Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite
  Biały kamień

  Biały kamień

   

  Biały kamień

  Biały kamień ogrodowy

  Biały kamień naturalny możemy spotkać wszędzie: na ścianach i elewacjach, posadzkach, a nawet meblach. Kamień dekoracyjny w kolorze białym jest jednym z ulubionych materiałów do wykończenia nowoczesnych wnętrz. Możemy również coraz częściej spotkać go w ogrodach. I właśnie od białego kamienia ogrodowego chciałbym zacząć.

  Najbardziej popularnym produktem w tym kolorze są otoczaki Thassos. Thassos to biały kamień z Grecji, który trafia do nas w trzech frakcjach:

  • Żwir dekoracyjny Thassos 2-4 cm
  • Żwir dekoracyjny Thassos 4-8 cm
  • Żwir dekoracyjny Thassos 8-13 cm

   

   

  Biały kamień do ogrodu

  Z tego materiału produkowany jest również grys w dwóch frakcjach :

  • Grys biały Thassos 8-20 mm
  • Grys biały Thassos 14-30 mm

  biały kamień dekoracyjny

  hurtownia kamienia opole

  Jednak to nie wszystko w temacie białego kamienia do ogrodów. Do wyboru mamy jeszcze dwa produkty: grys biały Ajax, nazywany przez nas marmurem, który trafił do nas również z Grecji oraz nasz krajowy kamień, nazywany Biała Marianna. Między tymi grysami dekoracyjnymi mamy jedną podstawową różnicę, a mianowicie kolor. Biały grys marmurowy ma niemal biały kolor, delikatnie ciemniejszy niż mlecznobiały Thassos. Biała Marianna charakteryzuje się bardziej żółtym kolorem, niż jego Grecka odmiana. Opisane grysy najczęściej można nabyć w dwóch frakcjach:

  • Grys biały marmur 6-10 mm i 10-16 mm
  • Grys biała marianna 10-16 mm

  Mówiąc o białym kamieniu, obowiązkowo muszę wspomnieć o jego zabezpieczaniu. Pełny artykuł, jak odpowiednio przygotować kamień, by nie robił się żółty ani zielony, i który impregnat do kamienia wybrać można przeczytać tutaj. Przede wszystkim – drenaż, woda opadowa musi mieć gdzie ściekać. Jeśli mamy gliniastą ziemię, może być to jeden z powodów zielonego kamienia. Drugą sprawą jest folia, a raczej włóknina! Pod biały kamień do ogrodu musimy dać przepuszczalny materiał, aby woda swobodnie mogła przepływać. Ostatnią bardzo ważną rzeczą jest impregnacja. Do zabezpieczenia białego kamienia powinniśmy użyć specjalnego środa jakim jest Nanoqucik Pebbles White.

  Impregnat do kamienia

  Impregnat do kamienia białego

  Biały kamień elewacyjny

  W tej części artykułu opiszę kilka topowych produktów z kategorii kamień na ścianę

  Jeśli ktoś pyta mnie jaki biały kamień na ścianę wybrać, to zawsze przedstawiam dwa produkty. Pierwszy to Kamień elewacyjny Kwarc. Wspomniany materiał wykonany jest z białego kwarcytu i posiada wielkie, mieniące się cętki. Panele kamienne wykonane są w formacie 55/15 cm, dzięki czemu instaluje się je bardzo szybko, a uzyskany efekt to czysta magia. Dzięki zacięciu paneli kamiennych w „Z” efekt końcowy pozbawiony jest widocznych łączeń.

  biały kamień elewacyjny

  Biały kamień naturalny

  biały kamień do łazienki


  Drugim, nie mniej ciekawym produktem, są białe cegły z kamienia naturalnego. Specjalnie użyłem tutaj liczby mnogiej, bo mam na myśli dwa podobne do siebie produkty. Pierwszy nazywa się GR5 Solony. Jest to biała cegła dekoracyjna, wykonana z tego samego materiału co wyżej opisywane panele kamienne Kwarc. Drugim produktem są GR5 Milk. Te białe cegiełki mają delikatniejszą strukturę i są wykonane z białego marmuru. Cegły dekoracyjne mają wymiar 30/5 cm.

   

  białe cegiełki

  Milk

  biała cegiełka

  Solony

  Biały marmur

  Tą część chciałbym poświęcić tylko białym marmurom. A robię to dlatego, że marmur nadaje się niemal na każdą powierzchnię, z wyjątkiem zewnętrznego kamienia dekoracyjnego. Najczęściej wykorzystywanym białym marmurem w naszym kraju jest słynna Carrara. Ma ona mlecznobiały kolor i jest pozbawiona jakichkolwiek wtrąceń. Marmur Carrara wykorzystywany jest głównie na blaty. Dzięki światłoprzepuszczalnej strukturze, podobnie jak słynny Onyx, świetnie prezentuje się podświetlony na różne kolory. Prócz blatów z Carrary produkowane są również białe płytki marmurowe. Ze względu na porównywalną cenę do imitacji, lepiej wybrać oryginalny materiał.

  Marmur carrara C

  Marmur carrara

  Często zadawanym pytaniem jest: jak zabezpieczyć biały kamień marmurowy? Trzeba go odpowiednio zaimpregnować. Marmur jest wapieniem i musimy go dobrze zabezpieczyć.

  Biały kamień do akwarium

  Artykuł chciałbym zakończyć kilkoma słowami na temat akwarystyki. Sprzedając biały kamień akwarystom, zawsze przestrzegam ich, że są to marmury i powodują zmianę PH wody. Przed włożeniem marmurów do akwarium, kamień trzeba dobrze wygotować i wysuszyć, jednak nadal należy pamiętać o sprawdzeniu PH wody.

   

  Sorry, the comment form is closed at this time.