Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

HomeKamieńKamień ozdobny w ogrodach
Otoczak czarny

Kamień ozdobny w ogrodach

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kamień ozdobny w ogrodach

Kamień ozdobny w ogrodach, czy jak się popularnie przyjęło kamień ogrodowy, to dziś idealny sposób na aranżacje ogrodu. Mnogość pomysłów które dzięki bogatej bazie produktów można zrealizować, daje pewność unikalnego ogrodu. Z pomocą kamieni ogrodowych można stworzyć różne obrazy ogrodu. Zaczynając od małych rabatek wokół drzew i krzewów z kory kamiennej i białych grysów, przez duże place wyłożone otoczakami, które pięknie prezentują się w słońcu. Nieodzownym elementem ogrodów są skalniaki, dzięki wykorzystaniu kamienia ozdobnego Skalite, takie elementy właśnie jak skalniak będą mocno przyciągały uwagę. Warto wspomnieć o pięknych oczkach wodnych które można zaprojektować z użyciem płytek otoczanych białych lub złotych, będą ładnie podkreślać efekt końcowy. W naszym asortymencie kamienia ogrodowego można znaleźć między innymi:

 

 

Kamień ozdobny w ogrodach

Kamień ogrodowy biały

 

 

Otoczaki białe Thassos, śnieżno biały kamień w różnych frakcjach, w zależności od miejsca zaleca się stosowanie odpowiedniej wielkości, pozwoli to zmniejszyć wydatek materiału przy zachowaniu jak najlepszego efektu.

Otoczaki czarne, tutaj ogrodnicy preferują większe rozmiary, a odpowiedni produkt ma wielkość od 3 do 6 cm. Oczywiście projektanci i architekci krajobrazu często aranżują również inne frakcje, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Czarny otoczak bardzo elegancko prezentuje się w aranżacjach ogrodowych, które obfitują w wodne elementy jak kaskady, fontanny, czy oczka wodne. Kamień bardzo dobrze kontrastuje ze wspomnianym już białym otoczakiem. Warto zaznaczyć, że odpowiednia impregnacja pozwoli stworzyć niemal pełną czerń.Impregnat Mineral Wet

 

 

Otoczak czerwony, rzadko spotykany w naszych ogrodach. Niecodzienny kamień prosto z Greckich wysp, bardzo mocno podkreśla elementy kamienne w aranżacjach krajobrazu. Czerwony spory kamień, wielkości od 8 do 13 cm cechują białe przerosty podkreślające indywidualizm i wyjątkowość kamienia naturalnego. Bardzo dobry dodatek na skalniaki i oczka wodne.

Śnieżno biały grys Thassos, podobnie jak otoczaki, jest to kamień o idealnej bieli, dodatek kwarcytu pięknie błyszczy w pełnym słońcu dodając niesamowitego uroku.

Grys marmurowy, kamień o bogatej ilości barw i dużej gamie frakcji. W zależności od wyboru frakcji grys ma wielkość od 2,5mm do 16mm. Grys Marble często jest utożsamiany z naszym rodzimym kamieniem zwanym „Biała Marianna”, z tą jednak małą różnicą, że Biała Marianna obok Marble jest zwyczajnie żółta...

Kora kamienna, kamień o pięknej mieszance kolorów zółci, brązu i czerni. Dodatek kwarcytu bardzo ładnie podkreśla korę. Warto wspomnieć o tym, że jest to doskonały zamiennik kory naturalnej. Naturalny kamień gnejsowy z naszych Polskich kopalni, dzięki czemu jego dostępność i cena są na najlepszym poziomie.

Grysy bazaltowe to również nasze Polskie kamienie. Grafitowy kolor o różnych frakcjach doskonale łączy się z białymi grysami tworząc kontrastowe zestawienia na rabatach i w ogrodzie.

 

 

Kamień ozdobny Kora kamienna

Kora kamienna

Kamień ozdobny w ogrodach jest wdzięcznym materiałem na lata, wybór odpowiedniego produktu połączonego z dobrym projektem pozwoli cieszyć się przez długi czas uzyskanym efektem bez obawy o degradacje kamienia, czy mijający czas w różnych warunkach atmosferycznych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Napisz komentarz