Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Hurtownia kamienia Opole

HomeHurtownia kamienia Opole

Garden design with stones

Realizacje

Elewacje z kamienia Ogrody Bruki Ogrodzenia z kamienia Wnętrza

Czytaj więcej… »

dynasil FX

Impregnat do kamienia

impregnat do kamienia Jest wiele powodów, dla których należy stosować impregnat do kamienia. Przede wszystkim jest to produkt zabezpieczający kamień przed działaniem szkodliwych substancji znajdujących …

Czytaj więcej… »

Wapień Kremowy

Kamień Elewacyjny Nieregularny

Gnejs – Marmur- Dalmacja – Przebarwienia Gnejs – Słoje Gnejs – Dendryt – Andezyt – Piaskowiec …

Czytaj więcej… »

Kamień naturalny Skalite

Dla wszystkich, którzy kochają naturalne otoczenie w swoim domu, polecamy najwyższej jakości kamień naturalny. Tylko u nas mają Państwo pełny wybór kamieni oferowanych w całym zakresie wielkości. Kamienie naturalne najpowszechniej występują w przyrodzie, a dzięki temu doskonale komponują się z każdym otoczeniem. Taras, skalniak, ścieżka czy podjazd. Każde z tych miejsc jest równie dobrze, aby udekorować je kamieniami naturalnymi. Kształty nieregularne, jak i ciosane w równoległoboki. Murki oporowe, schody i progi. Kamień naturalny nadaje się do wykorzystania w każdym zadaniu, w którym liczy się wygląd, jakość i solidność. Aby zwiększyć odporność kamienia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także chronić go prze porastaniem mchem, zalecamy stosowanie odpowiednio dobranych impregnatów w płynie. Znajdą je Państwo w naszym sklepie, w opakowaniach o różnej pojemności. Specjalizujemy się w sprzedaży kamienia elewacyjnego, dekoracyjnego, a także kamieni naturalnych i ogrodowy. Nasza oferta nieustannie ulega wzbogaceniu o kolejne, nowe rodzaje kamieni kolorowych.

Kamień Elewacyjny Nieregularny


Gnejs NR 0

Gnejs

Marmur Nr 1

Marmur

Dalmacja NR 2

Dalmacja

Gnejs NR 3

Gnejs

Gnejs NR 4

Gnejs

Gnejs NR 5

Gnejs

Gnejs NR 5 Przebarwienia

Gnejs

Gnejs NR 5 Słoje

Gnejs

Gnejs NR 6

Gnejs

Dendryt NR 6

Dendryt

Gnejs NR 8

Gnejs

Andezyt NR 9

Andezyt

Andezyt NR 9a

Andezyt

Niemiec NR 10

Niemiec

Gnejs NR 11

Gnejs

Piaskowiec NR 12

Piaskowiec

Kwarcyt Pawie oko NR 13

Kwarcyt Pawie

Porfir NR 14

Porfir

Marmur GR 1

Marmur

Marmur GR 2

Marmur

Granit GR 3

Granit

Kwarcyt GR 4

Kwarcyt

Kwarcyt GR 5

Kwarcyt

Kwarcyt GR 6

Kwarcyt

Kwarcyt GR 8

Kwarcyt

Kwarcyt turecki

Kwarcyt turecki

Drzewo Tureckie

Drzewo Tureckie

Serpentynit Włoski

Serpentynit Włoski

Piaskowiec Siwy

Piaskowiec Siwy

Łupek Szarogłazowy

Łupek Szarogłazowy

Piaskowiec Żółty

Piaskowiec Żółty

Wapień Kremowy

Wapień Kremowy

Kamień elewacyjny

Wysokiej jakości, eleganckie i trwałe wykończenie elewacji można uzyskać, stosując kamień elewacyjny. Oferowany w kilkunastu różnych kolorach, wielkościach i fakturach, idealnie nadaje się do ozdobienia fragmentów ścian, lub ułożenia na całej powierzchni. Tworzona przez kamień powierzchnia, po zaimpregnowaniu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, szczególnie wilgoci. Bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, wymaga minimalnego zaangażowania i czynności konserwujących. Szybki i nieskomplikowany montaż sprawia, że kamień elewacyjny może być układany niemal przez każdego. Jeżeli poszukują Państwo ciekawej propozycji dla elewacji swojego budynku, warto rozważyć zakup kamienia elewacyjnego. Oferowane przez niego wysokie możliwości sprawiają, że stanowi wyborną ozdobę każdego budynku – prywatnego lub komercyjnego. W ofercie posiadamy szeroki asortyment kamieni elewacyjnych w konkurencyjnych cenach. Doradzamy przy wyborze najlepszego. Prowadzimy również sprzedaż najlepszych na rynku impregnatów do kamieni elewacyjnych i nie tylko.

