Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

HomeKamieńGranity w naszym domu, czyli granitowe blaty i parapety
blaty granitowe

Granity w naszym domu, czyli granitowe blaty i parapety

Granity w naszym domu, czyli granitowe blaty i parapety

Granity mają bardzo bogatą paletę kolorów i wzorów. Natura wyposażyła je w niespotykane mieszanki barw i zdobień. Zaczynając od kolorów jasnych kamienia Grey Pearl czy Yellowpink, idąc przez żółte i kremowe barwy kamieni Kashmir kończąc na czarnych granitach takich jak Star Galaxy. Na Świecie znajdują się setki innych granitów i nadal odkrywane są nowe złoża z niespotykanymi wcześniej granitami.

Schody granitowe

Schody granitowe

Kamień granitowy możemy wykorzystać niemal wszędzie, stosowany jest na bruku w formie kostki granitowej i obrzeży. Bardzo często używany do aranżacji zewnętrznych części domów w postaci parapetów, schodów czy płyt elewacyjnych. Wewnątrz najczęściej widywany w formie blatów, parapetów, posadzek i płytach naściennych.

Granit Star Galaxy na parapety i blaty z kamienia

Granit Star Galaxy

Granit Kashmir White na parapety i blaty

Granit Kashmir White

Granit Kashmir Gold na parapety i blaty

Granit Kashmir Gold

Granit możemy kupić w bardzo wielu formach, od wyrobów gotowych, kostek, parapetów czy płyt formatowanych po docinane na wymiar elementy takie jak blaty. Powierzchnia kamienia może być wypolerowana na wysoki połysk, satynowana lub płomieniowana. Dwie ostatnie konfiguracje wybierane na posadzki i schody ze względu na szorstką strukturę i bezpieczeństwo w użytkowaniu.
Przy wyborze musimy się też kierować grubością kamienia. Przy schodach trzeba wybrać grubszy kamień, by był wytrzymały i długo służył. Chudszy kamień możemy stosować na posadzkach czy ścianach. Do blatów i parapetów powinniśmy kierować się estetyką.

Blat granitowy

Blat granitowy

Granity w naszym domu, czyli granitowe blaty i parapety
4 (80%) 1 vote

Napisz komentarz