Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyAranżacja ogrodu z kamienia granitowego – efektowne wzory granitu

Aranżacja ogrodu z kamienia granitowego – efektowne wzory granitu

Aranżacja ogrodu ogólne zasady

Przed rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem własnego ogrodu, dobrze jest się zastanowić i zaplanować, jak ostateczny efekt naszych prac ma wyglądać. Przede wszystkim projekt należy dostosować do naszych możliwości, w tym finansowych, wielkości działki, rodzaju gleby. Powinniśmy się także zastanowić, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na pielęgnację ogrodu. Trzeba wziąć pod uwagę to, do czego ogród będzie wykorzystywany: czy będzie to miejsce, którego jedynym zadaniem jest dostarczanie przyjemności estetycznych czy też zamierzamy w nim np. urządzać przyjęcia i przyjmować gości.

Budowa ścieżek i alejek w ogrodzie

Trzeba przede wszystkim rozplanować, jak będą przebiegać ścieżki i alejki i czym będą wyłożone. Materiałów, z których możemy wybierać, jest sporo: kostka brukowa, żwir lub grys, naturalny kamień. Styl chodnika powinien harmonizować ze stylem, w jakim utrzymany jest dom.

Dobór roślin do ogrodu marzeń

Ważną sprawą jest dobór roślin. Uzależniamy go od rodzaju gleby, ale też od stopnia nasłonecznienia miejsca. Warto zasadzić w ogrodzie kilka krzewów zimozielonych, np. iglaków. Będą one zdobiły ogród przez cały rok, a latem będą stanowić tło dla roślin kwitnących. Jeśli chodzi o kwiaty, to mamy do wyboru rośliny jednoroczne i wieloletnie. Możemy je z sobą dowolnie komponować, sadząc np. tylko kwiaty w wybranych kolorach. Nie zapominajmy o trawniku, który także wymaga pracochłonnej pielęgnacji. Możemy zdecydować się na zasianie trawnika w tradycyjny sposób albo zakupienie trawnika “z rolki”, który można normalnie użytkować natychmiast po rozłożeniu.
Wielu z nas decyduje się na stworzenie w ogrodzie skalniaka, czyli kompozycji wykonanej z kamieni i kwiatów.

Często skalniak ma formę wzgórza, co pozawala lepiej go wyeksponować. Innym pomysłem na nadanie ciekawego charakteru ogrodowi jest stworzenie w nim oczka wodnego. Jest to zadanie pracochłonne ale efekt stanowi niewątpliwą ozdobę każdego ogrodu. Pamiętajmy, że o charakterze ogrodu decydują też takie elementy jak oświetlenie, które ostatnio często jest w ogrodach montowane.

Efektowne wzory kostki granitowej

Kostka granitowa to kostka szlachetna – wyprodukowana z naturalnych surowców. Granitowe projekty nadają otoczeniu nie spotykaną nutkę elegancji, szyku, luksusu. Na kostkę granitową nie każdego, niestety stać – ze względu na swoje ogromne walory estetyczne oraz praktyczne – granit jest kosztownym surowcem. Jednakże warto zaoszczędzić i wybrać właśnie jego – kostka granitowa sprawi, że będziesz oczarowany wyglądem swojego otoczenia przez długie, długie lata!

Czy wiesz, że granit był znany już w starożytności – wykorzystywano go do budowy monumentalnych budowli, które istnieją po dzień dzisiejszy! Kostka granitowa charakteryzuje się ogromną, niezwykłą wręcz trwałością. Inwestując w ten szlachetny materiał możesz mieć pewność, że przez długie lata będzie Ci bez problemu służył! Są różne rodzaje kostki brukowej, ale to właśnie granitowa kostka brukowa cieszy się szczególnym powodzeniem.

Granit jest kamieniem odpornym na ścieranie, materiałem niewrażliwym na czynniki atmosferyczne o dużej mrozoodporności i znikomej nasiąkliwości. Kostka granitowa doskonale nadaje się więc do wykładania dróg, placów oraz podjazdów, nadając im elegancji i niepowtarzalny charakter. Granit jest szeroko wykorzystywany w budownictwie drogowym, oraz- przede wszystkim – jako elementy architektury ogrodowej.

Aranżacja ogrodu z kamienia granitowego – efektowne wzory granitu
5 (100%) 2 votes

Napisz komentarz