Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

HomeKamieńWybieramy kamień elewacyjny na cokół domu
Kamień elewacyjny Malachit

Wybieramy kamień elewacyjny na cokół domu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wybieramy kamień elewacyjny na cokół domu.

Kolor i kontrast kamienia elewacyjnego


Przy wyborze kamienia elewacyjnego, w tym wypadku na cokół domu musimy kierować się kilkoma zasadami. Pierwszą i najważniejszą jest estetyka. Barwę kamienia na elewacje dobieramy pod kolor okien i dachu, tak by tworzyły jeden obraz. Drugą sprawą jest kontrast, starajmy się dobrać kolory, by ładnie kontrastowały w tle z innymi elementami domu. Ciekawy kontrast uzyskamy mieszając ze sobą kolory skrajnie dalekie na palecie barw. Połączenia takie jak czarny i biały, brązowy i kremowy czy grafit z delikatną szarością zawsze będą się cudownie komponować. Nie możemy zapomnieć o opasce wokół domu. Ją również musimy odpowiednio dobrać. Dobrym przykładem jest cokół domu wyłożony kamieniem elewacyjnym w kolorze grafitowym i opaska w postaci białych otoczaków.

 

Kamień na elewacje Grafit Castle

Kamień na elewacje Grafit Castle

Kamień elewacyjny Grafit

Kamień elewacyjny Grafit

Odpowiedni materiał kamienia na elewacje.

Kamień na ściany i elewacje dobrze wybrać trwały, z takiego materiału jak łupek, kwarcyt czy bazalt. Odpowiednie będą panele Grafit Castle, szary kamień elewacyjny o ciekawym grafitowym kolorze. Jasper, uniwersalny kamień na elewacje o dużej i ciepłej mieszance barw i kolorów. Malachit, łupek o tradycyjnym i poszukiwanym zestawieniu szarości z brązami (z przewagą tego pierwszego), kamień idealnie zgrywa się z drewnianymi elementami domu. Tutaj powinniśmy zrezygnować z marmurów i piaskowców. Nie są to zbyt trwałe materiały.

Wybieramy kamień elewacyjny na cokół domu Hurtownia kamienia Opole

SONY DSC

Kamień elewacyjny Malachit

Kamień elewacyjny Malachit

Właściwe zabezpieczenie to podstawa.


Przy kamieniu na elewacji nie można zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu. Do wyboru mamy wiele preparatów. Zwykłych, które mają za zadanie tylko zabezpieczyć kamień i takich, które prócz podstawowej ochrony podkreślają ich kolor. U nas impregnacji dokonujemy za pomocą preparatów firmy Drop. Charakteryzują się przede wszystkim dobrym zabezpieczeniem kamienia na warunki atmosferyczne i pięknie podkreślają kolor kamienia.

Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

Impregnat drop professional, impregnat do kamienia,

Podsumowując, Wybierzmy odpowiedni kolor, nie zapominając o estetyce. Nie mieszajmy zbyt wielu kolorów na naszej elewacji, dwa, trzy w zupełności wystarczą. Dobierzmy odpowiednio trwały kamień na elewacje i zaimpregnujemy go, by służył nam pięknym wyglądem przez długie lata.

Kamień elewacyjny Jasper C

Kamień elewacyjny Jasper C

Kamień na elewacje Jasper C

Kamień na elewacje Jasper C

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Napisz komentarz