Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnykamień dekoracyjny wewnętrzny – styl każdego wnętrza
kamień dekoracyjny wewnęrzny

kamień dekoracyjny wewnętrzny – styl każdego wnętrza

Elementy dekoracyjne powinieneś dobierać nie tylko zgodnie z panującą moda. Dekoracje powinny idealnie zgrywać się z wnętrzem i stylem w nim panującym. Jeśli masz przestronne wnętrze loftowe, gdzie główną rolę odgrywają meble z duszą wykonane z drewna i stali, to nie możesz do nich dołączyć takich ozdób jak kryształowe lampy, brokatowy kamień dekoracyjny, czy puchowego dywanu.

Głównymi zaletami stylu loftowego są ogromne przestrzenie, bez widocznych podziałów na konkretne pomieszczenia. Do takiego wnętrza idealnie pasują szarości stali i kamienia, naturalne drewno wykorzystywane do mebli i lamp oraz rdza i patyna jako dekoracje ścian i akcesoriów.

Podobnie jest w surowych wnętrzach skandynawskich, gdzie króluje minimalizm, który widać na każdym kroku. Opisywany styl jest skąpy w kolorach, najczęściej wszystko jest w zimnych kolorach bieli i brązów. Do takiego wnętrza również powinieneś dobrać odpowiednie detale.

Powrót natury – stylowy kamień naturalny

Kamień naturalny jest ponadczasowym materiałem. Można go wykorzystać do budowy jak i dekoracji. Naturalne elementy są zdecydowanie dużo trwalsze od nienaturalnych zamienników. Kamień jest tutaj świetnym przykładem. Domy z kamienia stawiane setki lat temu stoją do dziś. Nowoczesne betonowe konstrukcje nie mają szans na tak długą żywotność. Już rok, czy dwa lata po budowie często zdarzają się problemy z pękającymi ścianami, wilgocią czy utratą ciepła. To co będzie za 100 lat?

Kamień naturalny od setek lat wykorzystywany był do budowy. Jest on bardzo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Jednym słowem, żadna pogoda mu nie wadzi.

Naturalne elementy z kamienia, są także używane do dekoracji. Z kamienia rzeźbiono od całych tysiąc leci. Stosowano do tego głównie marmur, który jest dosyć miękki i łatwy w obróbce. Kamień oczywiście był używany również do dekoracji ścian czy posadzek.

Kamień dekoracyjny był i jest widywany wszędzie. Można wykorzystać go w dowolne miejsce, na ściany, posadzki, blaty kuchenne, dachy a nawet do ogrodu, a dzięki ogromnej ilości dostępnego materiału, kamień dekoracyjny jest dostępny w niskich cenach jak i droższych. Dzisiaj praktycznie każdy może pozwolić sobie na dekoracje z kamienia naturalnego. Kiedyś była to domena tylko najbogatszych.

kamień dekoracyjny do salonu

Kamień dekoracyjny wewnętrzny – Do nowoczesnych i stylowych domów

Tak jak wcześniej pisałem, aby dobrać odpowiedni kamień dekoracyjny w wnętrza, musisz dobrze go dopasować do obrazu całości. Kamień jest pięknym i wdzięcznym materiałem. Dobrze wyeksponowany będzie przyciągał wzrok każdego, dlatego musi idealnie zgrywać się z całym wnętrzem.

Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu i wybierz kamień elewacyjny! Ten materiał świetnie nadaje się do wewnątrz. Każdy panel jest wykonany z kamienia naturalnego. W naszej hurtowni kamienia nie sprzedajemy żadnych imitacji! Każdy produkt jest robiony z naturalnych skał! To gwarantuje najlepszą jakość i pewność, że Twój kamień dekoracyjny, wewnętrzny będzie trwały i zawsze modny.

Modny kamień dekoracyjny jest tutaj słowem klucz, bowiem moda na kamień była i będzie zawsze. Kamień był wykorzystywany w każdym momencie dziejów Świata. Żadna epoka się od niego nie odwróciła i to się nigdy nie zmieni.

