Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

Hurtownia kamieniaKamieńKamień na elewacje czy odlewy
Kamień naturalny w budownictwie

Kamień na elewacje czy odlewy

Naturalny kamień na elewacyjny, a gipsowe płytki.

Przed takim wyborem staje pewnie wielu właścicieli domów, którzy umyślili sobie kamień na elewacji. Postaram się w kilku zdaniach opisać swoje za i przeciw na takie rozwiązania.

Kamień na elewacje Kalcyt

Kamień na elewacje Kalcyt

Kamień elewacyjny Kalcyt

Kamień elewacyjny Kalcyt

Trwałość
Pierwsza i najważniejszą rzeczą, kierując się przy wyborze jest trwałość materiału. Będzie on narażony przez cały rok na zmieniającą się pogodę. Deszcz, grad, śnieg a zaraz po tym skwar. Odpowiednio dobrany i zabezpieczony kamień elewacyjny z naturalnego materiału jest niemal niezniszczalny. Grad czy deszcz nie robią na nim wrażenia, również nie ma co się obawiać o utratę koloru. Kamień ma swoją naturalną kolorystykę, nie jest barwiony dzięki czemu nie utraci swojej barwy z czasem. Odlewy gipsowe, niestety nie są najtrwalszym materiałem, te gorszej jakości szybko stracą swoją barwę i będą nadawały się do wymiany.

Kamień na elewacje Amber

Kamień na elewacje Amber

Kamień elewacyjny Amber

Kamień elewacyjny Amber

Estetyka
Estetyka kamienia elewacyjnego jest równie istotną rzeczą. W końcu na tym nam zależy, by dom prezentował się jak najlepiej, a sąsiedzi nam go zazdrościli. Elewacyjna wykonana z kamienia pochodzenia naturalnego jest szalenie atrakcyjna. Przemawia na to kilka powodów. Pierwszy jest taki, że nie jest to zbyt częsty widok, a to co rzadkie jest piękne. Drugą sprawą jest niepowtarzalność wzoru. Naturalny kamień elewacyjny tworzy jeden obraz, nie jesteśmy w stanie pokazać pojedynczych elementów, jak w przypadku podrób gipsowych.

Elewacja kamienna - panele kamienne na elewacje hotelu

Elewacja kamienna – panele kamienne na elewacje hotelu

Dom z kamienia elewacyjnego

Hotel z kamienia elewacyjnego

Efekt końcowy
To na co również trzeba zwrócić uwagę jest cena. Kamień elewacyjny wykonany z naturalnych materiałów jest nieco droższy od nieefektywnych płyt gipsowych. Cena za metr kwadratowy jest czasem dwukrotnie wyższa. Jednak biorąc pod uwagę prostotę instalacji naturalnych kamieni elewacyjnych, ta różnica się niemal wyrównuję. Przy układaniu Naturalnego kamienia dekoracyjnego nie potrzebujemy fachowców, kamień kładzie się bardzo prosto, bezfugowo. Struktura kamienia pozwala zgubić wszystkie nierówności ścian.

Kamień na elewację budynku

Kamień na elewację budynku

Podsumowując kamień elewacyjny z naturalnego materiały jest dużo trwalszy i przestawia dużo lepszy efekt końcowy. Jest to wybór na lata i mimo troszeczkę wyższej ceny, mamy pewny materiał, który nie będzie trzeba wymieniać po dwóch latach.

Kamień na elewacje czy odlewy
4 (80%) 2 votes

Napisz komentarz