Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyKamień na elewacje i ściany
Kamień na elewacje i ściany

Kamień na elewacje i ściany

Kamień na elewacje i ściany

Kamień na elewacje i ściany jest bardzo dobrym wyborem. Poprę tą wypowiedź kilkoma faktami i doświadczeniem, które nabyliśmy przez lata pracy z tym materiałem.

Kamień na elewacje

Hotel z kamienia elewacyjnego w Skalite

Zaczynając o tego co najważniejsze, czyli wygląd. Panele elewacyjne z naturalnego kamienia to ekskluzywny produkt. Stawiając na taką elewację, wyróżnimy dom wśród sąsiadów. Naturalny kamień na ścianę jest zawsze niepowtarzalny. Nie są to gipsowe odlewy, tutaj każda sztuka jest inna. Pozwala tworzyć to unikalne dekoracje, których nie będzie miał nikt inny.

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny Malachit

Idąc dalej w kierunku aparycji naturalnego kamienia elewacyjnego musimy zwrócić uwagi na fugi, a raczej ich brak. Panele kamienne kładzie się bezfugowo. Dzięki temu kamień zawsze wygląda znakomicie. Nie widać nierówności ścian, nie ma problemu, gdy nie uda się ułożyć ich perfekcyjnie równo. Brak fug ma też inny duży plus. Nie trzeba ich uzupełniać. Fugi podatne są na zabrudzenia, nabierają wilgoci i zielenieją, przez co efekt traci z każdym dniem. Panele elewacyjne z kamienia naturalnego kładziemy bez fug. Efekt będzie zawsze wzorowy, nie musimy dbać o uzupełnienie fugi, ani o czystość.

Kamień na elewację budynku

Kamień na elewację Malachit

Wspomniałem o czystości fug, a co z czystością kamienia na elewacje domu? O tuż nic, zaimpregnowany kamień jest całkowicie odporny na bród, przebarwienia w postaci zielonych i żółtych nalotów. Nie musimy się martwić o mycie elewacji, jak w przypadku tynków. Nie trzeba się przejmować osmalaniem, jak przy farbach. Kamień naturalny pozostaje perfekcyjny przez długie, długie lata.
Wystarczy impregnacja raz na na pół dekady.

Panele na sciane malachit

Panele na sciane malachit

Nie raz spotykam się ze stwierdzeniem „panele gipsowe są tańsze”. Nie zgodzę się z tą uwagą w najmniejszym stopniu. Może odlewy gipsowe za m2 są tańsze, ale. Właśnie, to ALE, jest bardzo dużo. Po pierwsze, gips jest barwiony, ładny jest przez jeden sezon. Później traci swoją barwę i trzeba go wymienić. Panele kamienne nigdy nie tracą swojego koloru. Odlewy narażone są na zabrudzenia, po czym bardzo ciężko je doczyścić. Kamień elewacyjny nie wie co to brud. Nie musimy traktować go co rusz karcherem. A co z montażem? Nasze panele na elewacje instaluje się bez problemu, nie mają fug. Specyficzna struktura maskuje wszystkie nierówności elewacji, czego nie można powiedzieć o odlewach gipsowych.

Kamień na ścianę i elewacje Jasper

Kamień na ścianę i elewacje Jasper

Kalkulując wszystkie za i przeciw kamieniu na elewacje, jestem całkowicie na tak.
Podsumowując, troszkę droższe panele elewacyjne za m2, rekompensują nam to wieloletnim, nienagannym wyglądem, rewelacyjnie łatwą instalacją i bezproblemową elewacją niewymagającą ciągłej pielęgnacji i czyszczenia.

Koniecznie zobacz nasz nowy i szczegółowy artykuł w kategorii: kamień na ścianę!

Panele kamienne Amber Panel dekoracyjny Amber

Panel dekoracyjny Amber

Kamień elewacyjny Kalcyt, Panele naturalne Jasper B

Panele naturalne Kalcyt

Sorry, the comment form is closed at this time.