Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyPrzewaga parapetów granitowych nad innymi materiałami – 7 zalet parapetów z granitu
zalety parapetów granitowych

Przewaga parapetów granitowych nad innymi materiałami – 7 zalet parapetów z granitu

Przewaga parapetów granitowych nad innymi materiałami – 7 zalet parapetów z granitu

Granit jest skałą magmową, a powinieneś wiedzieć, że takie skały powstają w temperaturze 1400 stopni Celsjusza! W skład tego materiału wchodzi kwarc, biotyty. Dzięki temu granit ma strukturę krystaliczną. Pewnie wiesz, że kryształy są bardzo twarde i odporne, w końcu diamentem można przeciąć nawet szkło. Granit jest wykorzystywany od wieków. Dawniej służył głównie do rzeźbiarstwa. Dzisiaj produkuje się z niego kostki granitowe na posadzki, blaty kuchenne, trwałe i antypoślizgowe schody oraz parapety granitowe.

Zalety parapetów granitowych

parapety z granitu

Parapety z granitu są trwałe

Pierwszą i najbardziej istotną zaletą jest trwałość, o której wspominam w rozpoczęciu. Kamień ma podobną strukturę do kryształu i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Przy zastosowaniu granitu nie musisz się martwić o zarysowania. Bez żadnych obaw możesz wykorzystywać je w formie półek i stawiać na nich najróżniejsze przedmioty. Granit ciężko jest zarysować, w najgorszym scenariuszu przy wyborze czarnego polerowanego kamienia mogą powstać mikro ryski, normalnie niemal niewidoczne. Ciekawostką jest to, że granit matowy dużo łatwiej utrzymać w czystości. Potocznie mówiąc, na matowym granicie nic nie widać.

Kamień jest zawsze oryginalny

Kolejną zaletą granitu, ale też każdego kamienia naturalnego jest unikatowość. Skały tworzy Matka Natura. Każda z nich powstaje w różnych warunkach, dzięki temu nigdy nie spotkasz dwóch takich samych produktów, nawet zrobionych z tego samego materiału. Każdy granit charakteryzuje się oryginalnym kolorem i wzorem. Jednak nawet jak wybierzemy taki sam materiał, zawsze efekt będzie troszkę inny. Świetnym przykładem jest granit star galaxy. Charakterystyczną cechą tego czarnego granitu są drobinki złota, które ma w swojej strukturze. Jednak w każdej płycie, te drobinki będą inaczej rozsiane, będą mniejsze lub większe. Zdarzają się też płyty niemal pozbawione tych złotych wtrąceń.

Duży wybór wzorów i kolorów

Następną zaletą jest ogromny wybór wzorów i kolorów. Parapety stalowe możemy kupić zwykle w jednej formie. Parapety PCV najczęściej mają kilka wzorów i kilka kolorów, jednak jest to nieporównywalnie mniej niż w przypadku granitów. Kolorów granitów są całe setki, od perłowo czarnych do praktycznie białych. Niestety tych ostatnich nigdy nie znajdziemy w czystej bieli. Białym granitem można jedynie nazwać granit Viscont White, który w zależności o żyły może być prawie cały biały z niewielkimi czarnymi pasami. Granit daje bardzo dużą game produktów w ciemnych kolorach. Najpopularniejszymi ciemnymi granitami w naszej hurtowni na parapety granitowe to: granit impala, granit star galaxy i granit nero zimbabwe.

Ogromne możliwości obróbki

Kolejną cechą tego materiału jest możliwość swobodnej obróbki. Granit możne mieć dowolnie wykończoną płaszczyznę. Do wyboru mamy:

  • Granit polerowany na wysoki połysk
  • Granit płomieniowany
  • Granit szlifowany
  • Granit satynowany
  • Granit groszkowany
  • Granit postarzany

Każda z wymienionych wykończeń charakteryzuje się innymi właściwościami. Na parapety granitowe stosuje się elementy polerowane, szlifowane, satynowane i postarzane. Są one łatwe w otrzymaniu czystości, pięknie wyglądają i świetnie sprawdzają się na parapety wewnętrzne i zewnętrzne.

Parapety granitowe nie przenoszą dźwięków

Bardzo ważnym walorem kamienia jest izolacja akustyczna. Ogromną przewagą parapetów granitowych nad stalowymi jest właśnie akustyka. Szczególnie ważne jest to, dla ludzi z problemami sennymi. Parapety stalowe w deszczowe noce mogą powodować bezsenność. Hałas odbijających się kropel od metalu może być nie do zniesienia. Przy parapetach kamiennych nie ma tego problemu. Kamień nie przenosi drgań i pozwala spokojnie spać podczas deszczowych nocy.

Granit jest świetnym izolatorem. Zabezpiecza dom przed wilgocią i utratą ciepła

Kolejną, już szóstą zaletą jest odporność na wilgoć. Granit charakteryzuje się niską nasiąkliwością, dzięki temu nie puchnie i nie pęka podczas pierwszych przymrozków. Parapety granitowe są też świetną izolacja przeciw wilgoci w domu. Od dawna, kamień wykorzystuje się jako element elewacji, bo od zawsze wiadomo, że spełnia on idealnie funkcje izolacji termicznej i zabezpiecza dom przed wilgocią i utratą ciepła.

Parapety granitowe można wyciąć dokładnie pod wymiar

Ostatnim walorem nie tylko parapetów granitowych, ale wszystkich produktów z tego materiału, jest możliwość wycięcia elementów na wymiar. Jest to duże udogodnienie przy budowie domu. Nie musimy się martwić, o to jak przeciąć kamień, czy na pewno się uda i czy przypadkiem nie będziemy musieli domawiać materiału. Parapety granitowe zamawia się u kamieniarza lub hurtowni kamienia z dokładnością do trzech milimetrów. Tym samym dostajesz parapety idealnie wpasowane do Twojego domu, gotowe do montażu!

Ile kosztują parapety granitowe?

Tym o czym warto wspomnieć na samym końcu jest cena. Cena parapetów granitowych jest głównie uzależniona od wybranego materiału. Koszt metra bieżącego parapetów granitowych zaczyna się od 99 zł w najtańszych materiałach, najdroższe mogą kosztować nawet 300 zł za metr bieżący gotowego parapetu.

Zaufaj mojej rekomendacji i do swojego nowego domu wybierz parapety granitowe. Dzięki temu będziesz miał parapety, które przetrwają całe pokolenia, będą piękne i zawsze modne, a Ty będziesz spał spokojnie.

czarne parapety granitowe

Napisz komentarz