwóch takich samym kamieni. Dlatego jeśli zależy Ci, aby wyróżnić swój dom i elewacje wśród sąsiednich powinieneś postawić na kamień naturalny!

  SONY DSC

  Kamień elewacyjny Malachit

  Kamień elewacyjny Malachit

  Właściwe zabezpieczenie kamienia elewacyjnego to podstawa.


  Przy kamieniu na elewacji nie można zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu. Do wyboru mamy wiele preparatów. Zwykłych, które mają za zadanie tylko zabezpieczyć kamień i takich, które prócz podstawowej ochrony podkreślają ich kolor. U nas impregnacji dokonujemy za pomocą preparatów firmy Drop. Charakteryzują się przede wszystkim dobrym zabezpieczeniem kamienia na warunki atmosferyczne i pięknie podkreślają kolor kamienia.

  Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

  Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

  Podsumowując, Wybierzmy odpowiedni kolor, nie zapominając o estetyce. Nie mieszajmy zbyt wielu kolorów na naszej elewacji, dwa, trzy w zupełności wystarczą. Dobierzmy odpowiednio trwały kamień na elewacje i zaimpregnujemy go, by służył nam pięknym wyglądem przez długie lata.

  Kamień elewacyjny Jasper C

  Kamień elewacyjny Jasper C

  Kamień na elewacje Jasper C

  Kamień na elewacje Jasper C

  Sorry, the comment form is closed at this time.