Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

  +48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
  Katalog Skalite

  Blog

  Hurtownia kamieniaKamień dekoracyjnyGdzie kupić kamień elewacyjny i jaki wybrać? Kamień elewacyjny bez fugi
  okładzina kamienna

  Gdzie kupić kamień elewacyjny i jaki wybrać? Kamień elewacyjny bez fugi

  Kamień naturalny to idealny materiał do budowy i na elewacje. Stosowano go od początków budownictwa. Kiedy ludzie z koczowniczego trybu życia przeszli na stały, zaczęły powstawać domy i wioski, a głównymi materiałami budulcowymi były drewno i kamień.

  Dlaczego zdecydowano się właśnie na nie? Przede wszystkim chodziło o trwałość. Nic w tamtych zamierzchłych czasach nie mogło się równać z kamieniem naturalnym i drewnem. W zasadzie zostało tak do dzisiaj. Kamień to idealny materiał dekoracyjny i budowlany. Podobnie jest z drewnem.

  Teraźniejszość odeszła jednak od wykorzystania kamienia jako materiał budulcowy z kilku powodów. Przede wszystkich brakuje fachowców potrafiących budować fundamenty i całe domy z kamienia. Kolejnym powodem są ceny. Koszt materiału i odpowiedniego fachowca byłby ogromny. Niewiele osób byłoby stać na taki luksów. Jednak, aby zachować formę kamienia, oraz wykonać cały dom w rozsądnych pieniądzach, można zastosować naturalny kamień elewacyjny.

  kamień elewacyjny steel silver
  Kamień elewacyjny Steel Silver

  Gdzie kupić kamień elewacyjny? Market czy sklep z kamieniem naturalnym?

  Warto się zastanowić, skąd markety wielkopowierzchniowe biorą swoje materiały. Najczęściej zaopatrują się u sprzedawców, którzy zajmują się konkretną branżą lub gamą produktów. W tym przypadku, kamień elewacyjny w marketach pochodzi najczęściej z hurtowni kamieni naturalnych.

  Market to dodatkowy pośrednik, który musi zarobić na sprzedaży materiałów. Duże sklepy to także duże wydatki, dlatego aby market mógł funkcjonować musi zarobić sporo na danym materiale.

  A co jeśli kamień naturalny w markecie jest tańszy? Zwykle niesie to ze sobą pewne haczyki. Często się mówi, o materiałach w markecie, które są gorszej jakości, niż te z hurtowni budowlanych. Podobnie jest z kamieniem naturalnym. W przypadku kamienia elewacyjnego widać spore różnice. Przede wszystkim wielkość płytek elewacyjnych. Tzw „marketówki” mają wielkość 35×15 i grubość około 0.8 cm. Kamień elewacyjny z hurtowni kamienia Skalite, to płyty wielkości 55×15, a nawet 60×15. Grubość płytek zaczyna się od 1,2 cm. Warto jednak dodać, że mamy produkty o grubości 2, 3 a nawet 5 cm idealnie imitujące kamień murowy!

  elewacja z kamienia 7
  hurtownia kamienia skalite

  Czy kamień elewacyjny lepszej jakości z hurtowni kamienia jest droższy? Niekoniecznie. Często nasz materiał dużo lepszej jakości, którą widać na pierwszy rzut oka jest w podobnej cenie. A biorąc pod uwagę indywidualne wyceny, bywa i tak, że nasz kamień, dużo solidniejszy wyjdzie taniej niż w markecie.

  5/5 - (1 vote)

  Sorry, the comment form is closed at this time.