Kamień dekoracyjny na ścianę w salonie

Kamień dekoracyjny – wewnętrzny do salonu, kuchni i przedpokoju

Kamień możemy wykorzystywać w całym domu. Nie warto ograniczać się tylko do salonu, gdzie najczęściej widuje się go na ścianie z telewizorem. Elementy kamienne są idealną dekoracja, dlatego warto stosować je w różnych miejscach.

Wiele Pań Domu nie wyobraża sobie swojej kuchni bez pięknego blatu kamiennego. Blaty granitowe są nie tylko pięknym kamieniem dekoracyjnym do Twojej kuchni, są też świetnym elementem użytkowym.

kamień dekoracyjne do przedpokoju

Kamień dekoracyjny do kuchni

Blaty granitowe mają nieocenione cechy użytkowe. Po pierwsze, kamień ma bardzo niską nasiąkliwość, królem tutaj jest oczywiście granit. Dzięki temu Twój blat nie będzie się przebarwiać czy puchnąć od rozlanej wody, jak bywa przy blatach kuchennych z MDF. Blaty granitowe są odporne na zarysowania, dzięki temu montujesz blat raz, na wiele lat, a on zawsze jest tak piękny jak w dniu montażu. Najważniejsze jednak jest to, że granit jest odporny na wysoką temperatura, dzięki temu bez żadnych problemów możesz postawić na nim naczynia prosto z pieca! A to wszystko bez żadnych konsekwencji, że kamień się odbarwi czy zacznie pękać!

kamień dekoracyjny do kuchni

 

Kamień dekoracyjny do przedpokoju

Pewnie nie raz spotkałeś się z ciemnymi przedpokojami bez żadnego okna. Niestety tak wiele korytarzy jest projektowana. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest biały kamień dekoracyjny do wnętrz. Biały kamień elewacyjny rozświetli wnętrze i optycznie je powiększy. Kamień, także stworzy niesamowity efekt naturalnej groty, jest trwały i odporny na zabrudzenia podczas ocierania się brudnymi butami, czego niestety nie można powiedzieć o farbie. Tą po roku najczęściej trzeba odnowić, bo jest brudna o setek odcisków i brudu. Z kamieniem dekoracyjnym nie będziesz mieć tego problemu.

Jak czyścić kamień dekoracyjny, wewnętrzny?

Bardzo często spotykam się z tym pytaniem. Zwykle w takim wypadku zadanie kontr pytanie, czy Twój kamień jest zaimpregnowany? Najczęściej uzyskuje odpowiedź, że kamień jest wewnątrz i nie trzeba go impregnować, ale czy na pewno? Impregnaty do kamienia naturalnego nie mają za zadanie tylko zabezpieczyć kamienia przed wilgocią i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nasz impregnat do kamienia jest także antystatyczny. Znaczy to tyle, że na Twoim kamieniu nie będzie zbierać się tyle kurzu, a czyszczenie będzie ograniczać się do delikatnego odkurzenia za pomocą zmiotki raz na jakiś czas.

Jak kłaść kamień dekoracyjny wewnętrzny?

Montaż kamienia dekoracyjnego może być trudny lub prosty. Wszystko zależy od tego jaki materiał wybierzesz. Zaufaj mojej rekomendacji i wybierz panel kamienny. Są to płytki o formacie 55×15 cm, sklejone z mniejszych cegiełek. Dodatkowo płyta kamienna jest wykonana w formę litry „Z”. Dzięki temu kamień elewacyjny kładzie się bardzo szybko, a efektem takiej budowy jest brak widocznych łączeń. Dlatego Twoja ściana będzie wyglądać pięknie i estetycznie.

Montaż kamienia dekoracyjnego

Montaż kamienia dekoracyjnego

Jeśli szukasz dokładnej instrukcji montażu kamienia elewacyjnego koniecznie zobacz ten artykuł, w którym opisuj montaż kamienia elewacyjnego.

Cena kamienia dekoracyjnego do wnętrz.

Ceny kamienia są bardzo różne, w zależności od wybranego produktu, dostępności, ilości i oczywiście transportu. Kamień wykorzystywany na elewacji, można kupić już od 40 zł za m2. Kamień w formie panelu, zaczyna się od 119 zł za m2!

Napisz komentarz