Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamień naturalnyBrukarstwo, krawężniki granitowe

Brukarstwo, krawężniki granitowe

Brukarstwo, krawężniki granitowe

Nasza firma uruchomiła w nieczynnym od 1929 roku wyrobisku wydobycie granitu i wybudowała zakład produkujący między innymi następujące produkty:

 

kostka granitowa 45000 ton rocznie oraz płyty granitowe ok. 25000 m2 rocznie. Handlujemy również krawężnikami granitowymi wysokiej jakości.

 

W chwili obecnej firma eksploatuje dwa złoża Kostrza-Piekiełko i Kostrza-Lubicz o łącznej wielkości złóż 25 mln ton. Nasz granit to granit strzegomski – znany też za granicami kraju jako granit z Piekielnej Góry.

Firma zatrudnia ok. 100 pracowników i jest od lat solidnym pracodawcą. Spółka jest trwałym elementem ekonomicznego krajobrazu gminy Strzegom. 90% produkcji eksportujemy od lat do Niemiec. Jesteśmy znani z doskonałej logistyki, terminowości oraz indywidualnego podejścia do każdego zamówienia.

Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją szerokiej gamy produktów z granitu. Specjalizujemy się w produkcji takich produktów jak: krawężniki granitowe, kostka granitowa, płyty granitowe, parapety granitowe, kamień murowy, oporniki, schody granitowe i inne wyroby z granitu.

W ciągu tych lat zrealizowaliśmy dostawy materiałów na bardzo znane obiekty w Niemczech jak na przykład Pariser Platz koło Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Invalidenpark w Berlinie, otoczenie Dworca Głównego w Lipsku, Stare Miasto w Wittenbergu (miasto Marcina Lutra), Domaquaree w Berlinie, powierzchnie zewnętrzne Ambasady Brazylijskiej w Berlinie, Spreebogen Park w Berlinie, itp. Wymienienie wszystkich obiektów, na które dostarczaliśmy materiał zajęłoby kilkadziesiąt stron A4. Nasze wyroby takie jak krawężniki granitowe czy płyty znajdziecie Państwo od Flensburga po Monachium i od Berlina po Wiesbaden. W Polsce znajdziecie Państwo nasze wyroby na przykład na placu Zamkowym w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową na krawężniki granitowe, kostki, parapety, czy płyty. Gwarantujemy, że na wszystkie nasze wyroby posiadamy odpowiednie certyfikaty.

Jak piszą o nas i komentują wpis

 • 20-09-2016

  James Burke

  This is Photoshop’s version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quisbibendu
  mauci elit consequat ipsutis sem nibsed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accums anp sum velit. Nam nec tellus. This is Photoshop’s version of Lorem Ipsn gravida.

  • 20-09-2016

   Jonathan Smith

   This is Photoshop’s version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quisbibendumauci elit consequat ipsutis sem nibsed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accums anp sum velit. Nam nec tellus. This is Photoshop’s version.