Prosimy zostaw swoje dane, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb

+48 571 377 283 biuro@skalite-kamien.pl
Katalog Skalite

Blog

HomeKamieńGranit Impala
Granit impala

Granit Impala

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Granit Impala

Granit Impala to popularny kamień wykorzystywany w każdej dziedzinie kamieniarstwa. Wykonuje się z niego blaty kuchenne, parapety granitowe czy schody kamienne. Jest też często używanym materiałem na pomniki nagrobne. Opisywany granit pochodzi z RPA, jednak bardzo podobny kamień można znaleźć również w Chinach. Impala jest ciemno-szara i występuje w kilku odcieniach. Jaśniejszych i ciemniejszych. Cena tego granitu uzależniona jest od jego pochodzenia jak i koloru. Im bardziej wpada w czerń tym jest droższy. Alternatywą jest wersja chińska – najtańsza.

Impala
Szary kamień

Granit Impala Wykorzystanie

Impala granit ten jak już wspomniałem, jest często wykorzystywany na blaty kamienne. Piękny ciemny kolor, niemal wpadający w czerń idealnie trafia do nowoczesnych kuchni. Jest też dobrą alternatywą dla czarnych kamieni takich jak Star Galaxy – znacząco droższych. Jeśli szukasz ciemnego granitu na blat kuchenny wybierz Impale. Piękny kamień w rozsądnej cenie.

Imapala granit

Kamień granitowy Impala jest rewelacyjnym materiałem na parapety. Granit to najlepszy kamień zewnętrzny. Trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Ciemno szary kolor będzie pasował zwłaszcza do ostatnio modnych antracytowych okien.

Granity od lat są wykorzystywane na schody. Dzięki swojej wytrzymałości i pięknym kolorom używamy go do dziś. Przy wyrobie schodów, musimy zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni. Granit płomieniowany ma właściwości antypoślizgowe i tą rolę spełnia idealnie. Impala w wersji palonej wygląda bardzo dobrze i jestem gotowy polecić ją każdemu.

Granit Impala

Pielęgnowanie kamienia granitowego

Kamień a w szczególności granit jest wdzięcznym materiałem, czyszczenie jak i pielęgnacja nie są uciążliwe. Postaram się to opisać na przykładzie blatu kuchennego.

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest impregnacja. Odpowiednie przygotowanie podłoża do użytkowania jest bardzo ważne. Preparat chroni kamień przed zabrudzeniami i wnikaniem niepożądanych substancji w strukturę kamienia. Sama czynność impregnacji kamienia jest banalnie łatwa. Namaczamy materiałową ścierkę w preparacie i dobrze wcieramy go w kamień. Później całość polerujemy czystą szmatką. Taką czynność warto powtarzać co 2-3 lata.

Warto dodać, że kamień powinien być zaimpregnowany już w czasie montażu (przez monterów).

Czyszczenie blatu kuchennego z kamienia

Podstawową i najważniejszą rzeczą jest to by nie używać żadnych środków chemicznych. Do czyszczenia blatu granitowego używamy wyłącznie ścierki lub gąbki z wodą lub specjalnych środków do pielęgnacji blatów kamiennych. Wystrzegaj się płynu do mycia okien czy naczyń. Może skutkować to przebarwieniami na kamieniu.

Dobrze zaimpregnowany kamień umyj samą wodą posługując się ściereczką. Do gorszych zabrudzeń użyj gąbeczki i całość wypoleruj suchą ściereczką.

Przy uporczywym i zaschniętym brudzie możemy wykorzystać drapak, tak jak używa się do płyt indykcyjnych.

blat kuchenny

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Napisz komentarz