Modny ogród

Podobają ci się ogrody takie jak te w czasopismach branżowych? Jeżeli tak, to również możesz być właścicielem jednego z podobnych. Aby rozkoszować się tak ciekawym projektem, wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Zamiast nich bardziej się liczy pomysł i fantazja, aby nadać swojemu ogrodowi to, czego nie mają inne. Wiele zależy od tego, czy potrafisz umiejętnie korzystać z materiałów. Przykładem tego, jak można w niezwykły sposób zbudować ogród, są ogrody tworzenie z kamieni. Tani kamień naturalny jest osiągalny w każdym miejscu kraju. Jego ładny wygląd i ciekawa budowa idealnie się nadaje by budować z niego murki, aleje i tarasy.

Modny ogród powinien być również obsadzony prawidłowo dobraną roślinnością. Połączenie naturalnej zieleni i szarości kamieni daje wspaniałe efekty, które będą się podobały niemal każdemu. Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się czy kamień naturalny jest odpowiedni dla twojego ogrodu, powinieneś obejrzeć zdjęcia przykładowych realizacji, w których został on zastosowany. Prawdopodobnie dzięki temu będziesz mógł nabrać pewności że dobrze robisz kupując go.

kamień naturalny

Kamień Ogrodowy

Płytki z Kamienia

Płytki z Kamienia

Paski z Kamienia

Paski z Kamienia

Kamień Murowy

Kamień Murowy

Kostka Granitowa

Kostka Granitowa

Gabiony

Gabiony

Kamień Nieregularny

Kamień Nieregularny

kamień naturalny

Panele Kamienne

Kamień gipsowy

Kamień gipsowy

Impregnat do kamienia


Impregnat do kamienia

Jest wiele powodów, dla których należy stosować impregnat do kamienia. Przede wszystkim jest to produkt zabezpieczający kamień przed działaniem szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu i deszczu. Dodatkowo zabezpiecza ona powierzchnię kamienia, ułatwiając jego czyszczenie. Impregnat do kamienia nie pozwala aby zanieczyszczenia wnikały w porowatą strukturę, skąd są znacznie trudniejsze do usunięcia, niż z powierzchni. Impregnat do kamienia, w zależności od rodzaju może być nakładany na kilka sposobów. Najczęściej stosowana jest metoda natryskowa, lub nakładanie za pomocą pędzla lub szczotki. Impregnaty są bezpieczne dla kamieni i nie powodują na nich żadnych odbarwień. Niewidoczne gołym okiem, tworzą mikroskopijną barierę, dzięki której kamienie dłużej zachowują swoją pierwotną elegancję. Impregnat do kamienia powinien być stosowany zarówno do zabezpieczania kamieni na zewnątrz budynków, jak i tych wewnątrz. Chroni wtedy przed wnikaniem w pory tłuszczu i innych zanieczyszczeń obecnych w każdym mieszkaniu.

Po co stosuje się impregnat do kamienia

W jakich celach należy impregnować kamienie? Przecież to nie są materiały, które mogą się rozkładać pod wpływem wilgoci lub być zaatakowane przez szkodniki, tak jak drewno. To wszystko prawda. Ale impregnat do kamienia należy stosować w innych celach. Przede wszystkim po to, aby w przyszłości ułatwić sobie jego czyszczenie. Impregnaty zabezpieczają powierzchnię kamienia, tworząc na nią cienką warstwę. Dzięki temu zabrudzenia nie przedostają się do por w kamieniu, ale osadzają na impregnacie. Dzięki temu wystarczy zastosować wodę pod dużym ciśnieniem, aby dokładnie wyczyścić kamień ze wszystkich zalegających na nich zanieczyszczeń. Dodatkowo, impregnat do kamienia zabezpiecza kamień przed powstawaniem na nich mchów. To częste zjawisko, które występuje w miejscach zawilgoconych i zacienionych. A takich w ogrodzie nie brakuje. Zaimpregnowane kamienie przez długi czas zachowują swój znakomity wygląd i są wspaniałą ozdobą każdego ogrodu. Jest to coś, o czym marzy każdy z nas, dlatego warto stosować impregnaty.

Czym są elewacje?

Dziś zajmiemy się kwestią fasady. Czym rzeczywiście są owe rzeczone elewacje? Są to zewnętrzne ściany budynku wraz z wszystkimi znajdującymi się na tych ścianach elementami. Elewacje mogą się niesłychanie różnić od siebie. Odróżnia się również warianty elewacji w zależności od położenia. Mogą to być elewacje: frontowa, boczna, ogrodowa, wschodnia, zachodnia. Elewacja znajdująca się od strony ulicy jest zazwyczaj w największym stopniu reprezentatywna. W poprzednich czasach frontalne elewacje były wielokrotnie upiększane właściwym, rozkosznym dla oka wzorem, czy atrakcyjnym tynkiem. Obecnie elewacje są raczej proste i skromne, choć istnieją oczywiście od tego wyjątki. Raz po raz więcej firmy budowlanych wzbogaca swoją ofertę o wykończenia elewacji budynków. Nie zapominajmy, że nieraz współcześnie jest to połączone z poprzednim ociepleniem zewnętrznym budynku, na którym później wykonuje się właściwą elewację.