Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień naturalnyBiała cegła na ścianie i stylu industrialnym. Moda, która trwa wiecznie. ❤️❤️❤️
Biała cegła na ścianę

Biała cegła na ścianie i stylu industrialnym. Moda, która trwa wiecznie. ❤️❤️❤️

Tradycyjna jak i biała cegła na ścianie jest nieodłączną częścią tego stylu wnętrz. Styl industrialny pochodzi z USA i oznacza przemysł. Pewnie nie raz widziałeś filmy amerykańskie z lat 80, a w nich wielkie fabryki z cegły. To właśnie tam narodził się ten styl i przywędrował do Polski w latach 90. Moda mocno zakorzeniła się w naszym kraju podczas przekształcania fabryk w obiekty mieszkalne.

cegła dekoracyjna

Wnętrza w takim stylu charakteryzują się olbrzymimi przestrzeniami, jak na fabryki przystało. Jeśli posiadasz mieszkanie w dawnej fabryce z wielkimi oknami możesz śmiało stanąć przed wyzwaniem aranżacji swoich wnętrz, w typowym brooklińskim stylu.

Nieodłączną częścią tych wnętrz są dobrze dobrane kolory. Dominujące barwy to biały i szary, które idealnie wpasowują się w rzeczywistość rozkwitu przemysłu. Możesz na wiele sposobów zaprojektować swoje wnętrze. Zaczynając od pomalowania ścian na biało, które optycznie powiększą przestrzenie. A jest to jeden z kluczowych elementów industrializmu.

Kolor szary to najczęściej elementy betonowe. Zamiast betonu możemy również użyć kamienia naturalnego w tych samych barwach. Idealnie sprawdzą się tutaj płytki kamienne w różnych formatach. Naturalne elementy zawsze są pożądane we wnętrzu. Nawet tak nietypowym jak fabryki z ubiegłego wieku.

Następnym elementem, którego nie może zabraknąć jest metal, kamień i drewno. W każdej fabryce znajdzie się go pod dostatkiem. Najczęściej w formie regałów, maszyn i narzędzi. W naszym wnętrzu również nie może takich zabraknąć. Świetnie sprawdzą się tutaj właśnie półki i regały wykonane z surowej stali i drewna naturalnego. Ten element jest wybierany również dla jego trwałości. Podobnie jest z drewnem i kamieniem. Są one wykorzystywane do mebli i dekoracji. Wspomniana wcześniej biała cegła Milk z kamienia naturalnego sprawdzi się tutaj idealnie.

biała cegła milk
w stylu industrialnym
styl industrialny

Meble dla tak niecodziennego stylu muszą mieć swoją duszę. Nie znajdziesz takich w popularnych sklepach meblowych czy marketach. Najlepiej sprawdzą się tutaj meble z naturalnego kamienia i naturalnego drewna dębowego z elementami stalowymi. Dąb jest symbolem długowieczności i z takim samym założeniem budowano kiedyś fabryki. Miały istnieć przez wieki. Podobnie jest z kamieniem naturalnym. Idealne do tego wnętrza będą stoły z granitu impala lub spieków kwarcowych z dodatkiem ciężkich i solidnych nóg stalowych malowanych na czarny mat.

Ostatnią rzeczą, o którą musisz zadbać są dodatki. Tutaj również musisz wybierać pośród drewna, kamienia i metali. Cudownie sprawdzają się lampy w kolorach mosiądzu i miedzi wraz z żarówkami Edisona o mocno przytłumionym świetle, charakterystycznej dla tych z ubiegłego wieku. Świetnie sprawdzą się dodatki w kolorze patyny. Idealnym dodatkiem na ściany będą płytki kamienne brass grey w szarym kolorze z dodatkiem rdzy. Ten kamień pasuje jak ulał do mosiądzowych lamp i dodatków.

wnętrze industrialne

Jak zaaranżować białą cegłę w salonie? Naturalna biała cegła do salonu z kamienia.

biała cegła
białe cegiełki

Białe cegiełki sprawdzą się świetnie nie tylko w stylu industrialnym. Biały kolor jest polecany zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń. Pomoże on optycznie powiększyć wnętrze. Nawet niewielki dodatek w postaci jeden ściany z białej cegły w salonie wizualnie powiększy przestrzeń.

Białe cegły są modne już od 30 lat w Polsce. Nie straciły swojego zainteresowania przez ten czas, a wręcz przeciwnie. Moda na cegły ciągle rośnie. Co widać w najnowszych projektach wnętrz.

Cegła jest również bardzo trwała, to samo tyczy się kamienia naturalnego w postaci cegiełki na ścianę. Efekt cegiełki z kamienia jest bardzo podobny do wersji klasycznej, jednak ma on jedną ogromną przewagę nad cegłą tradycyjną. Mianowicie kamień naturalny nie jest malowany na biało. Jest to jego naturalna struktura, i kolor która nawet po ukruszeniu zostaje tak samo piękna. Cegłę niestety trzeba ponownie zabarwić lub wymienić.

Płytki z białej cegły. Komfort montażu

Kamień naturalny daje nam jeszcze jedną ciekawą możliwość. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jaką mordęgą może być klejenie każdej pojedynczej płytki z osobna. Fugowanie ich a następnie zabezpieczenie. Z pomocą przychodzą nam panele kamienne. Są to połączone małe cegiełki w płytki o formacie 55×15. Montaż takiego kamienia jest bardzo szybki, nie wymaga fugowania a efekt jest zawsze zachwycający. Idealnym zamiennikiem dla cegły będą panele kamienne Kwarc.

kamień elewacyjny kwarcowy
Biały kamień kwarc

Jak wkomponować białą cegłę w kuchni?

Kuchnia jest następnym miejsce zaraz po salonie gdzie warto zaaranżować białą cegłę. Tyczy się to zwłaszcza kuchni o budowie wąskiego prostokąta. Instalujemy wtedy białą cegłę na długiej wąskiej ścianie. Pozwoli to nam optycznie poszerzyć pomieszczenie.

Często widzę wizualizację, na której cegła jest użyta w miejscu między blatem kuchennym a górnymi szafkami. Nigdy tak nie rób. Cegła bardzo szybko się zabrudzi i nie będzie dało się jej wyczyścić. Idealnym rozwiązaniem w kuchni będą biała cegła z kamienia naturalnego solony. Cegiełki mają krystaliczną strukturę podobną do kryształów soli, od których bierze swoja nazwę.

Jeśli szukasz dużych przestrzeni, dobrze się w nich czujesz to styl industrialny będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Proste i stylowe wnętrza brooklińskich fabryk nigdy nie tracą na popularności. Tutaj znajdziesz więcej cegiełek i  kamienia elewacyjne

Napisz komentarz